• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Palīgā Latvijai dodas otrā Lietuvas robežsargu grupa

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 19:38, 26.09.2023


Lietuvas robežsargi turpina palīdzēt Latvijai, kas saskaras ar pastiprinātu migrantu spiedienu uz robežas ar Baltkrieviju, un otrdien uz Latviju dodas jau otrā Lietuvas robežsargu grupa, kurā ir 20 cilvēku, otrdien paziņoja Lietuvas Valsts robežsardzes dienests (VSAT).


Foto: LETA

Tas norādīja, ka šī grupa aizstās 17 Lietuvas robežsargus, kuri jau divas nedēļas piedalās Latvijas un Baltkrievijas robežas sargāšānā.

"Lietuvas robežsargi (..) veiks robežkontroli, nelegālās migrācijas no Baltkrievijas novēršanu un citus robežapsardzības pasākumus problemātiskākajos robežas posmos, koordinējot savu darbību ar Latvijas kolēģiem," teikts VSAT paziņojumā.

Tāpat kā iepriekš, Lietuvas robežsargi uz Latviju dodas dienesta automašīnās, ar ekipējumu un ieročiem. Latvijai palīdzēs robežsargi no Paģēģu un Viļņas robežsardzes vienībām, kā arī Speciālo operāciju nodaļas un Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas. Grupā ir arī seši kinologi ar dienesta suņiem.

Plānots, ka viņi uz Latvijas un Baltkrievijas robežas strādās vismaz divas nedēļas.

Vēlāk lēmumi par šādu palīdzību tiks pieņemti, ņemot vērā situāciju uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, norāda VSAT.

Latvija pēdējā laikā saskaras ar ievērojamu nelegālās migrācijas spiedienu uz robežas ar Baltkrieviju.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu no 11.augusta līdz 2024.gada 10.februārim vairākās Latvijas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Ņemot vērā Baltkrievijas īstenoto nelegālās imigrācijas spiedienu, valdība septembra vidū nolēma apturēt Silenes robežšķērsošanas vietas darbību.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Par braukšanu trīs promiļu reibumā piemēro divus mēnešus cietumā

Zemgales rajona tiesa piespriedusi divus mēnešus cietumā kravas automašīnas vadītājam par braukšanu vairāk nekā trīs promiļu reibumā.

Kriminālziņas Bangkokas viesnīcas numurā atrasti seši miruši ārzemnieki

Luksusa viesnīcas numurā Bangkokas centrā otrdien tika atrasti seši miruši ārzemnieki, un policijai ir aizdomas, ka notikusi indēšana, paziņoja Taizemes premjerministre Sreta Tavisina.

Kriminālziņas Apsūdz bijušo Rīgas domes departamenta pienākumu izpildītāju Vaivodu

Prokuratūra par kukuļa lielā apmērā piedāvāšanu uzrādījusi apsūdzību bijušajam Rīgas domes Ārtelpas un mobilitātes departamenta pienākumu izpildītājam Jānim Vaivodam.

Kriminālziņas Ar nelegālajiem imigrantiem bēg no robežsargiem un iebrauc grāvī

Piektdien, 12.jūlijā, robežsardze par nelegālo imigrantu pārvadāšanu aizturējusi kādu Gruzijas pilsonis, informē Valsts robežsardze.

Lasiet arī

Sabiedrība Baltkrievijas pierobežā vairs nebūs spēkā pastiprināts robežapsardzības režīms

No šodienas vairākās administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā vairs nebūs spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas pērn augustā nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Sabiedrība Silenes RKP iztērēti 2,2 miljoni eiro – taču tā netiks atverta (+VIDEO)
Vai ir saprātīgi pielīdzināt Baltkrieviju Krievijai?
Ekonomika Uz Latvijas robežas rindā stāv vairāk nekā 1000 kravas auto (VIDEO)

Sestdienas rītā trīs Latvijas robežkontroles punktos, gaidot iebraukšanu Krievijā vai Baltkrievijā, rindā kopumā stāv vairāk nekā 1000 kravas auto, liecina Valsts robežsardzes apkopotā informācija.

Kriminālziņas Otrdien novērsti 40 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu

Otrdien Valsts robežsardzes amatpersonas novērsušas 40 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu.