• Ādolfs,
  • Ilgonis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā ir pirmais homoseksuālais prezidents vēsturē - kā pasaule reaģējusi?

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
EKSKLUZĪVI! 11:44, 02.06.2023


Trešdien, 31. maijā, Latvijā tika ievēlēts jauns prezidents - Edgars Rinkēvičs. Viņš ir otrais atklātais LGBT pārstāvis, kurš ir kļuvis par valsts galvu - pirmais prezidents. Šī ziņa ātri izplatījās pasaulē un kļuva par vienu no trešdienas apspriestākajām tēmām.Par Rinkēviča ievēlēšanu un tā nozīmi LGBT kopienai rakstīja vairāki ārzemju vadošie ziņu portāli - ''Reuters'', ''Fox News'', ''The Washington Post'', ''AP News'' un daudzi citi. Šajā rakstā gan pievērsīsim uzmanību tam, ko paši cilvēki citās valstīs runā.

Sociālajā vietnē ''Reddit'' vairākos starptautiskos forumos tika publicēta ziņa par Rinkēviča ievēlēšanu Latvijas valsts prezidenta amatā. Divas no šīm ziņām kļuva īpaši populāras - tām vairāk nekā trīs tūkstoš ''Reddit'' lietotāju uzspieda ''patīk''.

Lai arī lielākā daļa komentāru fokusējās uz Rinkēviča seksualitāti - līdzīga kā to darīja ārzemju ziņu portāli -, vairāki latvieši (vai citi mūsu politiku pārzinoši cilvēki) centās novirzīt uzmanību uz prezidenta bagāto politisko pieredzi.

Viens no pašiem populārākajiem komentāriem kritizēja ārzemju portālu un citu lietotāju skatu punktu: ''Ziņu portāliem patīk aprakstīt Rinkēviču kā sava veida LGBT tiesību aktīvistu. Taču viss, ko viņš izdarīja, bija 2014. gadā paziņoja savā ''Twitter'' profilā, ka ir gejs. Žurnālisti ignorē to, ka Rinkēvičs patiešām ir pieredzējis politiķis. Man vismaz šķiet, ka viņš pārzina valsts struktūras iekšējo darbību. Iespējams, Rinkēvičš ir viens no mūsu pašiem labākajiem kandidātiem uz prezidenta amatu.''

Citi lietotāji uzjautrinājās par Rinkēviča ievēlēšanas ietekmi uz apkārtējām valstīm: ''Šie vēlēšanu rezultāti noteikti nokaitinās Poliju.'' Ar šī komentāra palīdzību tika attiecināts uz nožēlojamām viendzimuma pāru tiesībām Polijā un valsts prezidenta Andžeja Dudas kategorisko nostāju pret LGBT. Interesants fakts - viena no Rinkēviča pirmajām vizītēm būs tieši Polijā.

Kāds komentētājs izspēlēja muļķīgu joku, paņirgājoties par nīdēju domāšanu: ''Kā varēja ievēlēt tādu kā Rinkēviču!? Viņam ir brilles! Kas notiks, ja viņš tās pazaudēs? Valsti vadīs akls vīrietis!?''

Citi spilgti komentāri:

-Tas mani pārsteidz. Pēc aptaujām Latvija ir diezgan homofobiska valsts.

-Nesaprotu, ko var diskutēt par viņa seksualitāti? Rinkēvičš nav pasludinājis sevi par lielu LGBT atbalstītāju un nav solījis nekādas izmaiņas.

-Šī ievēlēšana un bronzas medaļa pasaules čempionātā hokejā? Kas par vēsturisku mēnesi Latvijai!


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Kruīza kontrole - akla civēka neapmierinātības radīta nu kļuvusi jau par MI

Kruīza kontrole, dēvēta arī par konstanta ātruma uzturēšanas sistēmu, ir tehnoloģija, bez kuras mūsdienu mašīnas vienkārši nav iedomājamas. Patiesībā tā radusies senāk, nekā varētu domāt. Konstanta ātruma kontrolierus transportlīdzekļos sāka iestrādāt jau pagājušā gadsimta vidū, un tās rašanos noteica ģeniāla izgudrotāja neapmierinātība. Savukārt mūsdienu tehnoloģijas paver iespējas, par kurām agrāk varēja tikai fantazēt.

Interesanti fakti Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000

Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000, teikts piektdien publiskotajā valdības ziņojumā.

Interesanti fakti Pārgājieni Apkārt Latvijai: 57.paralēle - garākā paralēle, kas šķērso Latviju

Pārgājienu projekts “Apkārt Latvijai”, kura dalībnieki pirms pieciem gadiem no Miķeļbākas uzsāka kājām ceļu apkārt Latvijai, 16.septembrī būs sasniedzis savu galamērķi un lepni iesoļos Miķelbākā.

Interesanti fakti Šodien Sporta muzejā tiks atklāta pastmarka par godu Latvijas basketbolistiem

Filatēlijas izdevumu var izmantot ne tikai kolekcionāri, bet arī korespondences apmaksai.

Lasiet arī

Sabiedrība IZM: skolēns var mainīt otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs

Apgalvojums, ka skolēns nevarētu iegūt pamatizglītību, mainot otrās svešvalodas izvēli pamatskolas vecākajās klasēs, neatbilst patiesībai, šodien parlamentā uzsvēra Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga, noliedzot publiski izskanējušos apgalvojumus.

Kriminālziņas Dreiliņos atsavināts plašs klāsts narkotiku (+FOTO)

Pagājušonedēļ Valsts policija saņēma informāciju par pļavā novietotu automašīnu ar narkotikām. Aizdomās par šo vielu glabāšanu realizācijas nolūkā tika aizturēta kāda sieviete un nepilngadīgs jaunietis, ziņo Valsts policija.

Sabiedrība Tiek plānota akcīzes celšana alum. Pēc alus darītāju domām - netaisnīgi

Latvijas Alus darītāju savienība iebilst pret plānoto akcīzes nodokļa paaugstināšanu alum, otrdien valdības sēdē sacīja Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Pēteris Liniņš.

Veselība Jūrmalas slimnīcā trūkst speciālistu - veidojas garas rindas

Speciālistu trūkuma un iekārtu pilnas noslodzes dēļ Jūrmalas slimnīcā veidojas rindas uz izmeklējumiem, informēja SIA "Jūrmalas slimnīca" pārstāve Velta Vasiļevska.