• Elma,
  • Elna,
  • Menarda
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zinātnisks atklājums: Kaķi pastāvīgi domā par slepkavību

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 08:48, 01.04.2023


ASV Kentuki koledžas dzīvnieku psiholoģijas profesori Tims Keks un Kristofers Džonsons uzzinājuši šaušalīgu informāciju - kaķēni pārsvarā visu dienu domā par nogalināšanu, ziņo koledžas preses dienests.Keks un Džonsons ir vieni no vadošajiem dzīvnieku psiholoģijas ekspertiem. Viņi ir sarakstījuši vairākas grāmatas tieši par kaķiem. Tieši Keka un Džonsona pētījumu dēļ mēs zinām, ka kaķus var nolasīt pēc to sejas izteiksmes.

''Jau vairākus gadus mēs smagi strādājam, lai spētu atšifrēt cilvēka noslēpumaināko, taču visuresošo pavadoņu - mājdzīvnieku kaķu - uzvedību. Viņi zina savus vārdus, mēs varam nolasīt viņu sejas izteiksmi. Dažiem no viņiem ļoti patīk, ja mēs esam blakus. Mūsu zinātniskie atklājumi pat nav nemaz tik veci,'' sacīja Džonsons.

Tomēr šodien Džonsons atklāja baisu iemeslu, kāpēc lielai daļai kaķu patīk cilvēku klātbūtne.

''Kaķi, it īpaši kamēr tie ir jauni un to dzīves uztvere vēl tikai attīstās, lielāko laiku dienas pavada domājot par medīšanu. Protams, tas ir saistīts ar kaķa dabiskajiem instinktiem. Bet šī uztvere stiepjas arī tālāk par pelēm un citiem maziem dzīvniekiem. Kaķis, kā mednieks cenšas saskatīt iespēju kā nogalināt arī cilvēkus sev apkārt.

Lai gan uzskatu sevi par kaķu cilvēku, pēc šī atklājuma redzu savus mājdzīvniekus citādāk."

Keks nav pārliecināts, kā šī informācija tiks uztverta pasaulē. Viņš spriež, ka cilvēkus nesatrauc, kas slēpjas kaķu galvās. Pēc Keka domām reakcija būtu pilnībā citādāka, ja šī informācija atklātos par lielajiem suņiem.

''Tas ir daļēji saistīts ar faktu, ka kaķi ir daudz mazāki un to uzvedība neliekas bīstama. Ja suns rūc un rej uz visiem, kas ierodas dzīvoklī, tā ir liela problēma. Savukārt, ja kaķis šņāc un tad skrien slēpties, tas nevienu neuztrauc.''

Kaķi ir dzīvojuši kopā ar cilvēkiem aptuveni 9500 gadus. Viņi ir šķietami kļuvuši iecietīgāki pret saimniekiem. Keks un Džonsons vēlas, lai pasaulē paceltu jautājumu - vai kaķu slepkavnieciskie nodomi pazūd ar laiku, vai arī tie tos vienkārši spēj noslēpt.

VS.lv sveic lasītājus ar pirmo aprīli.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti FOTO. Visās Latvijas malās šonakt vērota iespaidīga Ziemeļblāzma

Daudzviet Latvijā šonakt vērota krāšņa ziemeļblāzma.

Interesanti fakti Šovakar būs redzama ziemeļblāzma, informē astronoms. Kur to vērot?

"Šovakar pēc tumsas iestāšanās būs redzama ziemeļblāzma," mikroblogošanas vietnē X pavēstījis astronoms Ilgonis Vilks

Interesanti fakti Kruīza kontrole - akla civēka neapmierinātības radīta nu kļuvusi jau par MI

Kruīza kontrole, dēvēta arī par konstanta ātruma uzturēšanas sistēmu, ir tehnoloģija, bez kuras mūsdienu mašīnas vienkārši nav iedomājamas. Patiesībā tā radusies senāk, nekā varētu domāt. Konstanta ātruma kontrolierus transportlīdzekļos sāka iestrādāt jau pagājušā gadsimta vidū, un tās rašanos noteica ģeniāla izgudrotāja neapmierinātība. Savukārt mūsdienu tehnoloģijas paver iespējas, par kurām agrāk varēja tikai fantazēt.

Interesanti fakti Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000

Japānā simtgadnieku skaits pirmo reizi pārsniedzis 92 000, teikts piektdien publiskotajā valdības ziņojumā.

Lasiet arī

Ekonomika Finanšu ministrs pastāstīja, kad sāksies Latvijas ekonomikas izaugsme

Latvijas ekonomikas izaugsmes jauns cikls sāksies 2024.gada otrajā pusē, šodien "Vienotības" kongresā sacīja partijas priekšsēdētājs, finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Veselība Latvijā izdevumi onkoloģijai ir trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā

Lai gan pēdējos gados finansējuma pieaugums veselības nozarei Latvijā ir augstāks nekā vidēji Eiropā, tomēr joprojām izdevumi veselībai uz vienu iedzīvotāju ir tikai puse, bet izdevumi onkoloģijai - trīs reizes zemāki nekā vidēji Eiropā, norāda Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane.

Sabiedrība «Pirmā nāk valoda. Un pēc valodas nāk tanki, slepkavības, izsūtīšanas» (+VIDEO)

Bijušais deputāts Lapiņš izraisīja diskusijas par etnopolitiskām tēmām.

Ekonomika Pēc gada Latvijā tiks vairāk digitalizēti būvprojekti (+VIDEO)

Būves informācijas modelis ir trīsdimensiju attēlojums un satur informāciju par fizikālajām un tehniskajām īpašībām un funkcijām.