• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


KNAB šogad 81 reizi sodījis vai aizrādījis amatpersonām par interešu konfliktiem

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 09:13, 06.05.2024


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad 81 reizi sodījis vai aizrādījis amatpersonām par likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumiem, liecina aģentūras LETA apkopotā KNAB informācija.


Foto: LETA

Amatpersonām pamatā piemēroti dažāda apmēra naudas sodi sākot no pārdesmit eiro un beidzot ar vairākiem simtiem eiro. Piemēram, nu jau bijušais Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins sodīts trīs reizes ar 440 eiro, 180 eiro un 130 eiro naudassodiem. 440 eiro sods viņam piemērots, jo viņš pieņēmis lēmumu saistībā ar savu radinieku un neinformēja par lēmuma pieņemšanu interešu konflikta situācijā.

75 eiro sodu saņēmusi arī patreizējā Liepājas teātra valdes locekle Eva Ciekurze. Viņa izdevusi rīkojumu, ar kuru noteica tādu atlīdzības veidu teātra valdes loceklim, kas nav paredzēts Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumā. Ciekurze arī saņēmusi 320 eiro sodu, jo noslēgusi autoratlīdzības līgumus un izmaksājusi autoratlīdzību, pārsniedzot Ministru kabineta noteikumu noteiktos limitus.

Citi sodītie vai aizrādījumus saņēmušie ir dažāda līmeņa amatpersonas, piemēram, ierindas robežsardzes un policijas inspektori, pašvaldības amatpersonas, karavīri, Valsts ieņēmumu dienesta inspektori.

Aizrādījumus saņēmuši arī vairāki Talsu novada domes deputāti, jo bija pieņēmuši lēmumu izmaksāt naudas balvas, pārsniedzot Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteikto naudas balvas izmaksas apmēru.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas VDD: Eiropas Parlamenta vēlēšanas noritējušas mierīgi

Noslēdzoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Valsts drošības dienests (VDD) nav konstatējis mēģinājumus prettiesiski ietekmēt vēlēšanu rezultātus Latvijā, un dienesta vērtējumā vēlēšanas aizvadītas mierīgi, informēja VDD.

Kriminālziņas VDD rosina sākt kriminālvajāšanu pret Mamikinu

Valsts drošības dienests (VDD) rosina prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret uz Krieviju aizbēgušo bijušo Eiropas Parlamenta deputātu no Latvijas Andreju Mamikinu par agresorvalsts veikto kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Kriminālziņas Rīgas apgabaltiesai būs jauna vadība

Šovasar mainīsies Rīgas apgabaltiesas vadība.

Kriminālziņas Miris uz robežas ar Baltkrieviju migranta sadurtais poļu karavīrs

Nomiris uz robežas ar Baltkrieviju kāda migranta sadurtais poļu karavīrs, ceturtdien pavēstīja Polijas armijas pavēlniecība.

Lasiet arī

Kriminālziņas KNAB rosina apsūdzēt bijušo Rēzeknes mēru Bartaševiču un viņa ģimenes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt bijušo Rēzeknes mēru Aleksandru Bartaševiču par to, ka izpaudis ierobežotas pieejamības informāciju ģimenes loceklei un desmit gadu garumā kārtējās valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījis pilnīgu informāciju par izsniegtā aizdevuma daļu 33 000 eiro apmērā.

Sabiedrība KNAB pirmo reizi publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus. Kāda alga?

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmo reizi pastāvēšanas laikā publiski aicina darbā operatīvos darbiniekus.

Kriminālziņas KNAB vēlas tiesības saņemt no bankām plašākas ziņas par klientu darījumiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sagatavojis grozījumus likumos, aicinot birojam piešķirt tiesības saņemt no kredītiestādēm plašākas ziņas par klientiem, to kontiem un finanšu darījumiem "taktiskās analīzes funkcijas veikšanai".

Sabiedrība KNAB atsevišķu Saeimas deputātu braucienā uz Ķīnu pārkāpumus nesaskata

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis pārkāpumus pārbaudē par atsevišķu Saeimas deputātu braucienu uz Ķīnu.