• Bārbala,
  • Līksma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


LU rektora amatā ievēlē ekonomikas fakultātes dekānu Bērziņu

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 18:15, 01.03.2024


Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā piektdien tika ievēlēts līdzšinējais LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš.


Foto: LETA

Jaunais rektors ievēlēts vēlēšanu otrajā kārtā, saņemot 106 balsis par un 78 balsis pret. Pirmajā vēlēšanu kārtā par Bērziņu balsoja 88 Satversmes locekļu, bet 96 bija pret. LU rektora ievēlēšanai nepieciešama vismaz 101 Satversmes sapulces dalībnieka balss.

Jaunais rektors savā redzējumā par LU stratēģisko attīstību turpmākajiem pieciem gadiem kā galvenās prioritātes izvirzījis zinātnisko izcilību, studentu panākumus, akadēmiskā personāla izcilību, sadarbību ar uzņēmējiem un valsti, infrastruktūras attīstību, skaidra pārvaldības modeļa ieviešanu, finanšu stabilitāti, kā arī LU atpazīstamības veicināšanu.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīva datiem Bērziņš dzimis 1971.gadā. Viņš ieguvis doktora grādu vadības zinātnē un kā vadošais pētnieks piedalījies daudzos pētniecības projektos, ir starptautisku zinātnisko publikāciju autors.

Bērziņš ir Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis. Vienlaikus viņš ir arī Valsts prezidenta ārštata padomnieks Latvijas konkurētspējas un ekonomikas jautājumos, "SSE Rīga Foundation" valdes loceklis un LU studentu Biznesa inkubatora padomes loceklis. Iepriekš ieņēmis LU Kanclera amatu. Darbojies privātajā biznesā, bijis AS "Olainfarm" padomes priekšsēdētājs.

No jaunā rektora valsts amatpersonas deklarācijas redzams, ka 2022.gadā viņš saņēmis 57 784 eiro lielus ienākumus, tai skaitā 54 094 eiro no LU. Bērziņš deklarējis arī 27 789 eiro lielus uzkrājumus un 46 225 eiro lielas parādsaistības. Tāpat viņš deklarējis astoņus nekustamos īpašumus, no kuriem trīs ir kopīpašumā.

Kā vēstīts, LU atklātu starptautisku konkursu uz rektora amatu izsludināja pērnā septembra nogalē. Kopumā konkursā bija saņemti 24 pieteikumi. Rektora amatam tika izvirzīts Bērziņš un LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore, līdzšinējā LU rektora padomniece Signe Bāliņa.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti LNB pastāstīs, kāpēc latvieši mīl filozofu Kantu (+VIDEO)

Grāmatu izdošanā vieno apgaismības laikmetu un mūsdienas.

Interesanti fakti «Tesla» atsauc visus klientiem piegādātos «Cybertruck»

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla Motors" atsauc visas klientiem piegādātās "Cybertruck" automašīnas saistībā ar defektu, kas var izraisīt nejaušu automobiļa paātrināšanos, tādējādi palielinot avarēšanas riskus, vēstī ASV Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA).

Interesanti fakti Rīgā notiks Baltijas digitālo humanitāro zinātņu forums

Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā jaunnedēļ, 25.aprīlī un 26.aprīlī, notiks Baltijas digitālo humanitāro zinātņu forums.

Interesanti fakti Latvijā 31% iedzīvotāju vasaras atvaļinājuma laikā plāno doties uz ārzemēm

Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs jeb 31% vasaras atvaļinājuma laikā plāno doties ceļojumā uz ārzemēm, bet katrs piektais ceļos pa Latviju, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība lems par Rīgas centrā esošu vairāku LU fakultāšu ēku pārdošanu

Šodien valdība skatīs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumu atļaut Latvijas Universitātei (LU) izlikt izsolēs 11 nekustamos īpašumus Rīgā, iegūtos finanšu līdzekļus novirzot akadēmiskā centra Torņakalnā attīstībai, liecina Ministru kabineta darba kārtība.

Sabiedrība Izsludina starptautisku konkursu uz LU rektora amatu. Kāda ir alga?

Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi atklātu starptautisku konkursu uz rektora amatu.

Sabiedrība Starptautiskā reitingā RTU un LU - starp 300 Eiropas labākajām universitātēm

Starptautiskajā reitingā "QS World University Rankings: Europe 2024" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ierindojušās starp 300 Eiropas labākajām universitātēm, ieņemot attiecīgi 262. un 266.vietu, liecina reitinga dati.

Sabiedrība Latvijas Universitātē debatēs par akadēmisko godīgumu

Latvijas Universitātē (LU) 27.septembrī no plkst.11 līdz 12.30 notiks publiskās debates "Godīgi par akadēmisko godīgumu", kurās spriedīs par akadēmiskā godīguma aktuālajiem jautājumiem, informēja LU.