• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mazie vecāku noslēpumi: kā bērnam uzdāvināt viedtālruni (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 12:48, 05.05.2024


Lielākā daļa ierīču piedāvā ērtus digitālos kontroles rīkus.


Tālrunis palīdz bērniem attīstīties.

Lai gan vecā viedtālruņa atkārtota izmantošana var šķist ekonomiski izdevīga un loģiska izvēle, ir svarīgi izvērtēt riskus, kas saistīti ar novecojušu aparatūru un tās programmatūru. Eksperts dalās ar vairākiem padomiem, kā sagatavot ierīci drošai lietošanai un kas palīdzēs izvērtēt, vai bērnam vajadzētu nodot savu iepriekš lietoto viedtālruni vai tomēr pieņemt lēmumu par jaunas ierīces iegādi.

Izdzēs liekos datus

Ja dod priekšroku vecās ierīces pēctecībai, ņem vērā, ka šādos viedtālruņos laika gaitā var uzkrāties daudz personas datu, tostarp saglabātās paroles, personīgās fotogrāfijas, ziņas un cita sensitīva informācija. "Tāpēc pirms ierīces nodošanas jaunam īpašniekam svarīgi veikt datu sākotnējo atiestatīšanu, kuras laikā tiek dzēsta gan iepriekšējā informācija, gan ierīces iestatījumi. Mūsu ierīcēs to pavisam vienkārši var paveikt Iestatījumos sadaļā Par tālruni," skaidro IT produktu treneris Eduards Krumovics.

Iestati satura kontroles rīkus

Viedtālruņa dāvināšana bērnam ir svarīgs un atbildīgs solis. Lai vecāki varētu nodrošināt drošu viedtālruņa lietošanu un uzraudzīt bērna aktivitātes tiešsaistē, lielākā daļa ierīču piedāvā ērtus digitālos kontroles rīkus. Jaunākajās viedierīcēs ir jau iebūvētas kontroles funkcijas vai tiek atbalstītas trešo pušu lietotnes. Ģimenēs, kurās izmanto ierīču ekosistēmu, pieejama lietotne Family Link (Iestatījumos sadaļā Digitālā labsajūta un vecākvadība). Šīs lietotnes rīki ļauj vecākiem pārraudzīt bērna viedtālruņa lietošanas paradumus, laiku un saturu. Tāpat tie ļauj sekot līdzi bērna atrašanās vietai, palīdz vieglāk novērst kiberhuligānisma gadījumus un nevēlamu saziņu ar svešiniekiem.

Izvēlies bērna lietošanas paradumiem atbilstošas cenas ierīci

Lai mazinātu uztraukumu par jaunās ierīces pazaudēšanu vai bojājumiem, ieteicams izvēlēties finansiāli drošākas alternatīvas, piemēram, ekonomiskus vai vidējās budžeta klases viedtālruņu modeļus. Vidējās klases viedtālruņu cenas ir draudzīgākas par jaunās sērijas flagmaņiem, taču funkciju un iespēju kvalitāte ir pilnībā piemērota bērna vai ikdienas lietotāja prasībām.

Vēl viena svarīga jauno viedtālruņu priekšrocība ir uzticamas drošības funkcijas. Tās ietvert biometrisko autentifikāciju, drošības risinājumus personas datu aizsardzībai un uzlabotas šifrēšanas iespējas, pateicoties Knox Vault. Tāpat tie pasargāti arī no ārpuses, jo aprīkoti ar putekļu un ūdens aizsardzību, ierīces rāmis veidots no titāna.

Seko līdzi atjauninājumiem

Lai varētu maksimāli aizsargāt arī vecāka modeļa viedtālruni, ieteicams pastāvīgi sekot līdzi, vai ir pieejami programmatūras atjauninājumi un, ja tādi ir, noteikti tos instalēt. Atlikti atjauninājumi ir drauds digitālajai drošībai un kopumā var nelabvēlīgi ietekmēt ierīces veiktspēju un kvalitāti.

Taču, kad viedtālrunis nokalpojis tik ilgi, kad jaunus programmatūras atjauninājumus vairs nesaņem, laiks no tā atvadīties. Tas kļūst neaizsargātāks pret, piemēram, ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem un nav saderīgs ar jaunām lietotnēm. Turklāt, nododot viedtālruni atpirkuma programmā, tas kalpos kā starta kapitāls jaunas ierīces iegādei un tiks utilizēts droši.

"Izvēloties bērnam jaunu viedtālruni, tiks nodrošināta pieeja jaunākajiem programmatūras atjauninājumiem un saderīgām lietotnēm, samazinot drošības pārkāpumu risku un atvieglojot normālu ierīces lietošanu," stāsta E. Krumovics.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Latvijā saimnieces savus ledusskapjus pārskata vasarā (+VIDEO)

Rectpte N 1: zveidojiet sarakstu ar iecienītajām maltītēm.

Interesanti fakti Jūlijs ir tomātu mēnesis, Āgenskalna tirgū notiks garšas meistarklase (+VIDEO)

Uzturs spēlē būtisku lomu cilvēka veselības un labsajūtas uzturēšanā.

Interesanti fakti Iespējams, būs jāglābj NASA astronauti, kas «nav iestrēguši» SKS

Abiem astronautiem, kuri orbītā ieradās ar kosmosa kuģi "Boeing Starliner", bija paredzēts atgriezties uz Zemes jūnijā. Tomēr tagad viņi kosmosā uzturēsies vismaz līdz augusta vidum.

Interesanti fakti Latvija ir zirgu un jāšanas sporta zeme, to pierādīs Inčukalnā (+VIDEO)

Jāšana ar koka zirgiem (hobby horse) pasaulē kļūst arvien populārāka, šogad arī pie mums tā ir iekļauta sacensību programmā.

Lasiet arī