• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


KNAB aizdomas par Bartaševiča iesaisti neizpaužamu ziņu atklāšanā

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 19:13, 07.02.2024


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs izpaudis neizpaužamas ziņas.


Foto: LETA

Otrdien KNAB īstenoja kriminālprocesuālās darbības, tostarp kratīšanas un pratināšanas, Rēzeknes pašvaldībā. KNAB izmeklēšanu veica saistībā ar iespējamību, ka no amata pašlaik atstādinātais Rēzeknes domes priekšsēdētājs izpaudis neizpaužamas ziņas, kas nav valsts noslēpums, aģentūrai LETA apstiprināja KNAB.

KNAB ir aizdomas, ka Bartaševičs, personīgu motīvu vadīts, uzdeva pašvaldības darbiniecei iegūt informāciju no amata pienākumu pildīšanai pieejamās datubāzes. KNAB aģentūrai LETA nekomentēja, vai šī informācija saistīta ar būvprojektiem un atstādinātā mēra brāli.

Darbiniece iegūto informāciju nodeva Bartaševičam, kurš šīs ziņas izpauda ģimenes loceklim izmantošanai personīiem mērķiem.

KNAB kriminālprocesu sāka pagājušā gada 20.decembrī.

Trijām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, tomēr KNAB neatklāja, vai atstādinātais mērs ir aizdomās turētā vai personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statusā.

Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti ar brīvības atņemšanu saistīti piespiedu līdzekļi, tomēr KNAB precīzi nekomentēja, vai piemēroti citi drošības līdzekļi. KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu.

Krimināllikums par tādu neizpaužamu ziņu, kas nav konfidenciāla, slepena vai sevišķi slepena informācija, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, probācijas uzraudzību vai sabiedrisko darbu, vai naudas sodu.

Pašvaldības pārstāve Nataļja Jupatova aģentūru LETA informēja, ka KNAB darbinieki Rēzeknes domē bija ieradušies otrdienas rītā un Centrālajā administrācijā pieprasījuši kādus dokumentus.

Pieprasītie dokumenti ir sagatavoti un izsniegti, pēc kā iestādes darbinieki devušies prom.

Nekādās citās pašvaldības iestādēs vai ar to saistītos uzņēmumos viņi neesot vērsušies, pauda Jupatova.

Jau ziņots, ka 2023.gada rudenī Rēzeknes pilsētā tika konstatēti finanšu pārkāpumi, kas noveda pie nespējas segt finanšu saistības. Šādos apstākļos vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) atstādināja no amata toreizējo Rēzeknes mēru Bartaševiču. Viņš savu atstādināšanu ir apstrīdējis tiesā, bet viņa partijas biedri no partijas "Kopā Latvijai" kādu laiku centās panākt visas Rēzeknes domes atlaišanu un ārkārtas vēlēšanas.

Ministrijā norāda, ka Rēzeknes domes priekšsēdētājs tika atstādināts par būtiskiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, vadot domes darbu un atbildot par pašvaldības budžeta izpildes procesa organizāciju un vadību. Attiecīgie pārkāpumi, kā arī tas, ka domes priekšsēdētājs nav sniedzis faktos balstītu, patiesu, salīdzināmu, saprotamu un pilnīgu informāciju par pašvaldības finansiālo stāvokli un par pašvaldības budžeta sagatavošanu un izpildi, apliecinājuši domes priekšsēdētāja nespēju pildīt savus pienākumus.

Rēzeknes pašvaldības 2023.gada budžeta izstrādē ir pieļauti vairāki pārkāpumi, secināts Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā, kurā vērtēts, vai Rēzeknes pašvaldības rīcība budžeta un finanšu vadībā ir atbilstoša regulējumam.

VK revīzijas laikā ir sadarbojusies ar tiesībsargājošajām iestādēm - Valsts policiju un KNAB, kas attiecīgi sāka resorisko pārbaudi. KNAB šodien aģentūrai LETA apstiprināja, ka pārbaude joprojām turpinās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Naktī Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums

Naktī Latvijas Okupācijas muzeja telpā iemests degmaisījums, apstiprināja muzeja vadītāja Solvita Vība.

Kriminālziņas KNAB: Vaivods, iespējams, izteicis kukuļa piedāvājumu citai valsts amatpersonai

Lietā, kurā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, tiek izmeklēta iespējama kukuļa lielā apmērā piedāvāšana, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Kriminālziņas Brīdina uzmanīties no krāpniekiem, kuri izliekas par VID darbiniekiem

"Swedbank" brīdina laikā, kad aktuāla kļūst ikgadējā pārmaksāto nodokļu atgūšana, uzmanīties no krāpniekiem, kuri izliekas par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekiem vai nodokļu konsultantiem.

Kriminālziņas KNAB šorīt veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domē

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) janvārī sāktā kriminālprocesā pirmdien veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, noskaidroja aģentūra LETA.

Lasiet arī

Kriminālziņas KNAB: Vaivods, iespējams, izteicis kukuļa piedāvājumu citai valsts amatpersonai

Lietā, kurā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien veica kriminālprocesuālās darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, tiek izmeklēta iespējama kukuļa lielā apmērā piedāvāšana, aģentūra LETA uzzināja KNAB.

Sabiedrība Rīgas domē nav informācijas par iespējamo Vaivoda aizturēšanu

Rīgas domes vadībai nav informācijas par to, vai šorīt aizturēts Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs, šodien žurnālistiem apgalvoja Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV).

Kriminālziņas KNAB šorīt veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domē

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) janvārī sāktā kriminālprocesā pirmdien veicis izmeklēšanas darbības Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamentā, noskaidroja aģentūra LETA.

Sabiedrība KNAB rosina apsūdzēt bijušo CVK priekšsēdētāju

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt trīs bijušos un esošos Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) darbiniekus, kā arī uzņēmēju lietā par CVK budžeta līdzekļu izkrāpšanu.