• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dispečera kļūdas dēļ svētdienas rītā atcelti vairāki vilcieni (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
VS.LV 20:39, 19.11.2023


Dispečera kļūdas dēļ svētdienas rītā atcelti vairāki vilcieni maršrutā Rīga-Jelgava, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) sniegtā informācija.


Foto: LETA

Atcelti tika reisi plkst.7.40 no Rīgas, kā arī plkst.8.37 no Jelgavas. Problēmas bija radušās pirms pieturas punkta "Dalbe".

Kā skaidro PV, "Latvijas dzelzceļa" dispečera kļūdas dēļ vilciens no Rīgas plkst.7.40 tika nosūtīts pa dzelzceļu, kura kontakttīklā nav sprieguma, tāpēc elektrovilciens apstājās pirms pieturas punkta "Dalbe".

Ņemot vērā, ka pieturas punkts "Dalbe" atradās pārsimt metru attālumā no vilciena apstāšanās vietas, pasažieri devās uz to, lai turpinātu ceļu līdz Jelgavai ar nākamo vilcienu. Šis vilciens ieradies ātrāk, nekā būtu bijis iespējams piesūtīt autobusu, uzsver PV.

PV atvainojas pasažieriem par sagādātajām neērtībām.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) gan uzskata, ka šāda rīcība ir nepieļaujama.

Ministrs skaidro, ka tuvākās stacijas "Dalbe" perons bija netālu un redzams no mašīnista kabīnes, tāpēc mašīnists atļāva vilcienam ripot stacijas virzienā, nevis strauji bremzēja. Vilciens apstājās 200 metrus pirms stacijas, un tika izdarīta izvēle negaidīt uz vietas autobusu, bet instruēt pasažierus doties līdz stacijai kājām. Speciāli norīkots autobuss ierastos pēc pasažieriem vairākas stundas vēlāk nekā jauns vilciens, apgalvo Briškens.

Tomēr viņš uzsver, ka ir bīstami un nepieļaujami pasažieriem likt pārvietoties tādu attālumu pa sliedēm.

Ministrs vērš uzmanību, ka nav izstrādāts pietiekami labs rīcības algoritms, kā rīkoties šādās situācijās. Tas pieredzēts jau pagājušā mēneša vētras laikā. Turklāt cilvēciskas kļūdas ir jānovērš pirms tās notiek - ar papildus mehānismiem reisu vadībai, īpaši remontdarbu laikā. Visbeidzot ārkārtas situācijās uz autobusu nevajadzētu gaidīt stundām ilgi, norāda politiķis.

Viņaprāt, problēmu cēloņi slēpjas ilgstošā investīciju nepietiekamībā dzelzceļa pamatinfrastruktūrā. "Tā vietā, lai investētu modernās kustības vadības sistēmās, elektrotīkla modernizācijā un pasažieru staciju infrastruktūrā, līdzekļi vēsturiski novirzīti tranzītkravu apkalpošanas infrastruktūrā. Tāpat redzam būtiskus trūkumus arī dzelzceļa nozares pārvaldības modelī, tehnoloģijās un krīzes vadībā," tviterī raksta Briškens, aicinot nevainot personīgi LDz un PV darbiiekus.

Ministrs esot nodevis abu uzņēmumu vadībai, ka šādi pasažieru drošības pārkāpumi nedrīkst atkārtoties. "Šeit ir skaidri redzamas problēmas un jau zināmi risinājumi. Mēs nevaram mainīt arhaisku sistēmu acumirklī, bet strādāsim, lai panāktu nozares modernizāciju," sola Briškens, nozares vārdā publiski atvainojoties reisa pasažieriem par neērtībām.

Pasažieru sabiedrisko pārvadājumu kvalitātes uzlabošana ir un paliks viena no Satiksmes ministrijas galvenajām prioritātēm, piebilst ministrs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Lašu un taimiņu nārsta laikā VVD atklājis ap 100 nelegālus zvejas rīkus

Divos mēnešos, kad nārsto laši un taimiņi, Valsts vides dienests (VVD) veicis 234 pārbaudes, un 42% gadījumu atrasti nelegāli zvejas rīki, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Kriminālziņas Lielvārdes dzelzceļa stacijā zem elektrovilciena pakļuvis un miris vīrietis

Ceturtdienas rītā Lielvārdes dzelzceļa stacijā zem elektrovilciena pakļuvis vīrietis, ziņo Valsts policijā.

Kriminālziņas Vīrietim piespriež cietumsodu par atteikšanos apgūt rehabilitācijas kursu

Kurzemes rajona tiesa piespriedusi divu mēnešu cietumsodu vīrietim, kurš atteicās apgūt sociālās rehabilitācijas kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, liecina publiski pieejamais spriedums.

Kriminālziņas Ugunsgrēkā Almati hostelī 13 bojāgājušie

Kazahstānas bijušajā galvaspilsētā Almati ugunsgrēkā, kas izraisījies hostelī dzīvojamā nama pagrabā un pirmajā stāvā, dzīvību zaudējuši 13 cilvēki, pavēstīja pilsētas ārkārtas situāciju departaments.

Lasiet arī

Ekonomika Ministrija: Pasažieru vilciens starp Viļņu un Rīgu sāks kursēt nākamgad

Pasažieru vilciens starp Viļņu un Rīgu sāks kursēt nākamā gada sākumā, piektdien paziņoja Lietuvas Satiksmes ministrija.

Sabiedrība Darbdienās 45 vilcienu reisos biļetes būs par 20% lētākas

No pirmdienas, 16.oktobra, līdz 8.decembrim darbdienās 45 vilcienu reisos biļetes būs par 20% lētākas, informē AS "Pasažieru vilciens".

Sabiedrība Stājas spēkā vilcienu kustības rudens grafiks

Šodien stājas spēkā vilcienu kustības rudens grafiks, aģentūru LETA informēja "Pasažieru vilciena" pārstāvji.

Sabiedrība Pasažieru vilciens no piektdienas pievienos papildvagonu diviem vilcienu reisiem

Atsaucoties uz Daugavpils pašvaldības un iedzīvotāju aicinājumiem, AS "Pasažieru vilciens" no piektdienas pievienos papildvagonu diviem vilcienu reisiem, liecina "Pasažieru vilciens" mājaslapā publicētā informācija.