• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Valkā skanēs Igaunijas un Latvijas pūtēju orķestru koncerts "Muzicējam kopā"

Teksta izmērs Aa Aa
Kultūra
LETA 03:07, 27.11.2022


Šodien plkst.13 Valkas kultūras nama zāli pieskandinās pūtēju orķestri no Igaunijas un Latvijas, informēja pašvaldībā.

Latvijā otro reizi viesosies apvienotais Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas (Igaunija) pilsētas pūtēju orķestris.

Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas pilsētas apvienotais pūtēju orķestris ir projektu kolektīvs, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir dot iespēju jaunajiem diriģentiem strādāt ar augstas kvalitātes māksliniecisku kolektīvu. Orķestris satiekas piecas līdz sešas reizes gadā, iestudē jaunu repertuāru, kuru pēc tam atskaņo dažādos pūtēju mūzikas pasākumos gan Igaunijā, gan ārpus tās robežām.

Kolektīvs regulāri organizē vasaras nometnes, kurās apgūst jaunu repertuāru. Katrā no šīm nometnēm diriģentu pulkam pievienojas jauni diriģenti. Izejot orķestra priekšā, jaunajam diriģentam tā ir vislabākā skola, kā ar saviem žestiem palīdzēt sev priekšā sēdošajiem orķestra mūziķiem kopīgi izveidot skaņdarbā uzrakstīto muzikālo materiālu.

Regulāri ar Igaunijas mūziķiem strādā arī Latvijas diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Puriņš, ļoti bieži diriģējot arī latviešu komponistu oriģinālmūziku pūtēju orķestrim.

Koncertā piedalīsies arī Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris "Smiltene" mākslinieciskā vadītāja Pētera Vilka, diriģenta Jāņa Silakalna vadībā un Valkas pūtēju orķestris diriģentes Vivitas Oses - Bērziņas un koncertmeistara Jāņa Frīdenfelda vadībā.

Viņu izpildījumā skanēs latviešu komponistu Gunāra Ordelovska, Jura Kulakova un citu komponistu mūzika, kā arī Ziemassvētku melodijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Kultūra Nacionālajā teātrī galveno lomu atveidos seriāla zvaigzne Madara Zvīdre (+VIDEO)

Skatītāji dažādās formās pauduši vēlmi, lai uz teātra skatuves atgrieztos lielā klasika.

Kultūra Rīgā notiks komponista Kulakova piemiņai veltīts koncerts

"Arēnā Rīga" 14.maijā plkst.19 notiks mūžībā aizgājušā komponista, multiinstrumentālista, grupas "Pērkons" dibinātāja Jura Kulakova piemiņai veltīts koncerts "Sirds kā pērkondārds".

Kultūra Vilks atstās Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora amatu

Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) direktora amatu, aģentūru LETA informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lasiet arī

Pasaule Tusks aicina ES piemērot sankcijas pārtikas importam no Krievijas

Polijas premjerministrs Donalds Tusks pirmdien aicinājis Eiropas Savienību (ES) piemērot visaptverošas sankcijas pārtikas un lauksaimniecības produktu importam no Krievijas un Baltkrievijas.

Sabiedrība Latvijā būs aizliegts ieviest no Baltkrievijas arī kartupeļus un burkānus

Zemkopības ministrija (ZM) paplašinājusi iespējamam importa aizliegumam pakļauto Krievijas un Baltkrievijas preču sarakstu.

Veselība Latvijā vairāk nekā divas trešdaļas cilvēku strādā sēžot (+VIDEO)

Darba vietas iekārtojumam būtu jābūt ergonomiskam, drošam un ērtam.

Ekonomika Darba devēji cer uz nodokļu samazināšanu

Svarīgi, lai Finanšu ministrija un koalīcijas partneri vienotos par Latvijas ekonomikai tik nepieciešamajām izmaiņām nodokļu regulējumā un virzītos uz to apstiprināšanu.