• Maira,
  • Rasa,
  • Rasma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Bars hiēnu ielenc vecu lauveni - sākas cīņa par dzīvību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
EKSKLUZĪVI! 12:00, 31.03.2023


Vientuļa lauvene, kuru vajā hiēnas, nonākusi stūrī. Vairs nav spēka aizstāvēties - ir jābēg! Šāda situācija redzama otrdien publicētajā Latest Sightings video.34 gadus vecais brokeris Armands Bernards bija šī brutālā uzbrukuma aculiecinieks Krīgera nacionālajā parkā, Dienvidāfrikā.

“Bija silta pēcpusdiena, kad mēs ar sievu devāmies izbraucienā. Nevarējām sagaidīt, kad ieraudzīsim pirmos dzīvniekus. Tobrīd mēs meklējām leopardus un lauvas.

Pēkšņi izdzirdējām pamatīgu kņadu. No krūma izskrēja lauvene, kurai sekoja četras hiēnas. Tā skrēja cik spēka glābdama savu dzīvību, kamēr hiēnas tai koda pakaļkājās. Mēs skaidri redzējām - viņa bija nonākusi bīstamā situācijā. Kad hiēnas viņu ielenca, mums šķita, ka lauvenes acīs varēja saskatīt padošanos.''

Bernards piebilda, ka lauvene izskatījās veca un vāja. Viņš sprieda, ka tā varētu būt noklīdusi no sava bara... vai pat izraidīta.

''Atguvusi spēkus, lauvene ātri metās prom, bet hiēnas sekoja. Krūms bija tik biezs, ka mēs vairs nevarējām redzēt minētos dzīvniekus. Neesam pārliecināti, kas notika tālāk.

Video autors atminējās, ka redzētais šokēja viņus abus. Astoņu gadu laikā, kuros viņš ir regulāri apmeklējis Krīgera nacionālo parku, Bernards neko tādu nebija pieredzējis. Kopā ar sievu viņi piecas minūtes sēdēja klusumā, pirms varēja parunāt.

Jāpiemin, ka Bernardam ir sajūta, ka lauvene izdzīvoja. Nākamajā dienā viņš ieraudzīja trīs lauvu mātītes uz tā paša ceļa - vienai bija sakosta kreisā pakaļkāja.

Lauvas un hiēnas bieži sacenšas dabā. Abi ir apex plēsēji. Lai gan lauvas ierasti ir lielākas un spēcīgākas, hiēnas ir pietiekami viltīgas un veiklas, lai traucētu lauvu ikdienas dzīvi. Hiēnas mēdz zagt sāncenšu medījumus, kā arī uzbrukt jaunām vai novājinātām lauvām.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Zinātnieki uzskata, ka baloži ir daudz gudrāki, nekā visi domā

Pētnieki, izmantojot datormodelēšanu, atklāja, ka baloži var būt gudrāki, nekā mēs iepriekš domājām. Gadu desmitiem cilvēki visā pasaulē ir vērojuši baložu uzvedību un secinājuši, ka to tieksme mesties zem automašīnām vai velosipēdiem liecina par zemu intelektu, raksta "Inverse".

Interesanti fakti NASA iemūžina Ķīnas vēsturisko moduli Mēness tālākajā pusē

Drīzumā uz Zemes nolaidīsies kapsula ar paraugiem, kas savākti ar Chang'e-6 nolaižamo aparātu.

Interesanti fakti Sievietes ir labāk pielāgojušās kosmosa apstākļiem

Jauns pētījums parādīja, ka sieviešu ķermenis efektīvāk tiek galā ar kosmosa ceļojumu izaicinājumiem nekā vīriešu ķermenis, raksta "Futurism".

Lasiet arī

Sabiedrība Pieņem grozījumus par efektīvāku parādu piedziņas procesu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā, lai nodrošinātu efektīvāku parādu piedziņas procesu.

Sabiedrība Saeima aicina atbalstīt Ukrainas pieteikumu pievienoties NATO

Uzsverot nepieciešamību Vašingtonas samitā skaidri apliecināt stingru vienotību un apņēmību, kā arī visu sabiedroto gatavību uzņemties taisnīgu daļu atbildības par visu sabiedroto drošību, Saeima šodien pieņēma paziņojumu, kurā aicina NATO dalībvalstu parlamentus atbalstīt Ukrainas oficiālo pieteikumu par iestāšanos NATO.

Kriminālziņas Vecāķos aiztur lūriķi par sieviešu vērošanu tualetēs (VIDEO)

Pie Vecāķu pludmales policija šonedēļ aizturējusi kādu lūriķi par sieviešu vērošanu caur biotualetēs izgrieztiem caurumiem, informē Rīgas pašvaldības policija (RPP).

Kriminālziņas Policija no piektdienas pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus

Valsts policija laikā no 21.jūnija līdz 25.jūnijam pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes dalībniekus, kā arī rīkos pastiprinātas pārbaudes, lai kontrolētu vai vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola reibumā, informē policija.