• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jaunas briesmas: ļaundari izsprūk cauri uzņēmuma drošības vairogam (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 11:33, 17.04.2024


Drošības risinājumi ne vienmēr prasa lielus izdevumus, norāda eksperts.


IT komandas uzdevums ir skaidrot drošības riskus vadībai.

Neredzamā ielaušanās un datu šifrēšana ir vieni no šobrīd "populārākajiem" kiberuzbrukuma veidiem. Pašmāju informācijas tehnoloģiju uzņēmumu novērojumi liecina, ka šādos gadījumos kompānijas, kam ir uzbrukts, par to uzzina jau tad, kad ir par vēlu.

"Ir daudz aspektu, kas kiberdrošību padara arvien aktuālāku. Pirmkārt, ģeopolitiskā situācija. Otrkārt, pašlaik nekas nav iespējams bez tehnoloģijām - viss ir savstarpēji saistīts, tāpēc ietekme uz drošību tikai pieaug. Šā iemesla dēļ katram daudz skaidrāk jāsaprot, kā tehnoloģijas ietekmē biznesu, un jārūpējas par drošību. Treškārt, ir dažādi jauni noteikumi un standarti, kas regulē, kā tas ir jādara," uzsver eksperts Jānis Čupriks.

J. Čuprika pieredzē nav bijis neviena uzņēmuma, kam nebūtu neviena ieteikuma uzlabojumiem. Taču ne vienmēr tas nozīmē, ka ir jātērē daudz naudas, biežāk nepieciešams ieviest kārtību procesos. Piemēram, lai gan patlaban ir ierasts veidot rezerves kopijas, reti kurš tās spēj atjaunot - ne vienam vien uzņēmumam trūkst atjaunošanās scenārija. Un pat, ja tas ir, daudzos gadījumos šis scenārijs nekad nav pārbaudīts. Tāpat gadījumos, kad ļaundari izsprūk cauri uzņēmuma drošības vairogam, ir svarīgi, kā organizācijas ir apmācījušas savus darbiniekus pieņemt lēmumu, uz kādām saitēm klikšķināt vai neklikšķināt. J. Čupriks uzsver, ka nepietiek ar to, ka uzņēmuma IT vadītājam par kiberdrošību viss ir skaidrs, - izpratnei par šo jautājumu jābūt gan kompānijas vadībai, gan visiem darbiniekiem.

"Ļoti daudzu uzņēmumu attīstība un peļņa mūsdienās ir atkarīga no tehnoloģijām. Rezultātā kiberuzbrukumi vai pat vienkārši IT sistēmas darbības pārtraukumi var arvien vairāk ietekmēt biznesam svarīgus procesus. Šie riski nākotnē nekur nepazudīs, tie tikai pieaugs. Tāpēc uzņēmumu vadītājiem svarīgi saprast, kā kiberdraudi var ietekmēt biznesu un kā kiberdrošības stratēģija atbalsta biznesa stratēģiju. Savukārt uzņēmuma IT komandas uzdevums ir skaidrot šos drošības riskus vadībai, lai tā pieņemtu pareizus un tālredzīgus lēmumus. Lai gan neviens liels uzņēmums pagaidām vēl nav pametis biznesu nopietna kiberuzbrukuma dēļ, taču tas, visticamāk, ir tikai laika jautājums," kiberdrošības situāciju uzņēmējdarbībā komentē eksperte Rima Valentukeviciene.

Lai palīdzētu uzņēmumiem neiekrist ļaundaru slazdos un gūt izpratni par kiberdrošību, 8.maijā Hanzas Peronā rīko konferenci "Biznesa tehnoloģiju diena", kurā eksperti un uzņēmēji šogad runās par IT drošības risinājumiem un pakalpojumiem. Konferencē būs arī ražotāju demo stendi, kuros varēs praktiskā veidā iepazīt dažādas ar kiberdrošību saistītas tehnoloģijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Pieļauj, ka nams Valmieras ielā dedzināts ļaunprātīgi

Nams Rīgā, Valmieras ielā, iespējams, ticis dedzināts ļaunprātīgi, jo namu tika plānots izsolīts un nedēļas laikā tas aizdedzies divreiz, vērtē Rīgas domes Dzīvojamo māju privatizācijas komisijā.

Kriminālziņas Ugunsgrēka dēļ satiksmei ierobežo Valmieras ielas posmu Rīgā

Rīgā, Valmieras ielā, šovakar deg neapsaimniekota divstāvu koka ēka, no kuras strauji izplatās liesmas, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Kriminālziņas Par seksuālu uzmākšanos plāno ieviest administratīvo atbildību

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās "Progresīvo" sagatavotos grozījumus Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, kas paredz par seksuālu uzmākšanos piemērot naudas sodu līdz 700 eiro.

Kriminālziņas Aizturētā VID amatpersona radiniekam izpaudusi informāciju par kādu uzņēmumu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde šonedēļ aizturēja dienesta amatpersonu saistībā ar radiniekam izpaustu informāciju par kādu uzņēmumu, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" skaidroja VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Lasiet arī