• Zigfrīda,
  • Zigrīda,
  • Zigrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dabas muzejs piedāvā ienirt Baltijas jūras dzīlēs (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 07:51, 19.08.2024


pašs eksemplārs izstādē ir delfīnu dzimtas zīdītāja - afalīnas - skelets.


Baltijas jūra ir mūsu kopējā bagātība.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā apskatāma izstāde par Baltijas jūras zemūdens ainavām un tajās sastopamo dzīvo organismu daudzveidību. Izstādi veido dziļjūras foto attēli un muzeja kolekciju priekšmeti.

Kamēr Latvijas Nacionālā dabas muzeja jūras ekspozīcija slēgta rekonstrukcijai, marīnos tematus muzejs aicina izzināt sadarbības izstādē "Ieskaties Baltijas jūrā. Fotoizstāde "Baltijas dziļjūra" un Latvijas Nacionālā dabas muzeja kolekciju priekšmeti", kas atvērta muzeja mazajā izstāžu zālē.

Fotoizstādē "Baltijas dziļjūra" apkopoti Latvijas Hidroekoloģijas institūta, zinātniskā institūta "BIOR", Dabas aizsardzības pārvaldes un Mareka Bērziņa fotoarhīvu materiāli. Tā apmeklētājiem atklāj dziļāk par 25 metriem fiksētas zemūdens ainavas un skatus, ko, iespējams, redzējuši tikai jūras pētnieki un profesionāli nirēji. Visā krāšņumā var skatīt taukzivi, jūras dzeloņgalvi, četrragu buļzivi, arī zemūdens skābekļa ražotājas sārtaļģes, Baltijas jūrā visbiežāk sastopamo medūzu ausaino aurēliju un ūdens dzidrības veicinātājus - jūraszīles un gliemenes.

Attēlos redzamos bezmugurkaulniekus, zivis, aļģes un dzīvotnes papildina Latvijas Nacionālā dabas muzeja krājuma priekšmeti. Piemēram, Atlantijas lasis, jūras dzeloņgalve, akmeņplekste, invazīvā suga Ķīnas cimdiņkrabis, aļģe pūšļu fuks, gliemenes un citi. Baltijas jūrā Latvijas piekrastē ziemojošo ūdensputnu faunu pārstāv tādi putni kā kākaulis, brūnkakla gārgale, melnā pīle un tumšā pīle, kam īpaši svarīgas dzīvotnes ir jūrā esošie, Eiropas Savienībā aizsargātie smilšu un akmeņu sēkļi, kur koncentrējas barības resursi - vēžveidīgie, gliemji, mazas zivtiņas, aļģes u.c. Īpašs eksemplārs izstādē ir delfīnu dzimtas zīdītāja - afalīnas - skelets, kas pirmoreiz būs skatāms Dabas muzeja apmeklētājiem un iegūts no 2023.gada pavasarī Latvijas piekrastē izskalotā mirušā dzīvnieka.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Trīs Zodiaka zīmes, kuras kļūs bagātas līdz 2024. gada beigām

Astrologi nosaukuši trīs Zodiaka zīmes, kurām 2024. gada nogale solās būt finansiālu panākumu un labklājības periods.

Interesanti fakti Grafiti Rīgā nav huligānisms, bet gan ielu māksla (+VIDEO)

Radošās personības vieno izteikta patika pret savas pilsētas estētiku un vēsturi.

Interesanti fakti Kāpēc latvieši iemīlēja Dominikānu

Izbraucieni ar laivām un gida vadītas ekskursijas ļauj pilnībā izbaudīt šī reģiona zemūdens bagātības, informēja Novatours.

Interesanti fakti Ventspilī zemnieki pabaros pilsētniekus ar zupu par 1 eiro (+VIDEO)

Pievienojies Mārtiņdienas svinībām, izbaudi rudenīgās garšas.

Lasiet arī

Sabiedrība Dabas sargi aicina nepieļaut akvakultūras sprostu izveidi Rīgas jūras līcī

Vides konsultatīvās padome izteikusi bažas par plānoto akvakultūras sprostu ierīkošanu Rīgas jūras līcī pie Rojas un Mērsraga, norādot uz būtiskiem draudiem Baltijas jūras ekosistēmai un starptautisko saistību vides aizsardzībā neievērošanu, informē Pasaules Dabas fonda (PDF) komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.

Pasaule Somijas premjerministrs kritizē Lietuvas reakciju

Somijas premjerministrs Peteri Orpo kritizējis Lietuvas reakciju uz izskanējušo informāciju, ka Krievija varētu vienpusēji mainīt robežas Baltijas jūrā.

Pasaule Pērn nogrimuši mazāk kuģu, bet pirātisma draudi auguši

Pasaules jūru un okeānu ūdeņos nogrimušo kuģu skaits pērn sasniedzis rekordzemu atzīmi, tomēr pirātisma draudi palielinājušies, teikts Vācijas apdrošināšanas uzņēmuma "Allianz Commercial" ziņojumā.

Pasaule Pasaules dabas fonds: Jau viena trešdaļa Baltijas jūras ir mirusi

Baltijas jūra ir sliktā ekoloģiskā stāvoklī un nepieciešama nekavējoša rīcība vides uzlabošanai, pēc aprīļa izskaņā Rīgā notikušās Baltijas jūras vides aizsardzības komisijas (HELCOM) ministru sanāksmes šādu paziņojumu izplatījis Pasaules dabas fonds (WWF).