• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Levits: Latviešu valoda apvieno mūs nācijā un valstī

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 14:45, 22.02.2023


Latviešu valoda apvieno mūs nācijā un valstī, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits, kura runa šodien nolasīta Latvijas Universitātē (LU) notiekošajā akadēmiķa Jāņa Endzelīna 150.gadadienai veltītajā starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Endzelīns. Valoda. Laiks.".


Foto: LETA

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa, valsts pirmā persona norādīja, ka tautai tās valoda ir gan agrāko, gan esošo paaudžu radīts un sargāts dārgums.

Pēc Levita paustā, valodnieki vislabāk zina, ka valodas pētniecība ir ieguldījums gan valodas, gan plašāk - kultūras, gan tautas attīstībā, to zināja arī latviešu valodnieks Endzelīns. Prezidents arīdzan pauda prieku, ka LU Latviešu valodas institūta pirms gada izziņotā apvidvārdu talka - radniecīga kādreizējam Endzelīna aicinājumam sabiedrībai iesaistīties izlokšņu vārdu vākšanā - guvusi lielu cilvēku atsaucību.

Levits uzsvēra, ka talka ir jāturpina, lai latviešu valodas daudzveidīgums tiktu apzināts pēc iespējas pilnīgāk, lai nepārtrūktu saikne ar tautas folklorā ietverto valodas dziļāko kodolu, lai savdabīgais, retais un īpatnais neizzustu, bet tiktu uzturēts dzīvs un saglabāts nākamībai.

"Latviešu valodas kvalitāte, valsts valodas nostiprināšanas centieni un valodas politika pašlaik ir Latvijas sabiedrības uzmanības centrā. Aicinu katru no jums līdzās zinātniskajai darbībai iesaistīties šajā sabiedriskajā kustībā! Valodas politika un valodas prakse, iestāšanās par latviešu valodu savulaik nebija sveša arī tāda mēroga personībai kā Endzelīns," uzrunā akcentēja prezidents.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra «Stāstu par iemīlēšanos»: Dons ir atgriezies ar jaunu dziesmu (+VIDEO)

Pēdējie vokāli tika ierakstīti Malmē, starp Eirovīzijas mēģinājumiem.

Kultūra Rīgā turpināsies ielīgošanas pasākumi

Šodien Rīgā turpināsies ielīgošanas pasākumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā.

Kultūra Paziņoti «Spēlmaņu nakts» nominanti

Trešdien paziņoti 2023./2024.gada sezonas Gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" nominanti 14 kategorijās, bet nominantus kategorijā "Gada jaundarbs dramaturģijā" plānots paziņot rudenī, informēja Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS).

Kultūra Mirusi franču kinoaktrise Anuka Emē

92 gadu vecumā otrdien mirusi franču kinoaktrise Anuka Emē, vēsta Francijas plašsaziņas līdzekļi.

Lasiet arī

Sabiedrība Levits pēdējās darba dienās: Jūtos padarījis nozīmīgu un ne vieglu darbu

Valsts prezidents Egils Levits savas prezidentūras laikā jūtas padarījis nozīmīgu un ne vieglu darbu.

Sabiedrība Levits pieļauj izmaiņas valdībā

Valsts prezidents Egils Levits LTV raidījumā "Rīta panorāma" pieļāva izmaiņas valdībā.

Sabiedrība Levits cildina Zvejnieku ģimenes stipendiju fonda ieguldījumu jauniešu izglītībā

Valsts prezidents Egils Levits piešķīris Cildinājuma rakstu ASV dzīvojošajam ķirurgam Pēterim Zvejniekam, kurš turpina tēva Andreja Zvejnieka aizsākto Zvejnieku ģimenes stipendiju fondu, informēja Mediju centra vadītāja Valsts prezidenta kanceleja Justīne Deičmane.

Sabiedrība Prezidents piešķīris cildinājuma rakstus Hānbergam un Dumpei

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī piešķīris Cildinājuma rakstus rakstniekam Ērikam Hānbergam un tēlniecei Artai Dumpei, informēja Valsts prezidenta kancelejā.