Projekta mērķis ir stiprināt Latvijas romu platformu kā romu iekļaušanās politikas koordinācijas un īstenošanas mehānismu nacionālā, reģionālā, vietējā un starptautiskā līmenī, informēja KM.
Projekta ieviešana plānota trīs pamata virzienos. Vienā no tiem plānoti pasākumi, kas sniegs ieguldījumu dažādu partnerību attīstībā, piemēram, starp reģiona līmeņa ekspertiem, romu mediatoriem un vietējo pašvaldību pārstāvjiem. Šī virziena pasākumi veicinās labāku dialogu, kā arī sniegs pieredzes apmaiņas iespējas, iespējas diskusijām par izaicinājumiem un uzlabos zināšanas.
Tāpat ir plānoti pasākumi, kuru mērķis ir uzlabot romu kopienas, it īpaši sieviešu un jauniešu, zināšanas un prasmes, lai veicinātu kopienas līdzdalību, iedrošinātu sadarbībai, kā arī celtu romu kopienas pārstāvju pašapziņu. Darba grupas un izpratnes veicināšanas pasākumi uzlabos dialoga kvalitāti un sadarbību starp romu kopienas pārstāvjiem un sabiedrību, kā arī veicinās tolerances veidošanos sabiedrībā pret romu kopienas pārstāvjiem;
Vēl paredzēti pasākumi, kuru mērķis ir, veicot kvalitatīvus un kvantitatīvus pētījumus, nodrošināt aktuālākās informācijas par romu kopienu pieejamību gan publiskās pārvaldes pārstāvjiem, gan plašākai sabiedrībai. Vienlaikus minētie pasākumi kalpos, lai nodrošinātu labāku romu situācijas pārraudzību un sekmētu pierādījumos balstītu politikas plānošanu Latvijā.
Lai veicinātu romu kopienas pārstāvju līdzdalību dažādos pasākumos, stiprinātu viņu pašapziņu un veicinātu iekļaušanos sabiedrībā, kā arī attīstītu viņu sadarbības un komunikācijas prasmes projekta mērķauditorija ir romu kopiena, bet jo īpaši romu jaunieši, romu sievietes, romu nevalstiskās organizācijas, valsts un pašvaldību institūciju dažādu jomu speciālisti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas nav romu organizācijas un plašāka Latvijas sabiedrība.
Projekta kopējais budžets ir 218 505 eiro, no tā Eiropas Komisijas finansējums - 196 654 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums - 21 851 eiro.
Projektu plānots īstenot no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 30.aprīlim.
KM ir nacionālā institūcija, kas atbildīga par romu integrācijas politikas izstrādes un īstenošanas koordināciju, kā arī ir nacionālais romu kontaktpunkts Eiropas Komisijas Nacionālo Romu kontaktpunktu tīklā. Līdz ar to KM ir aktīvi līdzdarbojusies Eiropas Savienības līmeņa romu integrācijas politikas attīstībā un arī regulāri īstenojusi pasākumus romu līdzdalības un sociālekonomiskās iekļaušanās uzlabošanai Latvijā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri