• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Gatavojas no maija Rīgā ieviest jaunos ierobežojumus elektroskrejriteņiem

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 21:33, 29.04.2024


Rīgas pašvaldības policija (RPP) šodien tikās ar koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu pakalpojumu sniedzējiem, gatavojoties no maija galvaspilsētā ieviest jaunos ierobežojumus elektroskrejriteņiem.Kā informēja policijā, šodien RPP pārstāvji tikās ar uzņēmumiem "Bolt Services LV", "Tuul Mobility" un "Ride", lai pārrunātu komersantu gatavību no maija ievērot jaunos Rīgas domes saistošos noteikumus, kas nosaka ātruma ierobežojumus un speciālās zonas koplietošanas mikromobilitātes rīku novietošanai galvaspilsētā.

Tiekoties ar komersantiem, RPP atzīmēja, ka šo izmaiņu mērķis ir aizsargāt visu ceļu satiksmes dalībnieku intereses un drošību, kā arī veicināt koplietošanas mikromobilitātes rīku izmantošanu ar cieņu pret citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpēc RPP darbs, uzraugot šo izmaiņu ievērošanu, būs vērsts uz sadarbību ar komersantiem, nevis to formālu sodīšanu.

Pēc RPP pieprasījuma, koplietošanas pakalpojumu sniedzēji ir iesnieguši RPP kontaktinformāciju operatīvai saziņai tajos gadījumos, kad tiks konstatēti ārpus speciāli izveidotām mikromobilitātes rīku novietošanas vietām atstāti koplietošanas elektroskrejriteņi vai velosipēdi. Šajos gadījumos pakalpojuma sniedzējam būs trīs stundas, lai mikromobilitātes rīku pārvietotu uz vietu, kur to ir atļauts novietot. Vienlaikus RPP vērsa komersantu uzmanību, ja pārkāpums netiks novērsts trīs stundu laikā no tā konstatēšanas brīža, RPP piemēros administratīvo atbildību komersantam.

Tikšanās laikā pakalpojumu sniedzēji informēja, ka ir veiktas nepieciešamās rīcības, lai nodrošinātu, ka tiek ievērots aizliegums novietot koplietošanas transportlīdzekli noteiktās zonās. Savukārt darbs turpinās saistībā ar pienākumu ievērot ātruma ierobežojumu noteiktās zonās.

Lai pārliecinātos par to, vai komersants ir aprīkojis koplietošanas transportlīdzekļus ar nepieciešamām sistēmām (kas regulē ātrumu un novietošanu), papildus patrulēšanai Rīgas ielās RPP darbinieki veiks arī kontrolpirkumus. Ja tiks konstatēti pārkāpumi, konkrētais transportlīdzeklis tiks izņemts.

Jau vēstīts, ka 1.maija Rīgā tiek noteikta ātruma ierobežojuma zonā, Rīgas vēsturiskajā centrā, kur koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 km stundā. Tāpat būs aizliegts novietot koplietošanas transportlīdzekli novietošanas noteiktās zonās, izņemot kartē norādītās mikromobilitātes rīku novietošanas vietās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Uz Mēness plāno izurbt 5 km caurumu, lai atrastu kaut ko, kas dabā neeksistē

Zinātnieki ierosinājuši veikt neparastu eksperimentu uz Mēness, kas apvienos divas pašlaik nesavienojamas teorijas.

Interesanti fakti Saulkrastu novadā EP vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis

Saulkrastu novadā kādā no vēlēšanu iecirkņiem Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās vēlējies nobalsot Igaunijas pilsonis, aģentūrai LETA atklāja novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Neimane.

Interesanti fakti Piņķos biedrības dāmas var baudīt zirgu skriešanās sacīkstes (+VIDEO)

Pasākuma gaitā notiks arī izsole, kuras ienākumi tiks novirzīti Labdarības fondam.

Interesanti fakti Japāna plāno uzbūvēt kosmosa liftu uz Marsu: kas ir zināms

Japānas kompānija Obayashi Corporation gatavojas izveidot unikālu transportlīdzekli, kas spēs pārvietoties no Zemes uz kosmosu.

Lasiet arī

Sabiedrība Turpmāk Latvijā aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem

Latvijā no šodienas ceļu satiksmē ir aizliegts piedalīties ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Sabiedrība CSDD aicina līdz marta beigām reģistrēt elektroskrejriteņus

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) līdz šī gada 31.martam aicina reģistrēt elektroskrejriteņus.

Sabiedrība Rīgā ieviesīs jaunus koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātruma ierobežojumus

Rīgas centrā tiks jauni koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātruma ierobežojumi, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošo noteikumu projekts, kuru akceptējusi Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja.

Sabiedrība Rīgas centrā ierobežos koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrumu

Rīgas centrā tiks ierobežots koplietošanas skrejriteņu braukšanas ātrums, paredz koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošos noteikumu projekts, kuru akceptēja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja.