• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pārgājieni Apkārt Latvijai: 57.paralēle - garākā paralēle, kas šķērso Latviju

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
EKSKLUZĪVI! 13:52, 15.09.2023


Pārgājienu projekts “Apkārt Latvijai”, kura dalībnieki pirms pieciem gadiem no Miķeļbākas uzsāka kājām ceļu apkārt Latvijai, 16.septembrī būs sasniedzis savu galamērķi un lepni iesoļos Miķelbākā.Ceļš apkārt Latvijai tika uzsākts 2018.gada 21.jūlijā, sekojot fonda 1836 un Ziedoņa muzeja idejai, kas, savukārt, atsaucās uz Imanta Ziedoņa grāmatas “Kurzemīte“ ievadā rakstīto: "Un galu galā pa Latvijas pierobežu joslu kādreiz ies (tā jābūt!) tūrisma ceļš un ceļotāji pieprasīs izbrauktā maršruta vietu interesantu iemirdzēšanos."

Pārgājienu entuziasti no visas Latvijas tikās reizi mēnesī, lai secīgi ietu gar robežu: kur pabeidza vienu posmu, tur nākamreiz turpināja, noejot divās dienās apmēram 50 km garu distanci. Ar trīs pandēmijas pauzēm pilns aplis apkārt Latvijai tika pieveikts 46 divdienu pārgājienos. Veicot šādu distanci, apkārt Latvijai iespējams apiet 91 dienā (pēdējais pārgājiens 16 septembrī plānots viendienas).

Projekts pulcēja neticami lielu gājēju skaitu – pēdējos posmos to jau bija vairāk nekā 120 no visas Latvijas – Valmieras, Krāslavas, Tukuma, Saldus, Kuldīgas, Carnikavas, Rēzeknes, Valkas, Saulkrastiem, Līvāniem, Rīgas, Īvandes, Liepājas, Ventspils, Jūrmalciema, Ķekavas, Raganas, Jelgavas, Ramatas, Dobeles, Cēsīm u.c. vietām.

Lai arī kopumā noieti vairāk nekā 2100 km, projekta būtība nav pieveiktajā distancē, bet gan satikšanās brīnumā un spējā atvērt savas sirdis ceļā notiekošajam. Piecu gadu laikā ceļotāji satikuši daudz sirsnīgu, viesmīlīgu, atsaucīgu vietējo cilvēku – savas zemes patriotu, kas liesmo par Latviju. Satikti pozitīvi domājoši un zinātkāri gājēji, kuri, pateicoties šim izziņas ceļam, ir iemīlējuši Latviju līdz bezgalībai.

"Pārgājienu būtība un pamats bija ne vien iešana kājām, bet arī tikšanās ar vietējiem cilvēkiem, jo tikai viņi prot izgaismot savu dzimto vietu tā, lai ceļotāju sirdīs vēl ilgi mirdz skaista atblāzma. Šobrīd mazās, bet spožās atmiņu liesmiņās mirdz visa Latvijas kontūra. Mūsu Latvijas garoziņa jeb pierobeža ir tik garšīga un bagātīga, ka iegūtā pēcgarša neizzudīs nekad.

Savā ceļā esam satikuši viesmīlīgas un atvērtas sirdis un esam vēruši pretī savējās – šobrīd vairāk nekā 100 siržu ir pilnas ar sirsnību un pateicību, jo, tikai pateicoties visiem, mēs esam apskāvuši mūsu mīļo Latviju ar bezgalīgu mīlestības satvērienu! Paldies par satikšanos!" ar savu prieku par pieveikto ceļu un pateicību viesmīlīgajiem pierobežu iedzīvotājiem dalās pārgājienu projekta vadītāja Olita Jakovele.

16.septembrī 25 gājēji un viens suns būs veikuši pilnu apli ap Latviju, pārējie gājēji projektam ir pievienojušies laika gaitā. Būsim apskāvuši savu mazo, mīļo, skaisto Latviju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Kruīza kontrole - akla civēka neapmierinātības radīta nu kļuvusi jau par MI

Kruīza kontrole, dēvēta arī par konstanta ātruma uzturēšanas sistēmu, ir tehnoloģija, bez kuras mūsdienu mašīnas vienkārši nav iedomājamas. Patiesībā tā radusies senāk, nekā varētu domāt. Konstanta ātruma kontrolierus transportlīdzekļos sāka iestrādāt jau pagājušā gadsimta vidū, un tās rašanos noteica ģeniāla izgudrotāja neapmierinātība. Savukārt mūsdienu tehnoloģijas paver iespējas, par kurām agrāk varēja tikai fantazēt.

Interesanti fakti Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000

Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000, teikts piektdien publiskotajā valdības ziņojumā.

Interesanti fakti Šodien Sporta muzejā tiks atklāta pastmarka par godu Latvijas basketbolistiem

Filatēlijas izdevumu var izmantot ne tikai kolekcionāri, bet arī korespondences apmaksai.

Interesanti fakti Izrādās, ir arī horoskopu automāts. Bet ko pie tā dara astronoms Ilgonis Vilks?

"Pirmo reizi redzu horoskopu automātu. Iemet naudu, uzzināsi nākotni," ar savu atklājumu ceļojot sociālajā vietnē X dalījies pazīstamais astronoms Ilgonis Vilks.

Lasiet arī

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.

Ekonomika Ašeradens atklājis, kādi varētu būt nākamā gada budžeta izdevumi

Nākamā gada budžeta izdevumi varētu būt 16,1 miljards eiro, otrdien preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).