• Halina,
  • Ilvars,
  • Lauma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


NASA pārceļ uz vēlāku laiku «Artemis II» un «Artemis III» misijas

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 10:02, 06.12.2024


ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) vēlreiz atlikusi "Artemis II" un "Artemis III" misijas.


Foto: NASA

"Artemis II" paredz nosūtīt lidojumā gar Mēnesi kosmosa kuģi ar astronautiem, bet "Artemis III" - nosūtīt uz Mēnesi astronautus, tai skaitā vismaz vienu sievieti. Sākotnēji bija plānots, ka "Artemis II" startēs šī gada novembrī, bet "Artemis III" - 2025.gada decembrī.

Janvārī NASA paziņoja, ka "Artemis II" startēs agrākais 2025.gada septembrī, bet "Artemis III" misija - 2026.gada septembrī. Tagad pārvalde pavēstīja, ka "Artemis II" startēs 2026.gada aprīlī, bet "Artemis III" - 2027.gada vidū.

Misiju "Artemis I" NASA īstenoja 2022.gadā, nosūtot uz Mēnesi bezpilota kosmosa kuģi. Arī šī misija pirms tam tika vairākkārt atlikta.

Komandas, kas pārbaudīja "Artemis I" datus, atklāja, ka kapsulas "Orion" karstuma vairogs ir negaidīti sabojājies. Bija arī radušās problēmas ar kapsulas elektriskajām un dzīvības nodrošināšanas sistēmām.

"Mums izdevās no jauna radīt šo problēmu šeit uz Zemes, un tagad mēs zinām tās pamatcēloni," preses konferencē paziņoja NASA administrators Bils Nelsons, piebilstot, ka NASA ir izstrādājusi turpmāko rīcības plānu.

Viņš uzsvēra, ka astronautu drošība vienmēr ir prioritāte.

Paralēli problēmām ar "Orion" NASA arī gaida, kad kompānija "SpaceX" pabeigs modificētu raķetes "Starship" prototipa versiju, ko varētu izmantot Mēness misijās. Vēl nav pabeigti arī astronautu skafandri, kurus izstrādā uzņēmums "Axiom".

Eksperti prognozē, ka pēc Donalda Trampa stāšanās prezidenta amatā NASA plānos var tikt izdarītas lielas izmaiņas, iespējams, var pat tikt pieņemts lēmums atteikties no Mēness misijām un koncentrēties uz Marsu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Par Jelgavas domes priekšsēdētāju kļūst "Par" politiķis Daģis

Otrdien par Jelgavas domes priekšsēdētāju pārliecinoši ievēlēja partijas "Par" politiķi Mārtiņu Daģi, kurš amatā nomainīs Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķi Andri Rāviņu.

Interesanti fakti Dalailama ar lūgšanām sāk 90.dzimšanas dienas svinības

Tibetiešu trimdas garīgais līderis Dalailama pirmdien Daramsalā, Indijas ziemeļos, piedalījās lūgšanu pasākumā, ar ko tika sāktas viņa 90.dzimšanas dienas svinības.

Interesanti fakti Parīzē svelmes dēļ izsludina augstāko brīdinājuma līmeni

Francijas nacionālais meteodienests Parīzē un vēl 15 departamentos otrdienai izsludinājis augstāko laikapstākļu brīdinājuma līmeni, jo tiek prognozēta temperatūra līdz 41 grādam, Eiropu pārņemot karstuma vilnim.

Interesanti fakti Latvijas reģionos no otrdienas varēs medīt staltbriežu govis, teļus un buļļus

Atsevišķos Latvijas reģionos no otrdienas, 1.jūlija, būs atļauts medīt staltbriežu govis, teļus un līdz divus gadus vecus buļļus, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Lasiet arī

Pasaule Noslēgusies gadu ilga NASA simulācija dzīvei uz Marsa

Teksasā sestdien noslēgusies ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) misija, kurā tika simulēta dzīve uz Marsa, un četri brīvprātīgie, kas 378 dienas pavadīja ieslodzīti 160 kvadrātmetros, priecīgi un atviegloti pameta simulatoru.

Interesanti fakti Skafandru daudz, bet nav ar ko doties kosmosā: NASA ir lielas problēmas

Kosmosa aģentūra saskaras ar lielu jaunu skafandru trūkumu, lai aizstātu sabrukušos 80. gadu skafandrus.

Interesanti fakti Astronauti nevar atgriezties no orbītas. Nedēļas vietā viņi tur atrodas mēnesi

NASA apgalvo, ka bojātā Boeing Starliner kosmosa kuģa apkalpe nav iestrēgusi Starptautiskajā kosmosa stacijā. Tomēr nav zināms, kad astronauti varēs atgriezties mājās.

Interesanti fakti NASA izraudzījusies «SpaceX» SKS ievadīšanai Zemes atmosfērā

ASV Nacionālā Aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) izraudzījusies kompāniju "SpaceX" kosmosa kuģa būvei, kas pēc Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) ekspluatācijas beigām 2030.gadā ievadīs to Zemes atmosfērā, kur stacija izjuks.