• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valkā skanēs Igaunijas un Latvijas pūtēju orķestru koncerts "Muzicējam kopā"

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 03:07, 27.11.2022


Šodien plkst.13 Valkas kultūras nama zāli pieskandinās pūtēju orķestri no Igaunijas un Latvijas, informēja pašvaldībā.

Latvijā otro reizi viesosies apvienotais Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas (Igaunija) pilsētas pūtēju orķestris.

Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas pilsētas apvienotais pūtēju orķestris ir projektu kolektīvs, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir dot iespēju jaunajiem diriģentiem strādāt ar augstas kvalitātes māksliniecisku kolektīvu. Orķestris satiekas piecas līdz sešas reizes gadā, iestudē jaunu repertuāru, kuru pēc tam atskaņo dažādos pūtēju mūzikas pasākumos gan Igaunijā, gan ārpus tās robežām.

Kolektīvs regulāri organizē vasaras nometnes, kurās apgūst jaunu repertuāru. Katrā no šīm nometnēm diriģentu pulkam pievienojas jauni diriģenti. Izejot orķestra priekšā, jaunajam diriģentam tā ir vislabākā skola, kā ar saviem žestiem palīdzēt sev priekšā sēdošajiem orķestra mūziķiem kopīgi izveidot skaņdarbā uzrakstīto muzikālo materiālu.

Regulāri ar Igaunijas mūziķiem strādā arī Latvijas diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Puriņš, ļoti bieži diriģējot arī latviešu komponistu oriģinālmūziku pūtēju orķestrim.

Koncertā piedalīsies arī Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris "Smiltene" mākslinieciskā vadītāja Pētera Vilka, diriģenta Jāņa Silakalna vadībā un Valkas pūtēju orķestris diriģentes Vivitas Oses - Bērziņas un koncertmeistara Jāņa Frīdenfelda vadībā.

Viņu izpildījumā skanēs latviešu komponistu Gunāra Ordelovska, Jura Kulakova un citu komponistu mūzika, kā arī Ziemassvētku melodijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Kriminālziņas «Biju vienā Rīgas policijas iecirknī un man radās jautājums...»‎ (+VIDEO)

Premjera partija nevar uzturēt kārtību tiesībsargājošo iestāžu darbā.

Sabiedrība Valdība plāno pirkt Air Baltic obligācijas

Šodien valdības sēdē "airBaltic" ziņoja par aktuālo statusu obligāciju pārfinansēšanas procesā, kurā "airBaltic" piedāvāja arī valdībai iespēju piedalīties vērtspapīru emisijā līdztekus ar starptautiskajiem privātajiem investoriem.

Sabiedrība Rinkēvičs divām notiesātām personām priekšlaicīgi dzēš sodāmību

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien izskatīja deviņu notiesātu personu apžēlošanas lūgumus un divām personām nolēma priekšlaicīgi dzēst sodāmību.

Sabiedrība Pamatizglītībā pakāpeniski atteiksies no krievu valodas

No 2026./2027.mācību gada pamatizglītībā pakāpeniski atteiksies no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, otrdien nolēmusi valdība.