Īpaši koncertzālei "Latvija" veidotā programmā tiks apvienota atmosfēriska mūzika un persiešu dzeja aktrises Rēzijas Kalniņas lasījumos. Skanēs Johana Sebastiana Baha tēmas ar persiešu un latviešu mūzikas improvizācijām, aizsniedzoties līdz Astora Piacollas daiļradei un džeza aranžējumiem. Programmas mūzikas un persiešu dzejas izvēli vieno Mēness, visu vientuļo un skumjo aizstāvis, komponistu un mūzu iedvesmotājs.
Vijolniece Azade Magsodi un pianists Andis Paegle 2019.gadā izveidoja unikālu starptautisku projektu "MoonBach", lai izpildītu pazīstamus J.S. Baha (1685-1750), H.I.F. Bībera (1644-1706) un citu komponistu muzikālos kodus apvienojumā ar jaunradītiem džeza, improvizētās un eksperimentālās mūzikas elementiem. Projekta "MoonBach" izpildītās programmas iezīmē laika nozīmi mūzikā, kur dažādu gadsimtu mūzika savijas kā viena, pārkāpjot laika un telpas robežas. Programmu veidošanā tiek izmantotas astronomu Nikolaja Kopernika (1473-1543) un Johana Keplera (1571-1630) vīzijas par mūzikas un planētu sistēmas mijiedarbību, astronomiju un harmoniju. "MoonBach" izceļ planētu un kosmosa ietekmi ne tikai uz komponistiem un to kompozīcijām, bet arī uz cilvēci un kultūru visos laikos.
Mūziķi pulcējuši skatītājus koncertos visā Eiropā un lutinājuši mūzikas gardēžus vairākos studijas ierakstos. 18.augustā koncertzālē "Latvija" starptautiskais duets "MoonBach" un Rēzija Kalniņa piedāvās iepazīt jaunradītu programmu "Mēness mūzika un dzeja", veldzēties persiešu dzejnieku rakstos un iepazīt pārsteidzošas vairāku kultūru sadarbības.
Azade Magsodi (Azadeh Maghsoodi) ir irāņu izcelsmes vijolniece, kura izglītību ieguvusi Vācijā. Jau 15 gadu vecumā Azade Magsodi uzstājās Šlēsvigas Holšteinas Mūzikas festivālā, izpildot J.S.Baha dubultkoncertu un saņēma pirmo mūzikas pasaules uzmanību. Starptautiskajā karalienes Sofijas Šarlotes konkursā 2006.gadā viņai tika piešķirta pirmā vieta un īpašā balva par labāko klasiskā darba interpretāciju, kā arī 2007. un 2009.gadā viņa ieguva NDR kultūras balvu. 2010.gadā Azade Magsodi kopā ar slaveno britu vijoles virtuozu Naidželu Kenediju (Nigel Kennedy) devās turnejā Vācijā, uzstājās Berlīnes Filharmonijā un Hamburgas Laeiszhalle. Vijolniece Azade Magsodi uzstājusies kopā ar Brandenburgas Filharmonijas orķestri, Ziemeļvācijas Filharmonijas orķestri, Polijas kamerorķestri un Lībekas Jauno kamerorķestri, koncertējusi Amerikā, Itālijā, Čehijā, daudz uzstājusies radio un televīzijā.
Andis Paegle dzimis Rīgā, mācījies Em. Dārziņa mūzikas skolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studējis Lībekas Mūzikas augstskolā klavesīna spēli un baznīcas mūziku, studējis ērģeles pie prof. Martina Hazelbeka un meistarklasēs pie Tona Kopmana, Andreasa Markona, Olivjē Latrī, Boba van Asperensa u.c Andis Paegle ir mūzikas vadītājs Hamburgas Bargteheides luteriskajā draudzē, darbojas kā brīvmākslinieks dažādos projektos, koncertē arī kā klavesīnists un kamermūzikas partneris visā Eiropā un ārpus tās robežām. Īpašu uzmanību savā darbībā viņš pievērš senajai mūzikai, kā arī dažādiem elektroniskiem taustiņinstrumentiem un novatoriskiem atskaņojumiem.
Rēzija Kalniņa absolvējusi Latvijas Valsts konservatorijas Teātra un kino aktieru fakultāti, vēlāk izglītību turpinājusi Režijas nodaļā. Saņēmusi dažādus apbalvojumus ("Lielais Kristaps" nominācijās "Labākā kino aktrise", "Spēlmaņu nakts" balva kā labākajai jaunajai aktrisei un vairākas nominācijas kategorijā "Labākā aktrise") par piedalīšanos izrādēs, filmās un TV iestudējumos. Rēzija Kalniņa veidojusi iestudējumus Dzintaru koncertzālē, M. Čehova Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī u.c.
Biļetes no 28.jūnija iegādājams koncertzāles "Latvija" kasē un visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri