• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Ko svarīgi zināt mūsu velobraucējiem, iesaka speciālisti (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 14:45, 11.05.2024


Regulāra riepu un kameras uzturēšana ir būtiska ne tikai drošai braukšanai, bet arī divriteņa ilgmūžībai.


Pareizi izvēlēti sēdekļa izmērs un forma ir būtiski, lai nodrošinātu ērtu un drošu sēdēšanu velosipēdā.

Vai zināji, ka vidējs velosipēds sastāv no aptuveni 2000 dažādām rezerves daļām? Dažreiz vienkārši rezerves ritenis vai ķēde var būt atslēga uz veiksmīgu braucienu kādas ķibeles gadījumā, bet ir vēl ļoti daudz dažādu detaļu.

Riepas

Kad izvēlaties riepas velosipēdam, ir svarīgi ņemt vērā gan izmēru, gan protektora rakstu. Piemēram, lielākas riepas piemērotas kalnu braukšanai, bet šaurākas - pilsētas ceļiem, pauž Latvijas velo eksperti

Pareizi izvēlētas riepas nodrošina labu saķeri ar ceļa segumu un ērtu braukšanu dažādos apstākļos. Tāpat tās var ietekmēt arī braukšanas stabilitāti un komfortu.

Kameras

Kameras velosipēdam ir tikpat svarīgas kā riepas. Izmantojot nepiemērotas kameras, var rasties problēmas ar gaisa noplūdi vai pat defektu brauciena laikā.

Lai nodrošinātu perfektu velosipēda braukšanu, kameru izmērs jāizvēlas atbilstoši ritens rata izmēram. Pirms iegādes noteikti jāpārbauda, vai tajā nav skrāpējumu vai citu bojājumu.

Regulāra riepu un kameras uzturēšana ir būtiska ne tikai drošai braukšanai, bet arī velosipēda ilgmūžībai. Pareizi piepumpētas riepas nodrošina nevainojamu braukšanu un palīdz novērst negaidītas situācijas.

Lai saglabātu optimālu spiedienu riepās, regulāri pārbaudiet to stāvokli un piepumpējiet pirms katra garāka brauciena.

Spieķi

Spieķu stingrums ir būtisks faktors, kas ietekmē rata noturību un izturību. Ja spieķi nav pietiekami stingri, tas var novest pie rata nekvalitatīvas darbības un negatīvi ietekmēt velosipēda braukšanas kvalitāti. Pareizi nostiprināti spieķi nodrošina stabilitāti un novērš iespējamus negadījumus.

Ķēde

Regulāra ķēdes tīrīšana un eļļošana ir būtiska, lai pagarinātu tās kalpošanas laiku. Turklāt, ja ķēde ir pareizi uzstādīta un regulāri uzturēta, tas var ievērojami uzlabot jūsu braukšanas pieredzi - tā nedrīkst būt pārāk vaļīga (ķēde ik pa laikam kritīs no zobratiem) vai pārāk stingra (risks nolūzt kādam ķēdes posmam).

Pārslēdzēji

Velosipēda pārslēdzēji ir atbildīgi par ātruma maiņu atbilstoši braukšanas apstākļiem. Pareizi darbojošies pārslēdzēji ļauj jums viegli mainīt ātrumu, padarot jūsu braucienu patīkamāku un efektīvāku. Lai saglabātu šo sistēmu optimālajā stāvoklī, periodiski veiciet apkopi.

Sēdekļi

Pareizi izvēlēti sēdekļa izmērs un forma ir būtiski, lai nodrošinātu ērtu un drošu sēdēšanu velosipēdā. Nepareizi izvēlēts sēdekļa izmērs var radīt diskomfortu un pat savainojumus ilgstošā braucienā. Tāpēc ir jāpievērš uzmanība sēdekļa ergonomikai un piemērotam atbalstam. Ja rūpnīcas sēdeklis ir nepiemērots, ieteicams to uzreiz nomainīt pret ērtāku.

Bremzes

Labas bremzes nodrošinās drošu un efektīvu bremzēšanu jebkuros braukšanas apstākļos. Pareizi noregulētas bremzes ļauj velosipēdam ātri apstāties, novēršot iespējamus negadījumus. Tas ir galvenais drošības elements velosipēdistiem.

Pedāļi

Pretslīdes virsmas uz pedāļiem ir svarīgas, jo nodrošina labu saķeri ar apavu. Pārlieku ilgi izmantoti pedāļi var zaudēt savu efektivitāti un radīt nevajadzīgu slodzi braukšanas laikā. Tāpēc arī šeit - regulāra tīrīšana un apkope ir būtiska, lai saglabātu labu pedāļu darbību.

Izmantojot kvalitatīvas rezerves daļas un veicot regulāru apkopi, jūs varat saglabāt savu velosipēdu darbības efektivitāti un drošību ilgtermiņā. Tāpēc neaizmirstiet uzmanīgi pārbaudīt un uzturēt visus svarīgos velosipēda elementus, lai baudītu bezrūpīgu braukšanu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Savus noslēpumus Jaunmoku pils atklās sestdien (+VIDEO)

Muiža vēstures avotos pirmoreiz pieminēta 1544. gadā.

Interesanti fakti Līdz jūlija beigām zvejot nēģus ir aizliegts (VIDEO)

Maijs ir upes nēģu (Lampetra fluviatilis) nārsta laiks. Suga ir īpaši aizsargājama un ierobežoti izmantojama, tādēļ līdz pat 31. jūlijam tos ir aizliegts zvejot ikvienā Latvijas upē, informēja VS.LV Ilze Reinika, Dabas aizsardzības pārvaldes
vecākā komunikācijas speciāliste.

Interesanti fakti Ceturtdien nav gaidāmas laikapstākļu izmaiņas

Ceturtdien Latvijā saglabāsies silts laiks un atsevišķās vietās valsts austrumu daļā gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Sabiedrība Sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru no Liepājas līdz Bernātiem

No pirmdienas, 15.aprīļa, sāk būvēt gājēju un velobraucēju infrastruktūru gar valsts galveno autoceļu Liepāja-Lietuvas robeža (A11) posmā no Liepājas administratīvās robežas līdz Bernātiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Interesanti fakti Vairākums Latvijas iedzīvotāju atbalsta obligātu ķiveru lietošanu

Vairākums jeb 55% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka visiem velosipēdu un skrejriteņu vadītājiem būtu obligāti jāvelk ķiveres, vienlaikus 39% atzīst, ka paši ķiveres nevelk nekad, noskaidrots apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma aptaujā.

Sabiedrība Liepājas apkārtnē tiks ierīkots veloceliņš 17 km garumā (+VIDEO)

Iepirkuma uzvarētājs piedāvāja zemāko līgumcenu – 1 891 743,64 eiro.

Sabiedrība Turpmāk būs jāmaksā par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu

Valdība otrdien apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto noteikumu projektu, kas paredz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pakalpojumu cenrādī pilngadīgām personām ieviest maksu par teorijas eksāmenu velosipēda vadītāja tiesību iegūšanai, kā arī noteikt maksu par velosipēda vadītāja apliecību.