• Evija,
  • Jogita,
  • Raita
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Amerika atklāj latviešu kino (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
VS.LV 07:51, 17.11.2023


Konkurence kino pasaulē ir milzīga, un šādi apjomīgi projekti ir iespējami tikai tad, ja apvienojam trīs Baltijas valstu spēkus.


Filmas

Jau sestais Ņujorkas Baltijas filmu festivāls (NY BFF), piedāvājot jaunākās filmas no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas notiek gan klātienē, gan ASV teritorijā pieejamā tiešsaistes platformā līdz 19. novembrim.

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma komentē: „Ņujorkas Baltijas filmu festivāls ir vērtīga iniciatīva, kas aizsākās Latvijas Simtgades gadā un izaudzis par plašāko Baltijas filmu skati ASV, piedāvājot filmas gan klātienē, gan tiešsaistē. Būtiski, ka festivāls top, sadarbojoties gan Baltijas valstu diplomātiem, gan Baltijas valstu kino centriem – NKC, Lietuvas kino centram un Igaunijas filmu institūtam. Pateicoties Ņujorkas Skandināvu nama nesavtīgajam atbalstam, ik gadu šīs pasaules metropoles centrā ir iespēja piedāvāt Baltijas valstu filmu izlasi, rīkot tematiskas diskusijas, piesaistot daudzveidīgas auditorijas uzmanību. Konkurence kino pasaulē ir milzīga, un šādi apjomīgi projekti, īpaši ASV, ir iespējami tikai tad, ja apvienojam trīs Baltijas valstu spēkus. Priecājos, ka Baltijas Ņujorkas filmu festivāls nu jau kļuvis par stabilu tradīciju.”

Pirmais Latvijas kino, ar ko satiksies šāgada Ņujorkas Baltijas filmu festivāla skatītāji klātienē, bija īsfilmu antoloģija "Kolektīvs" (2023) – sešas ļoti atšķirīgas spēles īsfilmas par Dziesmu svētku tematiku (tās veidojuši režisori Aiks Karapetjans, Edgars Kaupers, Oskars Rupenheits, Papa Chi, Marta Elīna Martinsone un Mārtiņš Grauds).

Ziemeļamerikas pirmizrādi piedzīvos Ināras Kolmanes spēlfilma "Mātes piens" (2023) – starptautiski pazīstamajā Noras Ikstenas romānā balstītais mātes un meitas stāsts Latvijas vēstures griežos; tiešsaistē visā Amerikā.

Latvija kā kopražojuma partneris piedalījusies Igaunijas spēlfilmā "Aptiekārs Melhiors" (2022), kam uzņemti arī divi turpinājumi, klātienes seansā tiks demonstrēta filma "Aptiekārs Melhiors: Bendes meita" (2022), bet tiešsaistes seansos – visas trīs filmas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Jūrmala saņems muzikālo «Oskaru» (+VIDEO)

Latvija kļuvusi par vienu no pasaules prestižākā kormūzikas konkursa Eiropas Grand Prix posmiem.

Kultūra Piemineklis Annai Vērmanei atjaunots par 160 000 EUR, bet ne pilnībā (+VIDEO)

Šīs ģimenes nesavtīgā mīlestība pret Rīgu ir dāvājusi paliekošas vērtības pilsētai, viena no tām ir Vērmaņdārzs.

Kultūra Latvijā noritēs viens no kormūzikas konkursa «Eiropas Grand Prix» posmiem

Jūrmalā organizētais Starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss izcīnījis iespēju rīkot Eiropas "Grand Prix" koru konkursu.

Kultūra Popularitāti gūst Baltijas valstu kopīgi ražotās filmas (+VIDEO)

"Mūsu savstarpējā sadarbība ar Lietuvu un Igauniju ir ļoti nozīmīga – esam finansiāli līdzvērtīgi partneri un mums ir arī daudz kopīga vēsturē un pasaules redzējumā".

Lasiet arī

Kultūra Restaurētā latviešu klasika "Vai viegli būt jaunam" triumfēja Lionā (+VIDEO)

Kinovēsturē nozīmīgu darbu popularizēšanai kalpo arī NKC uzturētā portāla filmas.lv restaurētās kinoklasikas sadaļa.

Kultūra Paziņoti kino festivāla Riga IFF desmitās sezonas laureāti

Rīgas Starptautiskajā kino festivāla ("Riga IFF"), kas no 12. līdz 22.oktobrim atzīmē savu desmitgadi kinoteātros Rīgā un tiešsaistē visā Latvijā, apbalvošanas ceremonijā "Riga IFF Awards" paziņoti šīs sezonas laureātus.

Kultūra Restaurēta filma «Vai viegli būt jaunam»? - kinoklasikas festivālā Francijā

Francijas pilsētā Lionā šobrīd notiek restaurētu klasisko filmu festivāls "Festival Lumière", un pirmoreiz šī festivāla uzmanību izpelnījies arī Latvijas kinodarbs - režisora Jura Podnieka leģendārā dokumentālā filma "Vai viegli būt jaunam?" (1986) atlasīta restaurācijas projektu prezentācijai "Re>Birth".

Kultūra Latvijas konkursā uzvarēja 17 gadus vecas meitenes filma (+VIDEO)

Jauniešiem bija iespēja parādīt savus darbus žūrijai, kas aktīvi darbojas kino industrijā.