• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Policija: Zemgalē aktivizējušies krāpnieki, kas iedzīvotājiem jādara (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 07:55, 27.06.2024


Aicina neievadīt apšaubāmās vietnēs savus internetbankas un personas datus.


Ierīču lietotāji tiek aicināti izmantot drošības sistēmas.

Pēdējo piecu mēnešu laikā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē reģistrēti 360 telefonkrāpšanas gadījumi, izkrāpjot vairākus desmitus tūkstošus eiro no iedzīvotājiem. Kopumā 58 gadījumos krāpnieki uzdevušies par policijas darbiniekiem, 22 gadījumos pieprasīts instalēt "Anydesk" programmatūru, 20 gadījumos uzdevušies par banku darbiniekiem, tāpat atsevišķos gadījumos uzdevušies par Iekšlietu ministrija darbiniekiem, Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem, mobilo tīklu operatoriem, kā arī, sūtot viltus īsziņas no tiesas un Latvijas pasta.

Vislielāko zaudējumu piedzīvojis kāds vīrietis Bauskas novadā, pārskaitot krāpniekiem 19 tūkstošus eiro. Savukārt Dobeles novadā, krāpnieki, telefoniski sazinoties ar sirmgalvi, uzdevās par mobilā tīkla operatora un bankas pārstāvjiem un, iegūstot sievietes uzticību, ieguva personas un bankas datus, pēc kā sieviete konstatēja, ka no viņas bankas konta ir veikti vairāki maksājumi uz dažādiem ārzemju kontiem, kopumā radot aptuveni 15 tūkstošus eiro lielus materiālos zaudējumus.

Jelgavā, kāda sirmgalve saņēmusi zvanu, kurā krāpnieki paskaidroja, ka uz viņas vārda ir atvērts kriptovalūtas konts, kur ir izveidojies parāds. Lai dzēstu parādu un slēgtu kontu, sirmgalve noslēdza aizdevuma līgumu par summu 15 tūkstoši eiro, kas tika pārskaitīti uz viņas bankas kontu. Tāpat pēc krāpnieku norādēm viņa veica šo finanšu līdzekļu pārskaitījumus uz dažādiem bankas kontiem.

Tukuma novadā krāpnieki, apvārdojot sirmgalvi, ieguva 3500 eiro caur bankas pārskaitījumu, savukārt gandrīz 8 tūkstošus eiro sirmgalvis nodevis skaidrā naudā nepazīstamai personai. Kopumā no cietušā izkrāpti aptuveni 11 500 eiro.

Krāpnieks, uzdodoties par personīgo konsultantu kriptovalūtas jautājumos, lika Jelgavas iedzīvotājam savā viedierīcē uzinstalēt aplikāciju "Anydesk" pieprasīja apstiprināt autorizācijas kodus, pēc kā cietušais konstatēja, ka no viņa bankas konta izkrāpti 5 tūkstoši eiro. Visos gadījumos par notikušo Valsts policijā uzsākti kriminālprocesi.

Savukārt pagājušā gada decembra beigās kāda Dobeles novada iedzīvotāja kļuvusi par krāpšanas upuri. Izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpnieki, uzdodoties par policijas un bankas darbiniekiem, sazinājušies ar sievieti un, iegūstot personas uzticību, ieguva personas datus un bankas datus, kā rezultātā veica kredīta aizņēmumus no dažādām kredītiestādēm par kopējo summu 8 900 eiro, pēc kā, iegūstot personas uzticību panāca to, ka sieviete nodod aptuveni 6 tūkstošus eiro skaidrā naudā nepazīstamai personai. Valsts policijas amatpersonas, veicot apjomīgu darbu un izmeklēšanu šajā kriminālprocesā, šā gada aprīlī aizturēja iespējamo vainīgo personu.

Tāpat informējam par jau dzirdētu krāpšanas veidu - kvikšķerēšanam, kas ir krāpniecība ar QR kodu palīdzību. Kā jau Valsts ieņēmumu dienests skaidroja, krāpnieki uzdodas par Valsts ieņēmumu dienestu un aicina veikt noteiktas darbības saistībā ar nodokļu atmaksu, kur iedzīvotājam ir jānoskenē e-pastā atsūtītais QR kods, pēc kā, nonākot viltus mājaslapā un ievadot savus bankas datus, un apstiprinot SMART-ID kodus, no iedzīvotājiem tiek izkrāpti naudas līdzekļi. Valsts policijā līdz jūnija vidum vērsušies 11 iedzīvotāji no visas Latvijas, no kuriem šādā veidā izkrāpta nauda - kopumā aptuveni 6 500 eiro.

Valsts policija aicina neievadīt apšaubāmās vietnēs savus internetbankas un personas datus, kā arī neapstiprināt maksājumus, ja neesat pārliecināti par tiem un nekādā gadījumā nenodot savus bankas datus trešajām personām!

Gadījumā, ja jums no konta ir izkrāpta nauda vai veikti pārskaitījumi no svešiem kontiem, par to pēc iespējas ātrāk jāpaziņo savai bankai un pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī vai jāsūta iesniegums elektroniski.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Bangkokas viesnīcas numurā atrasti seši miruši ārzemnieki

Luksusa viesnīcas numurā Bangkokas centrā otrdien tika atrasti seši miruši ārzemnieki, un policijai ir aizdomas, ka notikusi indēšana, paziņoja Taizemes premjerministre Sreta Tavisina.

Kriminālziņas Apsūdz bijušo Rīgas domes departamenta pienākumu izpildītāju Vaivodu

Prokuratūra par kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu uzrādījusi apsūdzību bijušajam Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pienākumu izpildītājam Jānim Vaivodam.

Kriminālziņas Ar nelegālajiem imigrantiem bēg no robežsargiem un iebrauc grāvī

Piektdien, 12.jūlijā, robežsardze par nelegālo imigrantu pārvadāšanu aizturējusi kādu Gruzijas pilsonis, informē Valsts robežsardze.

Kriminālziņas No auto atdalījusies piekabe nāvējoši sabrauc gājēju

Sestdien Gulbenes novadā no automašīnas atdalījusies piekabe uzbraukusi gājējai, kura no gūtajām traumām mira.

Lasiet arī

Kriminālziņas Drošības eksperts: no bankas Latvijā mēģināja izkrāpt 4,3 miljonus EUR (+VIDEO)

Sadarbībā ar Valsts policiju finansisti ir izstrādājuši drošas rīcības kodeksu “Septiņi NĒ”.

Kriminālziņas Krāpnieki turpina terorizēt iedzīvotājus: šogad izkrāpti jau 8,4 miljoni eiro

Latvijas četru lielāko banku klientiem, pašiem apstiprinot maksājumus, šogad pirmajos piecos mēnešos izkrāpti kopumā 8,432 miljoni eiro, kas ir par 94,3% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, liecina Finanšu nozares asociācijas (FNA) publiskotie dati.

Kriminālziņas Eksperte: ļaunatūras mērķis ir datu iegūšana vai sistēmu bojāšana (+VIDEO)

"Ņemot vērā pieaugošo krāpšanas līmeni un ģeopolitisko kontekstu, bažas rada uzņēmumu ieguldījumu trūkums".

Kriminālziņas Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu

Gulbenē krāpnieki uzdodas par Valsts policijas amatpersonu un sūta viltus foto ar dienesta apliecību.