"Kratīšanā, apgriežot otrādi visu māju, tika izņemts mobilais telefons, dators, kā arī aizdomās turamā no 243 eiro mēnesī lielās invaliditātes pensijas un no pēdējo mēnešu laikā saņemtajiem ienākumiem par sniegtajiem pakalpojumiem veidotie uzkrājumi 2000 eiro apmērā," vēsta portāls.
"A.Volkovs vērsies ar iesniegumu policijā, lūdzot atdot naudas līdzekļus vismaz vienas minimālās algas apmērā jeb 620 eiro. Volkovs ir gatavs uzrādīt bankas konta izdruku, kurā redzams, ka viņš oficiāli uz līguma pamata saņēmis maksājumus, bet naudu izņēmis no bankomāta un glabājis mājās skaidrā naudā.
Volkovs ir 2.grupas invalīds sakarā ar onkoloģisku saslimšanu, kurš rūpējas arī par 14 gadus veco dēlu ar īpašām vajadzībām. Dažas dienas pēc policijas iebrukuma invalīda ārsts izrakstījis ķīmijterapijas medikamentus, kurus aizdomās turamais nevar iegādāties, jo atstāts bez iztikas līdzekļiem.
Taču policija viņam atteikusi, atteikumu pamatojot ar to, ka vispirms jāpārbauda, vai nauda nav noziedzīgas izcelsmes. Aizdomās turētais ir neizpratnē, kādā tieši veidā banknotes varētu "pastāstīt" par savu izcelsmi septiņus gadus pēc kriminālprocesa ierosināšanas.
Turklāt policijas veiktajās darbībās ir vairākas dīvainības. Kratīšanas veiktas gan viņa mātes dzīvoklī, gan mātei piederošajā vasarnīcā Jūrmalā, taču ne aizdomās turētā deklarētajā dzīvesvietā. Nav arī īsti saprotams, kādēļ kratīšanas veiktas septiņus gadus pēc kriminālprocesa ierosināšanas.
Turklāt nav saprotams, kāpēc izmeklētāja Santa Razgele septiņus gadus pēc kriminālprocesa ierosināšanas lietā, kur jau procesa ierosināšanas brīdī bija zināms aizdomās turamais, nolēmusi beidzot veikt kādas procesuālās darbības, bet līdz tam pat aizdomās turamo nebija izsaukusi uz pratināšanu.
Neatbildēts ir arī jautājums, kādēļ pēkšņi tika izlemts tērēt nodokļu maksātāju naudu, lai pie otrās grupas invalīda uz kratīšanu ierastos ar četrām automašīnām astoņu cilvēku sastāvā un pēc tam vēl visi četri auto kopā jau ar rokudzelžos saslēgto Volkovu dotos uz Jūrmalu, lai turpinātu kratīšanu jau aizdomās turētā mātes vasarnīcā, turklāt vēl piesaistot privātkompānijas kinologu ar suni.
Turklāt policija, veicot kratīšanu, pārkāpusi tiesas izdotās kratīšanas sankcijas robežās. Tiesa ļāva kratīšanas laikā izņemt mobilo tālruni un dokumentus, kas saistīti ar pirms septiņiem gadiem notikušu krāpšanu, bet ne naudu un pulksteni.
Latvijas likumi nosaka, ka tiesu izpildītājiem, piedzenot parādus, ir pienākums personas rīcībā atstāt finanšu līdzekļus vismaz vienas minimālās algas apmērā mēnesī, kā arī vismaz pusi no minimālās algas, ja tiek piedzīti parādi par administratīvajiem vai krimināliem pārkāpumiem."
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri