• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Talsos vandaļi izpostījuši šūpuļtīklu parku un bojājuši atkritumu urnas

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 21:38, 18.06.2024


Pagājušajā naktī Talsos vandaļi izpostījuši šūpuļtīklu parku 1.maija ielā 15, kā arī tīši bojājuši atkritumu urnas pilsētā, informēja pašvaldībā.


Foto: LETA

Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Lauris Tīģers informē, ka pēdējā laikā arvien biežāk Talsu pilsētas infrastruktūra cieš vandaļu dēļ, kuri regulāri bojā vidē uzstādīto labiekārtojumu. Šorīt konstatēts kārtējais bojājums pilsētvidē - tīšuprāt sagriezti šūpuļtīkli, kas iedzīvotāju ērtībai bija uzstādīti 1.maija ielā 15.

"Iniciatīva par šūpuļtīklu parku īstenota jau pagājušajā gadā, tolaik tie veiksmīgi izturēja vasaras sezonu, bet šī gan izrādījusies pēdējā, jo patlaban jaunus iegādāties nav iespējams," atzīst pilsētas pārvaldes vadītājs.

Tāpat tīši bojājumi nodarīti pilsētas atkritumu urnām. Tās lauztas un dedzinātas, savukārt vēl viena pēdējo nedēļu iezīme - šķiroto atkritumu konteineros tiek apzināti izmesti sadzīves atkritumi. Patlaban atsevišķus vainīgos pašvaldībai esot izdevies saukt pie atbildības, uzsver Tīģers.

No negodprātīgu iedzīvotāju rīcības ik pa laikam cieš arī pilsētas apstādījumi, bet aprīlī uzstādītais Skaņu puķu dārzs, kas tapa, pateicoties talsinieces Indras Kļaviņas iniciatīvai un līdzcilvēku ziedojumiem, jau pirmajā nedēļā tika sabojāts. Objekts patlaban ir noņemts, tas atkal tiks uzstādīts, kad konkrētajā teritorijā tiks ierīkota videonovērošanas kamera, bet pirms tam vēl jāsakārto nepieciešamais elektroenerģijas padeves pieslēgums.

Šāda apzināta kaitēšana gan degradē pilsētas vidi, gan rada finansiālus zaudējumus, lai tos novērstu, turklāt ne vienmēr attiecīgie labiekārtojuma elementi pilsētā atgriežas.

Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs aicina iedzīvotājus, redzot cilvēkus, kuri apzināti posta infrastruktūru pilsētā, piefiksēt notiekošo un sazināties ar pašvaldības policiju, zvanot pa dežūrtālruni 26 132 701.

Tāpat pašvaldība aicina vecākus pārrunāt ar bērniem un jauniešiem vandalisma negatīvās sekas un atgādināt, ka svarīga ir ne tikai savstarpējā cieņa, bet pietāte arī pret savu pilsētu, pagastu un novadu, kur dzīvo.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Barības sastāvdaļā PVD konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Polijas izcelsmes barības sastāvdaļā "Karsēti linsēklu milti" konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu, liecina PVD publiskotā informācija.

Kriminālziņas Jūrmalā vilciens sabraucis bijušo Saeimas priekšsēdētāju Straumi

Šorīt Jūrmalā dzīvību traģiski zaudējis bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Kriminālziņas Prokremliskajai aktīvistei par Putina slavēšanu piespriež trīs gadus cietumā

Rīgas pilsētas tiesa trešdien piespriedusi trīs gadus cietumā prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus.

Kriminālziņas Uzsāk kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām par datu nelikumīgu izplatīšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība Darba inspekcija nesaskata problēmas Talsos likt darbiniekiem mazāk strādāt

Valsts darba inspekcija (VDI) nesaskata problēmas Talsu novada domes deputātu apstiprinātajā rīcības plānā sliktās finanšu situācijas uzlabošanai, kas citastarp paredz likt pašvaldības darbiniekiem strādāt mazāk, aģentūra LETA noskaidroja iestādē.

Sabiedrība Par Talsu novada domes priekšsēdētāju ievēlēja Andi Āboliņu no LZP

Šodien Talsu novada domes sēdē par pašvaldības priekšsēdētāju ievēlēja Andi Āboliņu (LZP), par kuru nobalsoja 11 no kopumā 19 pašvaldības deputātiem.

Sabiedrība No amata atbrīvo Talsu novada domes priekšsēdētāju Kārkliņu

Pirmdien ar 11 balsīm "par" no amata atbrīvota Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, informē pašvaldībā. "Pret" atbrīvošanu no amata nobalsoja vien septiņi deputāti. Kārkliņa domes sēdē nepiedalījās.