Izstādē Kjongido Keramikas dizaina muzejā 700 kvadrātmetru platībā eksponēti septiņdesmit piecu mākslinieku darbi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, pieskaroties pasaulē aktuālām problēmām ar keramikas medija starpniecību, norāda Baranovskis.
Ar Baltijas Kultūras fonda un Baltijas valstu vēstniecību atbalstu, kopīgā darbā vienojot kuratorus no visām trim valstīm, projektu īsteno Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Korejas Keramikas fondu, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Lietuvas Mākslinieku savienību un Igaunijas Keramikas asociāciju.
Baranovskis atzīmē, ka Baltijas laikmetīgās keramikas izstādi Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Korejas Keramikas fondu sāka plānot jau 2020.gada sākumā. Tās sākotnējā tēma - "Safe Horizons" jeb "Drošie horizonti" - radās kā koncepts ar atsaucēm uz dažādām mūsdienu dzīves jomām. Interpretācijas ietvēra arī ģeopolitiskus jautājumus, kas ir kopīgi gan Baltijas valstīm, gan Dienvidkorejai, kā arī pašreizējās globalizētās pasaules izaicinājumus.
Latvijas Laikmetīgās keramikas centra pārstāvis uzsver, ka kopš idejas pirmsākumiem ir pagājis krietns laiks, un izstādes nosaukums "Drošie horizonti" ir ieguvis citu, smagnējāku nozīmi. Neatkarīgi no ekoloģiskām, ģeopolitiskām, sociālām un pandēmiskām problēmām tagad pasaule saskārusies ar karu Ukrainā.
Izstādei "Drošie horizonti" starptautiskā kuratoru komanda atlasīja divdesmit piecus autorus no katras Baltijas valsts. Skaitliski iespaidīgais dalībnieku skaits garantē bagātīgu un visaptverošu priekšstatu par Baltijas valstu laikmetīgās keramikas mākslu šodien, atzīmē Baranovskis.
Izstādes atklāšanā piedalījās arī visu trīs Baltijas valstu vēstnieki, uzsverot būtisku kultūras lomu starptautisku attiecību veidošanas kontekstā, tās ietekmi uz tūrisma un citu nozaru sadarbību un attīstību.
Izstāde Kjongido Keramikas dizaina muzejā apskatāma līdz 2023.gada 19.februārim.
Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs, Igaunijas Keramiķu asociācija un Lietuvas Mākslinieku asociācija popularizē laikmetīgo keramiku reģionā un pastāvīgi sadarbojas kopīgās izstādēs un citos projektos.
Tās ir organizācijas, kuru mērķis ir attīstīt laikmetīgās keramikas mediju Baltijā, rīkojot tādus pasākumus kā Latvijas keramikas biennāle, Viļņas keramikas biennāle, Kohilas Starptautiskais keramikas simpozijs Igaunijā, "Ceramic Laboratory" Starptautiskais simpozijs Daugavpilī, Kauņas kaula porcelāna simpozijs un Panevēžas Starptautiskais keramikas simpozijs. Organizācijas sadarbojas arī vērienīgu Baltijas keramikas kopizstāžu rīkošanā vietējā un starptautiskā mērogā, kā arī iepazīstina Baltijas auditoriju ar pasaulē pazīstamiem ārvalstu māksliniekiem.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri