• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šodien Sporta muzejā tiks atklāta pastmarka par godu Latvijas basketbolistiem

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 08:51, 15.09.2023


Filatēlijas izdevumu var izmantot ne tikai kolekcionāri, bet arī korespondences apmaksai.


1935. gada Latvijas basketbola valstsvienība.

Atzīmējot spilgtākos Latvijas basketbola vēstures mirkļus un lepojoties ar Latvijas nacionālās vīriešu basketbola izlases panākumiem šā gada Pasaules kausa izcīņā, Latvijas Pasts izdod īpašu pastmarku bloku - Latvijas sporta leģendas - Basketbols. Pastmarka godina vienu no nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas basketbola vēsturē - Latvijas basketbola valstsvienības uzvaru pirmajā Eiropas basketbola čempionātā 1935.gadā Ženēvā. Filatēlijas izdevuma pirmās dienas zīmogošana paredzēta 2023.gada 15.septembrī Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9, Rīgā, no plkst.10 līdz 15. Savukārt plkst.12 plānota svinīga pastmarkas prezentācija ar Latvijas Pasta un Latvijas Basketbola savienības pārstāvju līdzdalību.

Pastmarkas bloks Latvijas sporta leģendas - Basketbols izdots 9000 eksemplāru tirāžā, un tā nominālvērtība ir 5,05 eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu uz valstīm, kas atrodas 12.grupā. Līdz ar pastmarkas bloku izdota arī īpaša aploksne 500 eksemplāru tirāžā. Jauno filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Mākslinieks filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantojis materiālus no Sporta muzeja krājumiem.

Uz pastmarkas un aploksnes fiksēti fragmenti no Latvijas basketbola valstsvienības spēles 1935.gada 4.maijā, kad Latvijas vārds neizdzēšami tika ierakstīts Eiropas un pasaules basketbola vēsturē. Latvijas Sapņu komanda, kā to mēdz dēvēt, Eiropas čempionāta finālspēlē ar 24:18 pārspēja Spānijas izlasi, kļūstot par pirmajiem turnīra čempioniem. Vēsturiskās izlases sastāvā bija 12 atlēti: Aleksejs Anufrijevs, Andrejs Krisons, Džems Raudziņš, Edgars Rūja, Eduards Andersons, Herberts Gubiņš, Jānis Lidmanis, Mārtiņš Grundmanis, Rihards Dekšenieks, Rūdolfs Jurciņš, Valdemārs Baumanis un Visvaldis Melderis.

Pastmarku sērija Latvijas sporta leģendas tika sākta 2021.gadā - šīs sērijas pirmais filatēlijas izdevums veltīts leģendārajam šķēpmetējam Jānim Lūsim, savukārt pērn Latvijas Pasts izdeva pastmarku bloku par godu Latvijas šaušanas sporta meistaram Kārlim Kļavam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Kruīza kontrole - akla civēka neapmierinātības radīta nu kļuvusi jau par MI

Kruīza kontrole, dēvēta arī par konstanta ātruma uzturēšanas sistēmu, ir tehnoloģija, bez kuras mūsdienu mašīnas vienkārši nav iedomājamas. Patiesībā tā radusies senāk, nekā varētu domāt. Konstanta ātruma kontrolierus transportlīdzekļos sāka iestrādāt jau pagājušā gadsimta vidū, un tās rašanos noteica ģeniāla izgudrotāja neapmierinātība. Savukārt mūsdienu tehnoloģijas paver iespējas, par kurām agrāk varēja tikai fantazēt.

Interesanti fakti Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000

Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000, teikts piektdien publiskotajā valdības ziņojumā.

Interesanti fakti Pārgājieni Apkārt Latvijai: 57.paralēle - garākā paralēle, kas šķērso Latviju

Pārgājienu projekts “Apkārt Latvijai”, kura dalībnieki pirms pieciem gadiem no Miķeļbākas uzsāka kājām ceļu apkārt Latvijai, 16.septembrī būs sasniedzis savu galamērķi un lepni iesoļos Miķelbākā.

Interesanti fakti Izrādās, ir arī horoskopu automāts. Bet ko pie tā dara astronoms Ilgonis Vilks?

"Pirmo reizi redzu horoskopu automātu. Iemet naudu, uzzināsi nākotni," ar savu atklājumu ceļojot sociālajā vietnē X dalījies pazīstamais astronoms Ilgonis Vilks.

Lasiet arī

Ekonomika "Latvijas pasts": gadu no gada samazinās pasta pakalpojumu pieprasījums

Krievijas iebrukums Ukrainā un no tā izrietošās finansiāli ekonomiskās sekas radījušas saspringtu globālo situāciju un būtiski ietekmējušas sūtījumu apjomu atsevišķos virzienos, kā arī veicinājušas visa veida izmaksu kāpumu, aģentūrai LETA norādīja VAS "Latvijas pasts" valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Sabiedrība Latvijas pasts aicina savlaicīgi noformēt sūtījumus

AS "Latvijas pasts" gada nogales periodā aicina klientus savlaicīgi iegādāties pirkumus ārvalstu internetveikalos un nosūtīt uz ārvalstīm sveicienus, aģentūrai LETA norādīja uzņēmuma pārstāvji.

Ekonomika «Latvijas Pasts» ceļ cenas

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padomes lēmumam no 2022.gada 1.janvāra spēkā stāsies izmaiņas vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu cenrādī. Tā lat.bb.lv paziņo VAS "Latvijas Pasts".

Ekonomika Iedzīvotājus brīdina par iespējamiem kavējumiem sūtījumu piegādēs

VAS "Latvijas pasts" stingro ierobežojumu laikā turpina sniegt pakalpojumus un brīdina par iespējamiem kavējumiem apkalpošanā un sūtījumu piegādēs, aģentūrai LETA pavēstīja "Latvijas pasta" pārstāvji.