• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par nodokļu nemaksāšanu sodīts uzņēmējs pircis Porsche, Rolls Royce un Ferrari

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 14:13, 15.06.2024


Ekonomisko lietu tiesa kādam uzņēmējam par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā piemērojusi 217 000 eiro sodu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.Apsūdzētais uzņēmuma īpašumā iegādājies dārgas automašīnas, kuru likumīgā izcelsme nav konstatēta.

Tāpat tiesa viņam uz diviem gadiem atņēmusi tiesības ieņemt valdes locekļa amatu komercsabiedrībā. Valstij nodarīto zaudējumu - 337 367 eiro - apsūdzētais ir atlīdzinājis jau pirmstiesas kriminālprocesa laikā.

Tāpat tiesa viņa pārstāvētajam uzņēmumam piemēroja piespiedu ietekmēšanas līdzekli - naudas piedziņu 42 000 eiro - un piedzina no tās noziedzīgi iegūtās mantas vērtību - 460 600 eiro.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis laika periodā no 2017.gada līdz 2020.gadam, būdams uzņēmuma amatpersona, iesniedza nepatiesas ziņas par uzņēmuma veiktajiem ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliekamajiem darījumiem, kas ļāva nepamatoti atskaitīt uzņēmumam PVN priekšnodokli, kā rezultātā nodarīja valstij zaudējumus 337 367 eiro apmērā.

Tāpat apsūdzētais uzņēmuma īpašumā iegādājās reprezentatīvus transportlīdzekļus, piemēram, "Porsche 911 Turbo S", "Rolls Royce Wraith", "Ferrari GTC4 Lusso" un citus vairāku simtu tūkstošu eiro vērtībā, kuru likumīga izcelsme nav konstatēta.

Gadījumā, ja objekta izcelsme nav saistīta ar zināmu legālu avotu, ir pamats secināt, ka tad tai jābūt saistītai ar noziedzīgu avotu.

Prokurors, izvērtējot izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu, apsūdzētā personību, atbildību mīkstinošos apstākļus un atbildību pastiprinošo apstākļu neesību, to, ka apsūdzētais atzina savu vainu un pilnībā atlīdzināja valstij nodarīto zaudējumu, kā arī izmantoja likumā paredzētās tiesības uz sadarbību, ar viņu noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, ko tiesa apstiprināja.

Ņemot vērā, ka noziedzīgais nodarījums noticis juridiskās personas interesēs, tika sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu uzņēmumam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Barības sastāvdaļā PVD konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Polijas izcelsmes barības sastāvdaļā "Karsēti linsēklu milti" konstatējis pārsniegtu ciānūdeņražskābes daudzumu, liecina PVD publiskotā informācija.

Kriminālziņas Jūrmalā vilciens sabraucis bijušo Saeimas priekšsēdētāju Straumi

Šorīt Jūrmalā dzīvību traģiski zaudējis bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume.

Kriminālziņas Prokremliskajai aktīvistei par Putina slavēšanu piespriež trīs gadus cietumā

Rīgas pilsētas tiesa trešdien piespriedusi trīs gadus cietumā prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus.

Kriminālziņas Uzsāk kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trim Valsts robežsardzes amatpersonām par datu nelikumīgu izplatīšanu.

Lasiet arī

Sabiedrība "Swedbank" tur aizdomās par naudas atmazgāšanu 2014.-2016.gadā

Igaunijas Centrālās kriminālpolicijas izmeklētājs informējis Igaunijas "Swedbank", ka banka tiek turēta aizdomās par naudas atmazgāšanu laika posmā no 2014.līdz 2016.gadam, paziņojusi Igaunijas "Swedbank" mātesbanka Zviedrijas "Swedbank".

Ekonomika Igaunijas "Swedbank" noteikts aizdomās turētā statuss naudas atmazgāšanas lietā

Igaunijas "Swedbank" noteikts aizdomās turētā statuss izmeklēšanā par naudas atmazgāšanu, paziņojusi Igaunijas "Swedbank" mātesbanka Zviedrijas "Swedbank".

Ekonomika Cīņai pret naudas atmazgāšanu pieņems darbā desmitiem darbinieku

Tiesībsargājošās iestādes tuvākajos gados plāno pieņemt darbā desmitiem darbinieku, lai nodrošinātu sekmīgāku Latvijas cīņu pret naudas atmazgāšanu.