Balvai var pieteikt gan Latvijā īstenotus darbus neatkarīgi no autoru valstiskās piederības, gan tādus, kas realizēti citur pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija.
Tāpat kā citus gadus, atlases un starptautiska fināla žūrija divās kārtās vērtēs divu veidu darbus - objektus (pabeigtus un ekspluatācijā nodotus darbus) un procesus (pētījumus, publikācijas, izglītojošus un citus sarīkojumus, kā arī jebkuru citu arhitektūras notikumu).
Balvas nolikums paredz darbu vērtēšanu pēc Davosas kvalitātes sistēmas, kas izstrādāta būvkultūras koncepcijas ieviešanai saskaņā ar Davosas deklarāciju un piedāvā astoņus arhitektūras kvalitātes kritērijus. Tie ir - pārvaldība, funkcionalitāte, vide, ekonomika, daudzveidība, konteksts, vietas izjūta un skaistums.
Pirmajā kārtā darbus vērtēs atlases žūrija - beļģu arhitekts, arhitektūras un dizaina biroja "Sampling" vadošais partneris un žūrijas priekšsēdētājs Mantens Devrīnts, arhitektūras biroja "OAD" ("Open Architecture Design") dibinātāja un vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce, būvniecības uzņēmuma SIA "Rem Pro" vadošā arhitekte Ilze Ratniece, Latvijas Arhitektu savienības valdes locekle un arhitektu biroja "Virtu" īpašniece Anda Kursiša, būvinženieris, inženierzinātņu doktors, praktizējošs būvkonstruktors un būvkonstrukciju projektēšanas biroja SIA "IG Kurbads" vadītājs Normunds Tirāns, arborists, dārznieks un uzņēmuma SIA "Labie koki" vadītājs Edgars Neilands un mākslas kritiķis, kurators un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors Kaspars Vanags.
Darbu pieteikšanas termiņš ir no 1.maija līdz 22.jūnijam (agrā pieteikšanās līdz 29.maijam). Finālistu un starptautiskās žūrijas sastāvs tiks izziņots 2023.gada augustā. Balvas pasniegšanas ceremonija plānota 6.oktobrī.
Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Kultūras ministrijas atbalstu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri