• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
LETA 06:14, 16.09.2023


Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000, teikts piektdien publiskotajā valdības ziņojumā.Salīdzinot ar pagājušo gadu, simtgadnieku skaits pieaudzis par 1613, sasniedzot 92 139.

Aptuveni 88% no visiem simtgadniekiem ir sievietes. Vidējais paredzamais mūža ilgums sievietēm Japānā ir 87 gadi, bet vīriešiem - 81 gads.

Kopš 1963.gada, kad Japānā bija 153 simtgadnieki, par 100 gadiem vecāku cilvēku skaits valstī strauji audzis un 1998.gadā pārsniedza 10 000, bet 2012.gadā - 50 000.

Vienlaikus Japānā samazinājusies dzimstība un notiek strauja sabiedrības novecošanās. Japānā iedzīvotāji noveco straujāk nekā jebkurā citā rūpnieciski attīstītajā valstī.

Arī Japānas iedzīvotāju skaits sarūk rekordstraujā tempā. Pērn valstī iedzīvotāju skaits saruka par 801 000, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un bija aptuveni 122,4 miljoni. Tas ir straujākais kritums kopš salīdzināmu datu reģistrēšanas sākuma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Kruīza kontrole - akla civēka neapmierinātības radīta nu kļuvusi jau par MI

Kruīza kontrole, dēvēta arī par konstanta ātruma uzturēšanas sistēmu, ir tehnoloģija, bez kuras mūsdienu mašīnas vienkārši nav iedomājamas. Patiesībā tā radusies senāk, nekā varētu domāt. Konstanta ātruma kontrolierus transportlīdzekļos sāka iestrādāt jau pagājušā gadsimta vidū, un tās rašanos noteica ģeniāla izgudrotāja neapmierinātība. Savukārt mūsdienu tehnoloģijas paver iespējas, par kurām agrāk varēja tikai fantazēt.

Interesanti fakti Pārgājieni Apkārt Latvijai: 57.paralēle - garākā paralēle, kas šķērso Latviju

Pārgājienu projekts “Apkārt Latvijai”, kura dalībnieki pirms pieciem gadiem no Miķeļbākas uzsāka kājām ceļu apkārt Latvijai, 16.septembrī būs sasniedzis savu galamērķi un lepni iesoļos Miķelbākā.

Interesanti fakti Šodien Sporta muzejā tiks atklāta pastmarka par godu Latvijas basketbolistiem

Filatēlijas izdevumu var izmantot ne tikai kolekcionāri, bet arī korespondences apmaksai.

Interesanti fakti Izrādās, ir arī horoskopu automāts. Bet ko pie tā dara astronoms Ilgonis Vilks?

"Pirmo reizi redzu horoskopu automātu. Iemet naudu, uzzināsi nākotni," ar savu atklājumu ceļojot sociālajā vietnē X dalījies pazīstamais astronoms Ilgonis Vilks.

Lasiet arī