• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vieglatlētam par kukuļa piedāvāšanu deputātam piespriež divu gadu cietumsodu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 09:45, 20.06.2023


Ekonomisko lietu tiesa (ELT) vieglatlētam Jānim Višķeram par kukuļa piedāvāšanu Ādažu deputātam Arnim Rozītim (LRA), lai panāktu vietvaras priekšsēdētāja nomaiņu, piespriedusi divu gadu cietumsodu, kā arī noteica liegumu divus gadus ieņemt amatpersonas amatu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.


Foto: LETA

Lietas dalībnieki desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu.

Saīsinātais spriedums stājas spēkā pēc tam, kad beidzas termiņš lūguma iesniegšanai par pilna sprieduma sagatavošanu un šāds lūgums nav iesniegts. Ja tiek sagatavots pilnais spriedums, to var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijā desmit dienu laikā no pilna sprieduma pieejamības dienas, apelācijas sūdzību vai protestu iesniedzot ELT.

Saskaņā ar apsūdzību, 2022.gada 5.oktobrī Višķers piedāvāja 30 000 eiro kukuli Rozītim, lai panāktu, ka deputāts, izmantojot savu dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji iekšējai pārliecībai, plānotajā domes sēdē par jauna pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu nobalsotu par kāda konkrēta deputāta kandidatūru.

Papildus deputātam esot ticis norādīts, ka šādā gadījumā viņam tiktu piešķirts arī izdevīgs amats Ādažu novada domē.

Višķers pilnībā noliedz savu vainu. Iepriekšējā tiesas sēdē Višķers nolasīja savu liecību, kurā minēja, ka krimināllieta varētu būt sākta, lai liegtu viņam iespēju kandidēt uz Ādažu sporta centra vadītāja amatu.

Rozītis ir sporta centra vadītājs. Kā apgalvo Višķers, pērn 5.oktobrī viņiem bijusi saruna, kuras laikā viņš norādījis, ka, vadot sporta centru, vairākos jautājumos būtu rīkojies citādāk, kā arī, iespējams, apsver domu kandidēt uz sporta centra vadītāju amatu.

Višķers tiesā teica, ka sarunas laikā neesot zinājis, ka Rozītis ir Ādažu novada domas deputāts, un ka nekādu naudas summu viņam piedāvājis neesot.

Ādažu novada domes priekšsēdētājs mainījās 2022.gada izskaņā pēc Saeimas vēlēšanām, kuru rezultātā parlamentā nonāca vairākus gadus novadu vadījušais Māris Sprindžuks (LRA/AS).

Sprindžuka vietā 2022.gada 1.novembrī par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ar 12 balsīm tika ievēlēta viņa vietniece Karīna Miķelsone (LRA).

Domes priekšsēdētāja nomaiņu pavadīja arī pamatīgas izmaiņas valdošajā koalīcijā, Latvijas Reģionu apvienībai pārtraucot sadarbību ar līdzšinējiem partneriem, bet viņu vietā ņemot līdz tam opozīcijā esošo Latvijas Zemnieku savienību. Līdz ar to domes priekšsēdētāja vietnieka amatu zaudēja "Konservatīvo" pārstāvis Imants Krastiņš, bet šo posteni ieguva Genovefa Kozlovska (LZS).

Vēl pirms šīm vēlēšanā bija mēģinājums domes priekšsēdētāja amatu iegūt Krastiņam, taču tas neizdevās.

Neskatoties uz apsūdzību Višķerim, prokuratūra norādījusi, ka kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā nav iegūta informācija par to, ka 2022.gada 1.novembra balsojums par Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu būtu ticis pretlikumīgi ietekmēts, līdz ar to nav pamata apšaubīt tā likumību.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Višķers 2019.gadā uzstādījis otro augstāko rezultātu pusmaratonā Latvijas vieglatlētikas vēsturē. Bijis Latvijas čempions 3000 metru un 5000 metru distancēs stadionā. 2019.gadā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā vieglatlētikas krosā Dānijā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Višķers dibinājis biedrību "Sporta klubs "Tērauds"". Tāpat viņš un Jānis Razgalis ir īpašnieki 2021.gadā reģistrētam uzņēmumam "J&J Build".

"Sporta kluba "'Tērauds"" interneta mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Višķers ir B kategorijas treneris vieglatlētikā, kurš 2012.gadā absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot bakalaura grādu jomā "Sports un veselība", bet 2017.gadā ieguvis profesionālā maģistra grādu izglītības vadībā. Višķers ir viens no vadošajiem Latvijas un Baltijas garo distanču skrējējiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Satiksmes negadījuma dēļ kavējas vilcieni Aizkraukles virzienā

Satiksmes negadījuma dēļ otrdien kavējas vilcieni Aizkraukles virzienā, liecina AS "Pasažieru vilciens" publiskotā informācija.

Kriminālziņas Traģisko avāriju ar bojāgājušo nedēļas nogalē Ventspilī izraisījis iereibis jaun

Ceļu satiksmes negadījumu, kurā sestdien, 18.maijā, Ventspilī gāja bojā jauniete, izraisījis dzēris jauns autovadītājs, informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Madara Šeršņova.

Kriminālziņas Lietuvas helikopters no zvejas kuģa evakuējis ievainotu Latvijas pilsoni

Lietuvas Gaisa spēku helikopters svētdien no zvejas kuģa evakuējis ievainotu Latvijas pilsoni, pirmdien paziņoja Lietuvas armija.

Kriminālziņas Rīgā un Vaiņodē svētdien no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki

Rīgā un Vaiņodē svētdien no ūdenstilpēm izcelti divi bojāgājuši cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā aizturēti divi ceļu policisti. Ir jau zināms, par ko

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu aizturējis divas Valsts policijas amatpersonas, aģentūru LETA informēja IDB.

Sabiedrība Autovadītājam no Krievijas piemērots 4300 eiro naudas sods par kukuļdošanu

Kādam kravas automašīnas vadītājam no Krievijas piemērots 4300 eiro naudas sods par kukuļdošanu Latvijas robežsargiem, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.