• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Saulkrastu novadā EP vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 19:03, 08.06.2024


Saulkrastu novadā kādā no vēlēšanu iecirkņiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis, aģentūrai LETA atklāja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Neimane.Viņa pastāstīja, ka tas noticis vienā no iepriekšējās balsošanas dienām. Kaimiņvalsts pilsonim, kuram gan ir Latvijas personas kods, paskaidrots, ka viņam balsošana Latvijā bija jāpiesaka iepriekš, un viņš aicināts balsot Igaunijā. Pēc Neimanes sacītā, vīrietis situāciju izprata.

Sestdien noslogotākie vēlēšanu iecirkņi novadā ir Saulkrastu novada domē un Zvejniekciemā. Komentējot vēlētāju aktivitāti, Neimane atzina, ka ir brīži, kad veidojas rindas, jo balso gan vietējie, gan tie, kas novadā dzīvo vasaras periodā, izbraukuši pie dabas vai pie jūras plāno pavadīt brīvdienas.

Līdz šim process noritējis bez aizķeršanās, taču, lai arī turpmāk nodrošinātu vēlēšanas, ir pasūtīti rezerves vēlēšanu materiāli - aploksnes un vēlēšanu zīmes.

Novada vēlēšanu komisija prognozē, ka šodien, tāpat kā pieredzēts līdz šim, vēlētāju aktivitātes rādītāji pārsniegs balsstiesīgo pilsoņu skaitu novadā.

Jau ziņots, ka starp novadiem sestdien EP vēlēšanās līdz pusdienlaikam lielākā vēlētāju aktivitāte bija Saulkrastu novadā, kur nobalsojuši 19,38% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

Seko Varakļānu novads, kurā nobalsojuši 14,61% vēlētāju, Cēsu novads - 14,16%, Limbažu novads - 13,83%, Siguldas novads - 13,8%, Tukuma novads - 13,62%, Smiltenes novads - 13,51%, Kuldīgas novads - 13,48%, Valmieras novads - 13,47% un Madonas novads - 13,36%.

Vienlaikus vismazākā vēlētāju aktivitāte sestdien līdz pusdienlaikam bija Rēzeknes novadā - 6,68%, seko Olaines novads - 7,26%, Augšdaugavas novads - 7,38%, Ludzas novads - 7,71%, Krāslavas novads - 7,97%, Salaspils novads - 8,57%, Jelgavas novads - 9,84%, Ropažu novads - 10,01%, Ventspils novads - 10,34% un Dobeles novads - 10,95%.

Kopumā līdz šim EP vēlēšanās, pēc aktualizētajiem datiem, ir nobalojuši 17,59% vēlētāju, tostarp sestdien līdz pusdienlaikam - 9,22%.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Izbaudiet Līgo pat tad, ja joprojām atrodaties pilsētā: ekspertu padomi (+VIDEO)

Cauri gadsimtiem nostiprinātās tradīcijas ir būtiska svētku sastāvdaļa.

Interesanti fakti Latvijā turpina samazināties Jāņu skaits

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 44 994 Jāņi, kas ir par 1057 šī vārda īpašniekiem mazāk nekā pērn, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati.

Interesanti fakti Eksperte: Latvijā izdzertas kafijas tase izmaksā 140 litru ūdens (+VIDEO)

Bioloģiskā saimniekošana ir ļoti svarīgs rīks, lai mazinātu cilvēku saimnieciskās darbības sekas.

Interesanti fakti Zinātnieki izstrādā kosmosa ķieģeļus, lai izveidotu bāzi uz Mēness (+FOTO)

Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) "kosmosa ķieģeļi" būs apskatāmi atsevišķos "Lego" veikalos visā pasaulē.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgas centrā balsošanā izmantotas desmit neapzīmogotas aploksnes

Eiropas Parlamenta (EP)vēlēšanās Rīgā, 81.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, balsošanā izmantotas desmit neapzīmogotas aploksnes.

Pasaule Šodien Eiropā noslēdzas EP vēlēšanas

Šodien, pie balsošanas urnām dodoties Austrijas, Beļģijas, Bulgārijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Kipras, Lietuvas, Luksemburgas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas, Ungārijas, Vācijas un Zviedrijas pilsoņiem, noslēdzas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas, kas sākās ceturtdien.

Sabiedrība Neoficiālā informācija: EP vēlēšanās Latvijā līderos JV un NA

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā līderos ir partiju apvienība "Jaunā vienotība" (JV) un Nacionālā apvienība (NA), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Sabiedrība Eiropas Parlamenta vēlēšanās nobalsojuši vismaz 33,77% vēlētāju

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās nobalsojuši vismaz 520 465 vēlētāji jeb 33,77% no kopējā balsstiesīgo iedzīvotāju skaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.