• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zinātnisks atklājums: Kaķi pastāvīgi domā par slepkavību

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 08:48, 01.04.2023


ASV Kentuki koledžas dzīvnieku psiholoģijas profesori Tims Keks un Kristofers Džonsons uzzinājuši šaušalīgu informāciju - kaķēni pārsvarā visu dienu domā par nogalināšanu, ziņo koledžas preses dienests.Keks un Džonsons ir vieni no vadošajiem dzīvnieku psiholoģijas ekspertiem. Viņi ir sarakstījuši vairākas grāmatas tieši par kaķiem. Tieši Keka un Džonsona pētījumu dēļ mēs zinām, ka kaķus var nolasīt pēc to sejas izteiksmes.

''Jau vairākus gadus mēs smagi strādājam, lai spētu atšifrēt cilvēka noslēpumaināko, taču visuresošo pavadoņu - mājdzīvnieku kaķu - uzvedību. Viņi zina savus vārdus, mēs varam nolasīt viņu sejas izteiksmi. Dažiem no viņiem ļoti patīk, ja mēs esam blakus. Mūsu zinātniskie atklājumi pat nav nemaz tik veci,'' sacīja Džonsons.

Tomēr šodien Džonsons atklāja baisu iemeslu, kāpēc lielai daļai kaķu patīk cilvēku klātbūtne.

''Kaķi, it īpaši kamēr tie ir jauni un to dzīves uztvere vēl tikai attīstās, lielāko laiku dienas pavada domājot par medīšanu. Protams, tas ir saistīts ar kaķa dabiskajiem instinktiem. Bet šī uztvere stiepjas arī tālāk par pelēm un citiem maziem dzīvniekiem. Kaķis, kā mednieks cenšas saskatīt iespēju kā nogalināt arī cilvēkus sev apkārt.

Lai gan uzskatu sevi par kaķu cilvēku, pēc šī atklājuma redzu savus mājdzīvniekus citādāk."

Keks nav pārliecināts, kā šī informācija tiks uztverta pasaulē. Viņš spriež, ka cilvēkus nesatrauc, kas slēpjas kaķu galvās. Pēc Keka domām reakcija būtu pilnībā citādāka, ja šī informācija atklātos par lielajiem suņiem.

''Tas ir daļēji saistīts ar faktu, ka kaķi ir daudz mazāki un to uzvedība neliekas bīstama. Ja suns rūc un rej uz visiem, kas ierodas dzīvoklī, tā ir liela problēma. Savukārt, ja kaķis šņāc un tad skrien slēpties, tas nevienu neuztrauc.''

Kaķi ir dzīvojuši kopā ar cilvēkiem aptuveni 9500 gadus. Viņi ir šķietami kļuvuši iecietīgāki pret saimniekiem. Keks un Džonsons vēlas, lai pasaulē paceltu jautājumu - vai kaķu slepkavnieciskie nodomi pazūd ar laiku, vai arī tie tos vienkārši spēj noslēpt.

VS.lv sveic lasītājus ar pirmo aprīli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Hoijeres kundzes viesu nams Liepājā rīt rīkos īpašus svētkus (+VIDEO)

Sanākušie varēs sekot līdzi maizes cepšanas procesam.

Interesanti fakti Speciālists konsultē, kā pasargāt ierīces karstā vasarā (+VIDEO)

Lai nodrošinātu dubultu aizsardzību, viedierīci var arī apdrošināt.

Interesanti fakti Rinkēvičs iepazīstas ar žoga būvniecību uz robežas (+FOTO)

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs otrdien apmeklēja Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības Latgalē - Grebņevas un Šķaunes robežapsardzības nodaļas.

Interesanti fakti Zinātnieki uzskata, ka baloži ir daudz gudrāki, nekā visi domā

Pētnieki, izmantojot datormodelēšanu, atklāja, ka baloži var būt gudrāki, nekā mēs iepriekš domājām. Gadu desmitiem cilvēki visā pasaulē ir vērojuši baložu uzvedību un secinājuši, ka to tieksme mesties zem automašīnām vai velosipēdiem liecina par zemu intelektu, raksta "Inverse".

Lasiet arī

Sabiedrība Reorganizēs vai likvidēs 54 pašvaldību dibinātas izglītības iestādes!

Lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot dokumentus un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Interesanti fakti Latvijā turpina samazināties Jāņu skaits

Šonedēļ vārda dienu atzīmēs 44 994 Jāņi, kas ir par 1057 šī vārda īpašniekiem mazāk nekā pērn, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati.

Veselība Statistika: aptuveni 20% no Latvijas cilvēkiem cieš no hroniskām sāpēm (+VIDEO)

Atteikšanās no fiziskām aktivitātēm un to ierobežošana paaugstina risku.

Ekonomika Vidzemes iedzīvotāji saņems padomus energoefektīvu ēku veidošanā (+VIDEO)

Mitrums, pelējums, plaisas sienās, ūdens krāšanās pagrabstāvos un bēniņos, nevienmērīga iekštelpu temperatūra apkures sezonas laikā - ir tipiskākās problēmas.