Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Samuēls Ruskulis. Valsts policijas KiAP specializējas kibernoziegumu izmeklēšanā, tomēr, Ruskuļa ieskatā, vajag paplašināt KiAP funkcijas un pienākumus, lai efektīvāk risinātu digitālās vardarbības problēmas, piemēram, mobingu un bullingu, draudus, kā arī pikšķerēšanu jeb informācijas izkrāpšanu, izmantojot viltotus e-pastus vai tīmekļa vietnes, kas izskatās kā īstas, lai iegūtu sensitīvu informāciju, piemēram, paroli vai kredītkartes datus.
Ruskulis uzskata, ka īpaši svarīgi ir nodrošināt drošu un pieejamu veidu, kā bērni un pieaugušie var ziņot par šādiem gadījumiem, kā arī nodrošināt ciešu sadarbību ar citām iestādēm un tehnoloģiju platformām.
Viņaprāt, jāizveido atsevišķs departaments KiAP paspārnē, kas specializējas digitālās vardarbības novēršanā un izmeklēšanā. Tā pienākumos ietilptu pieņemt, izskatīt un reaģēt uz sūdzībām no bērniem un pieaugušajiem par mobingu, bullingu un draudiem sociālajos tīklos, spēļu platformās un citviet internetā.
Līdztekus Ruskulis norāda, ka departamentam vajadzētu veidot ciešu sadarbību ar Bērnu uzticības tālruni, Valsts policiju, Valsts drošības dienestu (VDD), "Cert.lv" un citām valsts un pašvaldības iestādēm, kas rūpējas par drošību kibertelpā.
Viņaprāt, departamentam vajadzētu sadarboties ar populārāko platformu moderatoriem un administrāciju, piemēram, "YouTube", "Facebook", "TikTok", "Steam" un citām, lai efektīvi izskaustu tiešsaistes vardarbību. Tāpat viņš uzskata, ka būtu nepieciešams sadarboties ar citu valstu kiberdrošības iestādēm, piemēram, Interpolu, Europolu, ASV Federālo izmeklēšanas biroju, ASV Centrālo izlūkošanas pārvaldi, lai efektīvi izskaustu digitālo vardarbībuun kibernoziegumus.
Ruskulis norāda, ke nepieciešams izveidot drošu un lietotājam draudzīgu ziņošanas platformu, kurā var ziņot par tiešsaistes vardarbību anonīmi vai identificējoties. Platformai iniciatīvas pārstāvja ieskatā būtu jābūt integrētai ar "Latvija.lv".
Ruskuļa ieskatā, ieviešot šādu risinājumu, samazināsies digitālās vardarbības gadījumi, uzlabojot bērnu un pieaugušo psiholoģisko labklājību.
Tāpat viņaprāt, būs ātrāka reakcija uz incidentiem, jo ziņošana kļūs vienkāršāka un pieejamāka, ļaujot operatīvāk risināt problēmas.
Līdztekus iniciatīvas pārstāvis uzskata, ka tiks nodrošināta efektīvāka saziņa starp valsts iestādēm un tehnoloģiju platformām, kas veicinās ātrāku un konkrētāku problēmu risināšanu.
Tāpat, kā norāda Ruskulis, tiks atvieglots darbs Valsts policijai un VDD, kas ļaus šīm institūcijām vairāk koncentrēties uz stratēģiski svarīgiem jautājumiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri