• Georgs,
  • Jurģis,
  • Juris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīga Zooloģiskajā dārzā piedzimuši tīģerēni

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 08:57, 14.04.2025


Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā 16.decembrī Amūras tīģeru (Panthera tigris altaica) pārim, Taigai un Augustam, piedzimuši mazuļi, aģentūru LETA informēja zoodārzā.



Abi dzimušie tīģerēni ir meitenes, taču vārdi tām vēl nav doti. Tās kļūst arvien aktīvākas un, sekojot mātes Taigas norādījumiem, apgūst plēsējam nepieciešamās iemaņas.

Rīgas zoodārzā tiek ievērotas mūsdienīgas plēsīgo kaķu aprūpes metodes, kas ļauj tiem pēc iespējas vairāk saglabāt un attīstīt dabiskos instinktus. Mazuļi netiek ņemti rokās vai pieradināti pie cilvēku klātbūtnes, lai tiem varētu veidoties īsti plēsēju un mednieku instinkti, skaidro zoodārzā.

Mamma ir ļoti uzmanīga un tramīga - rūpīgi sargā mazuļus, tāpēc līdz šim tīģerēni dienas aizvadīja telpās, kur apmeklētāji tos nevar redzēt. Gan viņai, gan Augustam šie ir pirmie mazuļi. No šodienas tīģerēniem ir iespēja doties pastaigu laukumā, tomēr tas, vai viņus varēs ieraudzīt apmeklētāji, atkarīgs no mātes Taigas un mazuļiem pašiem.

Amūras tīģeris ir lielākā tīģeru pasuga un viens no retākajiem lielajiem kaķiem pasaulē. Savvaļā šie dzīvnieki sastopami tikai Tālo Austrumu mežos - galvenokārt Krievijā un Ķīnā. Amūras tīģeri ir nopietni apdraudēti - savvaļā to skaits nepārsniedz 500 indivīdus. Lai palīdzētu saglabāt veselīgu sugas populāciju nebrīvē, Rīgas zoodārzs piedalās Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijas Amūras tīģeru nebrīves pavairošanas programmā.

Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis uzsver, ka Amūras tīģeru mazuļu dzimšana Rīga Zoodārzā ir ne vien aizkustinošs un priecīgs notikums, bet arī liela atbildība un apliecinājums zooloģisko dārzu ilgstošajam darbam sugas saglabāšanā. Šobrīd šie ir vienīgie tīģeru mazuļi Baltijā, un katrs šāds notikums ir nozīmīgs apdraudētās sugas nākotnei.

Amūras tīģeri Rīgas zoodārzā mitinās jau ilgi, tāpat arī tīģeru mazuļi ir bijuši arī iepriekš. Pēdējoreiz tīģerēni šeit piedzima 2014.gadā, kad pasaulē nāca tēviņa Pana Janeka un mātītes Katrīnas mazuļi - Odins un Tors. Līdzīgi kā šobrīd, arī toreiz māte ilgu laiku rūpīgi slēpa mazuļus no ziņkārīgiem skatieniem, līdz tie bija pietiekami spēcīgi, lai izietu āra aplokā.

Vēl četrus gadus agrāk Rīgas zoodārzā dzimis tīģeris Klifs Grants. Lai gan dzīves sākumā viņš piedzīvoja veselības sarežģījumus, tīģeris izauga un devās uz Bezansonas Zooloģisko dārzu Francijā. Tur viņš kļuva par tēvu vairākiem tīģeriem, no kuriem viena ir Taiga, decembrī dzimušo mazuļu māte. Savukārt tīģerēnu tēvs Augusts dzimis Ebersvaldes zoodārzā Vācijā.

Jau no šodienas interesenti aicināti nākt uz zoodārzu un mēģināt ieraudzīt tīģerēnus. Ar laiku tiem kļūstot drošākiem, arvien biežāk varēs vērot tīģerēnus pastaigu laukumā un sekot līdzi viņu augšanai un attīstībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Rinkēviča bezskaidrās naudas uzkrājumi pērn pieauguši par 84 800 eiro

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča bezskaidrās naudas uzkrājumi pērn pieauga par 84 800 eiro, sasniedzot 179 145 eiro, liecina viņa amatpersonas deklarācija par pērno gadu.

Interesanti fakti KM piedāvā divus risinājumus Daugavgrīvas cietokšņa saglabāšanai

Kultūras ministrija (KM) piedāvā divus risinājumus Daugavgrīvas cietokšņa saglabāšanai un izmantošanai, izriet no tās sagatavotā konceptuālā ziņojuma.

Interesanti fakti Pētījums: Āzijas kalnu grēdas sniega sega ir 23 gadu zemākajā līmenī

Āzijas Hindukuša - Himalaju kalnu grēdā sniega kārta sasniegusi 23 gados zemāko līmeni, apdraudot ūdens pieejamību gandrīz diviem miljardiem cilvēku, pirmdien brīdināja zinātnieki.

Interesanti fakti Otrdien daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus

Otrdien mākoņu būs vairāk un daudzviet gaidāms īslaicīgs lietus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Lasiet arī