Īstermiņa elektroenerģijas nākotnes cenas bija svārstīgas, ko ietekmēja vēsākas laikapstākļu prognozes un Vācijas elektroenerģijas nākotnes cenu kāpums, galvenokārt augstāku energoresursu cenu dēļ. Savukārt ilgtermiņā cenu samazinājumu noteica hidrobilances līmenis, kas kopš oktobra saglabājas virs normas, ziņo Rodika Prohorova, Tirdzniecības portfeļa analītiķe Enerģijas vairumtirdzniecība, valsts AS Latvenergo.
Novembrī Latvenergo stacijās kopā tika saražotas 263 GWh elektroenerģijas. No tām 113 GWh tika izstrādātas Daugavas hidroelektrostacijās, kas bija par 67% jeb par 46 GWh vairāk nekā oktobrī. Savukārt Latvenergo termoelektrostaciju izstrāde bija par 146% augstāka, kur tika saražotas 150 GWh, mēneša laikā TEC izstrādi noteica tirgus pieprasījums, kā arī TEC pieejamība tirgū.
Ūdens pietece Daugavā saglabājās zem daudzgadu vidējā līmeņa arī novembrī. LVĢMC publicētie dati liecina, ka kopējais nokrišņu daudzums Latvijā novembrī bija 14% zem mēneša normas, kas savukārt noteica zemāku ūdens pieteci. Vidējā mēneša pietece Daugavā bija 278 m3/s, kas bija 31% zem daudzgadu vidējā rādītāja.
Eiropā pieaug energoproduktu cenas: izvadītajā mēnesī gaisa temperatūra noslīdēja zem normas, un periodos, kad bija zemāka izstrāde no atjaunīgajiem resursiem, pieauga arī kurināmā pieprasījums, kas savukārt atspoguļojās augstākā ogļu patēriņā. Turpretī cenu pieaugumu ierobežoja komfortabli ogļu krājumi ne vien Eiropā, bet arī Āzijā.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri