Savukārt 25% ar pašreizējo darbu nav apmierināti, tostarp 4% nemaz nav apmierināti un 21% ir ne pārāk apmierināti.
Kopumā apmierinātāki ar darbu ir vadītāji, augstākā līmeņa speciālisti, darbinieki ar augstiem ģimenes un arī augstiem personīgajiem vidējiem ienākumiem mēnesī (1501 eiro un vairāk), finanšu un apdrošināšanas jomā nodarbinātie, tie, kuri savu pašreizējo darba slodzi vērtē kā atbilstošu, kā arī darbinieki, kuri strādā "hibrīddarba" režīmā.
Savukārt salīdzinoši zemāka apmierinātība ar darbu raksturīga nekvalificētiem strādniekiem, strādājošajiem ar darba stāžu no viena līdz diviem gadiem attiecīgajā uzņēmumā, darbiniekiem ar neatbilstošas - pārāk augstas vai pārāk zemas - darba slodzes vērtējumu.
Salīdzinot darba ņēmēju kopējās apmierinātības ar darbu vērtējumu ar 2024.gada mērījuma rezultātiem, "Kantar" secina, ka darbinieku kopējā apmierinātība gada laikā nav būtiski mainījusies - attiecīgi 73% darbinieku šogad un 72% pērn ir kopumā apmierināti ar savu darbu.
Gada laikā būtiski ir samazinājies tikai to darbinieku īpatsvars, kuriem ir grūti sniegt konkrētu vērtējumu savai apmierinātībai ar darbu.
Ja neskaita strādājošo apmierinātības līmeņa pieauguma tendences Covid-19 pandēmijas periodā (2020. un 2021.gadā), galvenokārt tieši uz "ļoti apmierināto" darbinieku īpatsvara rēķina, tad laika periodā no 2019.gada statistiski nozīmīgas izmaiņas kopējā darbinieku apmierinātības līmenī ar darbu nav vērojamas.
Pētījumu par dažādiem aktuāliem ar darba vidi saistītiem jautājumiem pētījumu un konsultāciju kompānija "Kantar" veica laikā no 2025.gada 15. līdz 22.aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 910 darba ņēmējus.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri