• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Policija rosina skandalozo uzņēmēju Gulami apsūdzēt par viesnīcas izkrāpšanu

Teksta izmērs Aa Aa
Kriminālziņas
LETA 18:12, 23.01.2023


Valsts policija rosina prokuratūru uzrādīt apsūdzības lietā pret uzņēmēju Gulamu Gulami par iespējamu viesnīcas izkrāpšanu Vecrīgā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.Valsts policijas lietvedībā atradās kriminālprocess, kas kvalificēts par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, informēja policija.

Veicot izmeklēšanu, likumsargi noskaidroja, ka divas personas pēc iepriekšējās vienošanās laika posmā no 2009. līdz 2019.gadam noslēdza vairākus faktiskajiem apstākļiem neatbilstošus līgumus, kurus tālāk izmantoja savu noziedzīgo mērķu īstenošanai, proti, lai prettiesiski ar viltu iegūtu svešu mantu.

Noziedzīgo darbību rezultātā personu grupa ieguva sev vēlamās tiesības uz svešu mantu - valdījuma tiesības uz nekustamo īpašumu, proti, kādu viesnīcu Vecrīgā, kuras kadastrālā vērtība ir 2 951 476 eiro, kā arī tiesības uz finanšu līdzekļiem 106 272 eiro apmērā.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu tika aizturēta viena persona, kurai sākotnēji tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums savukārt vēlāk tas tika mainīts uz drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. LETA jau 2020.gada maijā rakstīja, ka Gulami atbrīvoja pret 50 000 eiro drošības naudu.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, tai skaitā, kas vērstas uz mantisko jautājumu savlaicīgu atrisināšanu, pagājušā gada nogalē lieta nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret divām personām.

Gulami vārds iepriekš presē izskanējis saistībā ar strīdu par viesnīcām "Royal Square Hotel" un "Hotel Garden Palace". 2020.gada pavasarī policija veica kratīšanu "Royal Square Hotel".

Latvijas Televīzija toreiz vēstīja, ka strīdā iesaistīto viesnīcu par savu uzskata Akbaram Abdulajevam piederošais uzņēmums SIA "966 Freecom", kuru pārstāvēja advokāts Aleksandrs Berezins. Viņš 2020.gadā Latvijas Televīzijai stāstīja, ka uzņēmums "966 Freecom" kriminālprocesā ir cietušais, no kura Gulami centies izkrāpt viesnīcu "Royal Square Hotel".

Saskaņā ar "firmas.lv" informāciju, ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2020.gada marta lēmumu par aresta atcelšanu mantai atcelts arests Abdulajevam piederošajām "966 Freecom" kapitāla daļām 4 987 164 eiro vērtībā.

2018.gadā Rīgas rajona tiesa Gulami piesprieda astoņus gadus cietumā lietā par vairāk nekā deviņus miljonus eiro vērtās Tadžikistānas kokvilnas kravas pazušanu, taču šis spriedums tika pārsūdzēts.

Apelācijas instance uzņēmējam Gulami piesprieda cietumsodu sešus gadus un četrus mēnešus, viņa sievai Valentīnai Gulami tika piespriests piecus gadus ilgs cietumsods, bet Larisai Karpenko trīs gadus un divus mēnešus ilgs cietumsodu.

Tagad lieta būs jāskata Augstākajā tiesā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka patlaban ar Gulami saistītie uzņēmumi ir izslēgti no Komercreģistra vai arī tiem ir saimnieciskās darbības apturēšana.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kriminālziņas Tiesa ir izlēmusi sodu izdzimumam, kurš izvaroja savu mazgadīgo meitu

Rīgas rajona tiesa ceturtdien kādam vīrietim par mazgadīgās meitas izvarošanu piesprieda brīvības atņemšanu uz 20 gadiem un probācijas uzraudzību uz pieciem gadiem, noskaidroja tiesā.

Kriminālziņas Tēvs un pamāte atzinuši savu vainu Justīnes nonāvēšanā... daļēji

Rogovkas meitenes nonāvēšanas lietā abi apcietinātie - tēvs un pamāte savu vainu atzinuši, bet daļēji, šovakar vēsta LTV.

Kriminālziņas Reālu cietumsodu dzīvnieku slepkavām! Turpinās izskatīt iedzīvotāju iniciatīvu

Saeimas Mandātu ētikas un iesniegumu komisija šodien vienbalsīgi nolēma rosināt nodot iedzīvotāju iniciatīvu, kas aicina piespriest "reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām" Saeimas Juridiskajai komisijai turpmākai izskatīšanai.

Kriminālziņas Tiesnese skaidrojusi, kāpēc Lemberga cietumsods tika samazināts

Apelācijas instance bijušajam Ventspils mēram, pašreizējam Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") sodu samazināja, iegūstot ziņas par viņa personību, pēc tiesas sēdes žurnālistiem pamatoja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Sandra Amola.

Lasiet arī

Veselība Latvijā izdevumi onkoloģijai ir trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā

Lai gan pēdējos gados finansējuma pieaugums veselības nozarei Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropā, tomēr joprojām izdevumi veselībai uz vienu iedzīvotāju ir tikai puse, bet izdevumi onkoloģijai - trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā, norāda Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane.

Sabiedrība «Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.

Ekonomika Pēc gada Latvijā tiks vairāk digitalizēti būvprojekti (+VIDEO)

Būves informācijas modelis ir trīsdimensiju attēlojums un satur informāciju par fizikālajām un tehniskajām īpašībām un funkcijām.

Ekonomika Depozīta sistēma Latvijā nav sasniegusi plānotos 90 procentus (+VIDEO)

"Ir arī finansiāla motivācija, kas jau spiež cilvēku paskatīties, kas ir viņa atkritumos", - stasta eksperts.