• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Turpinās iztiesāt Winergy krimināllietu par iespējamu vairāk nekā 15 miljonu eiro izkrāpšanu no PNB bankas

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 01:58, 24.01.2023

Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā šodien plkst.10 plāno turpināt skatīt krimināllietu, kurā par vairāk nekā 15 miljonu eiro izkrāpšanu no AS "PNB banka" apsūdzētas savulaik ar vēja parku attīstītāju "Winergy" saistītas personas.

Lietā apsūdzēti trīs Igaunijas pilsoņi - Andruss Petersons, Alari Piperals un Henri Treude, kā arī četri Latvijas pilsoņi - Jurijs Šapurovs, Aldis Upenieks, Jānis Vanks un Ilze Bērziņa.

Visi septiņi apsūdzēti par naudas līdzekļu izkrāpšanu, kas izdarīta lielā apmērā un organizētā grupā, bet pieciem no viņiem apsūdzības celtas arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā un organizētā grupā, informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Daļa no izkrāptajiem līdzekļiem bija izsniegti kā aizdevumi uzņēmumiem, kas tajā brīdī jau atradās faktiskās maksātnespējas stāvoklī un atradās noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā iesaistīto personu kontrolē.

Aģentūra LETA vairākkārt ziņojusi par "PNB bankas" un "Winergy" miljonos mērāmo konfliktu. Jau 2015.gada februārī Latvijas Televīzija (LTV) ziņoja, ka lietā par iespējamu ļaunprātīgu līdzekļu iegūšanu no "PNB bankas" varētu figurēt Petersons, Piperals, Bērziņa, Treude un Vanks.

Savulaik "Winergy" un "PNB banka" noslēdza aizdevuma līgumus. Vēlāk starp "PNB banku" un "Winergy" izvērtās konflikts un sākās tiesvedības. Taču "Winergy" un "PNB banka" vienojās par visu strīdu izbeigšanu.

Arī LTV raidījums "De facto" vēstīja, ka igauņiem piederošā kompānija "Winergy" un ar to saistītas firmas no "PNB bankas" bija saņēmušas kredītus - apmēram 50 miljonu eiro apmērā - vēja parka celtniecībai. Strīds izcēlās, kad banka sāka pārmest, ka naudu viņiem negrib atdot, bet "Winergy" apsūdzēja banku vēja elektrostacijas atņemšanā. Puses vēlāk noslēdza mierizlīgumu. Vēja parks nonāca bankas kontrolē, taču par krāpšanu kredītu izsniegšanā tika ierosināta izmeklēšana.

Kā vēstīja raidījums, banku neapmierināja tas, ka banku uzraugs - Finanšu un kapitāla tirgus komisija - vēja parku uzskatīja par problemātisku aktīvu un tādēļ piemēroja bankai augstākus kapitāla pietiekamības standartus.

2016.gadā par "Winergy" vienīgo īpašnieku kļuva AS "PNB bankas" piederošā AS "Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrība".

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Policija atrod bīstamas narkotikas un aiztur meklēšanā izsludinātas personas

Pagājušās nedēļas nogalē policijas reidu laikā Rīgas mikrorajonos izņemtas sevišķi bīstamas narkotikas un aizturētas meklēšanā izsludinātas personas, informēja Valsts policijā.

Kriminālziņas VDD kriminālprocesā arī vērtēs Grevcovas izteikumus par karu Ukrainā

Valsts drošības dienests (VDD) šonedēļ sāktajā kriminālprocesā vērtēs arī Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei") publiskos izteikumus par Krievijas sākto karu Ukrainā.

Kriminālziņas Sākts kriminālprocess par cilvēka nolaupīšanu un izpirkuma naudas pieprasīšanu

Sākts kriminālprocess par vīrieša nolaupīšanu un izpirkuma naudas pieprasīšanu Liepājā, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Kriminālziņas Otrdien Rīgā mirusi gājēja, kurai uzbrauca autobusa vadītājs

Otrdien Rīgā bojā gājusi kāda sieviete, kurai uzbrauca autobusa vadītājs, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Krimināllieta pret Mārupes mēru par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā nodota tiesai
Rīga, 2.febr., LETA. Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādreizējā Babītes novada pašvaldības uzņēmuma "Babītes siltums" kapitāla daļu turētāja pārstāvi, bijušo novada mēru Andreju Enci (LRA) par iespējamu 37 561 eiro nelikumīgu izmaksāšanu atvaļinājuma kompensācijā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Sabiedrība Valsts prezidents: Jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu
Rīga, 2.febr., LETA. jāmazina birokrātiskais slogs, kas apgrūtina un sadārdzina inovāciju ieviešanu, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Sabiedrība Stājies spēkā spriedums, ar kuru noraidīta LNB būvnieku prasību piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro
Rīga, 2.febr., LETA. Spēkā stājies Rīgas apgabaltiesas spriedums, ar kuru noraidīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvnieku - pilnsabiedrības "Nacionālā būvkompāniju apvienība" - prasība piedzīt no valsts 12,1 miljonu eiro.