• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vecrīgā aizliegts meklēt senlietas, izmantojot ierīces

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 17:52, 16.12.2023


Vecrīgā aizliegts meklēt senlietas, izmantojot ierīces metāla priekšmetu un materiāla blīvuma noteikšanai, izriet no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) sagatavotajiem Vecrīgas arheoloģiskā kompleksa izmantošanas un saglabāšanas norādījumiem.Vecrīgas arheoloģiskais komplekss ir iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes arheoloģiskais piemineklis. Kompleksam ir noteikta aizsardzības zona un uzturēšanas režīms.

Lai nodrošinātu Vecrīgas arheoloģiskā kompleksa uzturēšanu un saglabāšanu, īpašniekam regulāri jāveic tā teritorijas apsekošana bojājumu un iespējamo apdraudējumu noskaidrošanai, īpašu uzmanību pievēršot reljefa izmaiņām, kas radušās dabas procesu vai nelikumīgas zemes rakšanas rezultātā.

Arheoloģiskā pieminekļa teritorijā konstatējot kultūrslāni - tumšu zemi ar organikas un ogļu piejaukumu, atsegtas senās konstrukcijas vai atrodot arheoloģiskās senlietas, par to nekavējoties jāinformē NKMP un jānodrošina atklāto liecību saglabāšana.

NKMP atļauja nav nepieciešama ēku, kas nav valsts aizsardzībā esošs kultūras piemineklis, uzturēšanas, pārbūves, fasāžu un iekštelpu remontdarbiem, ielu un pazemes komunikāciju uzturēšanas un citiem darbiem esošajos apjomos.

Arheoloģisko pieminekli var atsavināt, ja par nodomu to atsavināt īpašnieks ir paziņojis NKMP, un nākamais tās īpašnieks ir iepazinies ar pārvaldes izsniegto vispārējo normatīvo aktu valsts nozīmes arheoloģiskā pieminekļa izmantošanai un saglabāšanai.

Arheoloģisko pieminekli vai tā daļu var atsavināt, ja par nodomu to atsavināt īpašnieks ir paziņojis NKMP, un nākamais tās īpašnieks ir iepazinies ar pārvaldes izsniegto vispārējo normatīvo aktu valsts nozīmes arheoloģiskā pieminekļa izmantošanai un saglabāšanai.

Ja īpašnieks atsavina valsts nozīmes arheoloģisko pieminekli vai tā daļu, valstij ir pirmpirkuma tiesības. Lēmumu par valsts pirmpirkuma tiesību izmantošanu vai atteikšanos no tām pieņem NKMP.

Vecrīgas arheoloģiskais komplekss aptver teritoriju starp 11.novembra krastmalu, Krišjāņa Valdemāra ielu, Aspazijas un Basteja bulvāriem un 13.janvāra ielu.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Hoijeres kundzes viesu nams Liepājā rīt rīkos īpašus svētkus (+VIDEO)

Sanākušie varēs sekot līdzi maizes cepšanas procesam.

Interesanti fakti Speciālists konsultē, kā pasargāt ierīces karstā vasarā (+VIDEO)

Lai nodrošinātu dubultu aizsardzību, viedierīci var arī apdrošināt.

Interesanti fakti Rinkēvičs iepazīstas ar žoga būvniecību uz robežas (+FOTO)

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien apmeklēja Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības Latgalē - Grebņevas un Šķaunes robežapsardzības nodaļas.

Interesanti fakti Zinātnieki uzskata, ka baloži ir daudz gudrāki, nekā visi domā

Pētnieki, izmantojot datormodelēšanu, atklāja, ka baloži var būt gudrāki, nekā mēs iepriekš domājām. Gadu desmitiem cilvēki visā pasaulē ir vērojuši baložu uzvedību un secinājuši, ka to tieksme mesties zem automašīnām vai velosipēdiem liecina par zemu intelektu, raksta "Inverse".

Lasiet arī