• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pērn par braukšanu reibumā uzlikusi naudas sodus 682 000 eiro apmērā

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 17:53, 29.03.2024


Prokuratūra pagājušā gadā par braukšanu reibumā vai atteikšanos no reibuma pārbaudes iedzīvotājiem kopumā uzlikusi naudas sodus 681 990 eiro apmērā.2023.gads bija pirmais gads, kad saskaņā ar grozījumiem Krimināllikumā par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola ietekmē pie kriminālatbildības sauktas arī personas, kurām ir atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, ja pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles, par ko iepriekš bija paredzēta administratīvā atbildība.

Minēto grozījumu ietekmē 2023.gadā ievērojami audzis tādu kriminālprocesu skaits, kuros apsūdzības celtas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu ietekmē.

2023. gadā valstī par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē kopumā sākti 2773 kriminālprocesi, bet pabeigti 2533 kriminālprocesi, kas ir attiecīgi par 719 uzsāktiem un 720 pabeigtiem kriminālprocesiem vairāk nekā 2022.gadā.

Nedaudz sarucis to gadījumu skaits, kad iedzīvotāji atteikušies no alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes vai atstājuši ceļu satiksmes negadījuma vietu.

Ar prokurora priekšrakstu par sodu pabeigtajos kriminālprocesos par abiem nodarījumiem likumpārkāpējiem piemēroti naudas sodi 681 990 eiro kopsummā un 242 803 stundas sabiedriski darbu.

Gan piemēroto naudas sodu kopsumma, gan arī sabiedriskā darba stundu kopskaits 2023.gadā būtiski pieaudzis, kas ir likumsakarīgi, ievērojot sākto un pabeigto kriminālprocesu skaita pieaugumu, atzīmē prokuratūra.

Analizējot prokuroru priekšrakstos piemēroto soda veidu un to smaguma tendences pēdējos gados, redzams, ka ar prokurora priekšrakstu piemērotais sods 2023. gadā vidēji kļuvis bargāks. Ja 2021. un 2022.gadā ar prokurora priekšrakstu piemērotā naudas soda vidējais apmērs bijis zem 1900 eiro robežas, tad 2023. gadā tas pārsniedz 2300 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Raidījums: Vienotība astoņus gadus bez maksas izmantojusi IT sistēmu

Partija "Vienotība" astoņus gadus bez maksas izmantojusi IT uzņēmuma "SOAAR" veidoto sistēmu vēlēšanām kongresos, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kriminālziņas Apcietina policijas aizturētos skinhedus - neonacistus

Tiesa šodien nolēmusi piemērot apcietinājumu visiem policijas vakar aizturētajiem skinhediem - neonacistiem.

Kriminālziņas Par marihuānas glabāšanu vīrietim un sievietei piespriež trīs gadus cietumā

urzemes rajona tiesa par marihuānas glabāšanu Dundagā kādam vīrietim un sievietei piespriedusi trīs gadus cietumā.

Kriminālziņas Ugunsgrēkā Augšdaugavas novadā cietis cilvēks

Sestdien ugunsgrēkā Augšdaugavas novadā cietis cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Lasiet arī

Sabiedrība Advokāti rosinās Tieslietu padomi vērtēt ģenerālprokurora rīcību

Latvijas Zvērinātu advokātu padome (ZAP) vērsīsies Tieslietu padomē un aicinās veikt pārbaudi par ģenerālprokurora Jura Stukāna izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei, aģentūrai LETA pastāstīja padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Sabiedrība LU rektoram uzrāda apsūdzību par iespējamu nelikumīgu pabalstu izmaksu

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam par iespējamu nelikumīgu pabalstu izmaksu augstskolā.

Sabiedrība Prokuratūrā nav vakcinējušās apkopējas un daži prokurori

Prokuratūrā pret Covid-19 nevēlas potēties daži prokurori, bet ģenerālprokurors Juris Stukāns cer uz "uz viņu nākšanu pie prāta" līdz novembra vidum.

Sabiedrība Pujātam vairs nav aizdomās turētā statuss un viņš var atsākt darbu

Prokuratūra atcēlusi Iekšējās drošības biroja (IDB) lēmumu, ar kuru par aizdomās turēto atzīts Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Guntis Pujāts, aģentūrai LETA pastāstīja Pujāta advokāte Alla Juraša.