• Indriķis,
  • Ints,
  • Namejs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pētījums: Katrs ceturtais darbinieks darba slodzi vērtē kā pārāk augstu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 09:19, 02.12.2024


Katrs ceturtais jeb 24% strādājošo darba slodzi vērtē kā pārāk augstu, liecina kompānijas "Kantar" veiktā pētījuma dati.



Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% darba ņēmēju norāda, ka pārāk liela darba slodze līdz ar augstu stresa līmeni un garīgās veselības problēmām, ir starp galvenajiem iemesliem negatīvas emocionālās labsajūtas vērtējumam darbā.

Augstu stresa līmeni apstiprina 39% aptaujāto, savukārt garīgās veselības problēmas - 36%.

Pētījuma rezultāti atklāj, ka lai gan lielākā daļa jeb 63% strādājošo savu darba slodzi vērtē kā atbilstošu, tomēr gandrīz katrs trešais jeb 31% darbinieku to uzskata par neatbilstošu.

Tam, ka darba slodze ir pārāk zema, piekrīt gandrīz katrs desmitais jeb 7% aptaujāto.

Darba slodzi kā atbilstošu salīdzinoši biežāk raksturo strādājošie ar ienākumiem no 1501 eiro un vairāk, kā arī tie darbinieki, kuri nedēļā strādā līdz 39 stundām vai 40 stundas. To vidū ir finanšu un apdrošināšanas, kā arī informācijas un komunikācijas pakalpojumu jomā nodarbinātie, "hibrīddarba" režīmā strādājošie, tostarp darbinieki, kuri kopumā ir apmierināti ar savu pašreizējo dzīvi un arī darbu un pēdējā laikā nav pieredzējuši kādas emocionālas vai psiholoģiskas problēmas.

Savukārt to, ka viņu darba slodze ir pārāk augsta, vidēji biežāk norāda tie darbinieki, kuri nedēļā strādā 41 un vairāk stundas, kā arī darbinieki, kuri kopumā nav apmierināti ar savu pašreizējo dzīvi un darbu un savu emocionālo labsajūtu vērtē negatīvi.

Noskaidrots, ka izglītības jomā nodarbinātie, kuri pirms gada veiktajā pētījumā salīdzinoši biežāk norādījuši, ka viņu darba slodze ir pārāk augsta, šogad šādu atbildi būtiski biežāk nekā pārējie darbinieki nesniedza.

Tāpat darba slodzi kā pārāk zemu biežāk nekā vidēji raksturo nevalstiskajās organizācijās, arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē nodarbinātie. Vienlaikus to norāda darbinieki no mikrouzņēmumiem, kuros strādā līdz deviņiem darbiniekiem. Šādu atbildi izvēlējušies arī tie darbinieki, kuri nedēļā strādā vienu līdz 39 stundas, kā arī darbinieki, kuri savu pašreizējo emocionālo labsajūtu dzīvē vērtē negatīvi.

Līdztekus "Kantar" secina, ka kopumā gada laikā pārāk augstas darba slodzes vērtējums strādājošo vidū ir būtiski samazinājies - pērn kopumā šādu vērtējumu sniedza 28%, bet šogad - 24%, iezīmējot tendenci, ka pieaug to respondentu īpatsvars, kas savu slodzi raksturo kā atbilstošu.

"Kantar" pētījumu veica laika periodā no šī gada 17. līdz 23.septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 darba ņēmējus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Rīgas siltuma» tarifus rudenī varētu pacelt par 16 procentiem (+VIDEO)

Galīgais lēmums par tarifu ir Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) kompetencē.

Ekonomika Opozīcijas partijas neatbalsta ieceri biržā pārdot valsts uzņēmumu daļas

Saeimas opozīcijas partijas "Apvienotais saraksts" (AS) un "Latvija pirmajā vietā" (LPV) neatbalsta Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumu paredzēt iespēju pārdot biržā stratēģiski svarīgu valsts kapitālsabiedrību akcijas.

Ekonomika Šoferu trūkuma dēļ atcēluši kopumā 26 autobusu reisus

Šoferu trūkuma dēļ AS "Liepājas autobusu parks" un AS "Nordeka" trešdien atcēluši kopumā 26 autobusu reisus, liecina informācija Autotransporta direkcijas mājaslapā.

Ekonomika Lietuva lūgusi Latvijai papildu informāciju

Lietuva analizēs piedāvājumu pirkt airBaltic akcijas.

Lasiet arī

Sabiedrība Darba devējam būs tiesības samazināt dīkstāves atlīdzību līdz 70% (+VIDEO)

Asas diskusijas notika par koplīguma vienpusēju izbeigšanu.

Sabiedrība Vāc parakstus par apmaksātu brīvdienu ieviešanu menstruāciju laikā

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par divu apmaksātu brīvdienu ieviešanu sievietēm menstruāciju laikā.

Ekonomika Aptauja: Latvijas iedzīvotājus priecē papildu ienākumi 10 eiro stundā (+VIDEO)

Par samaksu 6,00-6,99 eiro/stundā darbu ir gatavi veikt jaunieši vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem.

Sabiedrība Jūrmala veic pastāvīgā un sezonas darba vakanču tirgu (+VIDEO)

Būs iespēja saņemt praktiskus personāla speciālistu un karjeras konsultantu ieteikumus.