• Andis,
  • Zeltīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


44% iedzīvotāju atbalsta LMT un Tet pārņemšanu pilnīgā valsts kontrolē

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:36, 23.09.2024


Jau ziņots, ka 11.septembrī klātienē sākušās Latvijas valsts un Zviedrijas uzņēmuma "Telia" sarunas par komunikāciju uzņēmumu LMT un "Tet" nākotni, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".



Latvijā 35% iedzīvotāju pilnīgi vai daļēji atbalsta mobilo sakaru uzņēmuma SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) un tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Tet" apvienošanu, liecina "Norstat" veiktās aptaujas dati.

Vienlaikus 30% pilnīgi vai daļēji nepiekrīt uzņēmumu apvienošanas scenārijam, savukārt vēl 35% ir grūti atbildēt.

Sabiedrības attieksmes pētījumā par LMT un "Tet" nākotnes attīstības scenārijiem 44% gadījumu pausts pilnīgs vai daļējs atbalsts uzņēmumu pārņemšanai pilnīgā valsts kontrolē, atpērkot Zviedrijas "Telia" grupas daļas abos uzņēmumos.

Turpretī vismazāk Latvijas iedzīvotāji atbalsta LMT un "Tet" privatizāciju, pārdodot uzņēmumus "Telia" grupai, kam jau pieder puse uzņēmumu akciju - seši no desmit respondentiem norādījuši, ka noteikti neatbalstītu vai drīzāk neatbalstītu šādu uzņēmumu attīstības scenāriju.

Aptaujā iedzīvotāji vērtējuši arī LMT un "Tet" attīstības stratēģiskos virzienus - 78% aptaujāto norādījuši, ka vēlas saglabāt LMT un "Tet" inovācijas spējas, 77% ir būtisks abu uzņēmumu lēts pamata pakalpojumu piedāvājums, savukārt 68% sagaida, ka uzņēmumi paliks Latvijas valsts īpašumā.

Vienlaikus 67% aptaujāto ir būtiski, ka LMT un "Tet" audzē savas eksporta spējas, bet 66% uzskata, ka jāpaplašina uzņēmumu darbība jaunās nozarēs. Domājot par stratēģiskā finansētāja alternatīvu, 59% atbalstītu vietējā investora piesaisti.

Latvijas telekomunikāciju asociācija (LTA), iepazīstoties ar "Norstat" nesen veikto iedzīvotāju attieksmes pētījumu par minēto telekomunikāciju uzņēmumu nākotnes attīstības scenārijiem, norāda, ka nozarei, lai sniegtu sabiedrībai gaidīto, nepieciešamas arī strukturālas reformas, padarot pieejamu fiksēto telekomunikāciju tīklu visiem tirgus dalībniekiem uz vienlīdzīgiem nosacījumiem.

LTA izpilddirektors Jānis Lelis norāda, ka sabiedrības uzstādījums politiķiem jārespektē risinot jautājumus par abu lielo telekomunikācijas uzņēmumu nākotni, tāpat piedāvātos risinājumus saprotami jākomunicē sabiedrībai.

"Nav pieņemams, ka Latvijai nozīmīgo uzņēmumu LMT un "Tet" nākotne tiek lemta slepenībā, nepiedāvājot sabiedrībai skaidrus scenārijus," pauž Lelis.

LTA jau iepriekš norādījusi, ka nozares nākotnes attīstībai un veselīgas konkurences īstenošanai svarīgi ir nodalīt "Tet" šķiedru optikas piekļuves tīklu un kabeļu kanalizācijas infrastruktūru atsevišķajā juridiskajā vienībā, ar vienādiem nosacījumiem atverot to izmantošanai visiem Latvijas telekomunikāciju komersantiem.

"Risinot jautājumus par telekomunikāciju uzņēmumu nākotni, jāatceras, ka telekomunikāciju nozare nodrošina valsts ekonomikas asinsriti, kā arī, kā parāda Ukrainas piemēri, veic kritiski svarīgu lomu valsts apdraudējuma gadījumā, tādēļ gan aizsardzības un drošības aspekti, gan arī nozares strukturālā veselība un konkurences aspekti ir būtiski lēmumu pieņemšanas faktori, lai sabiedrības intereses tiktu ievērotas", piebilst Lelis.

Iedzīvotāju attieksmes pētījumu veicis pētījumu centrs "Norstat", internetā aptaujājot 1006 pilngadīgus Latvijas iedzīvotājus.

Jau ziņots, ka 11.septembrī klātienē sākušās Latvijas valsts un Zviedrijas uzņēmuma "Telia" sarunas par komunikāciju uzņēmumu LMT un "Tet" nākotni, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Akcionāri pārrunājuši uzņēmumu nākotni un iespējas pārdalīt akcijas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Taivānas dronu ražotāji vēlas sadarboties ar Latviju (+VIDEO)

Pasākuma vispārējais mērķis ir izveidot platformu tīklu veidošanai.

Ekonomika Jautājumā par Tet un LMT nākotni ir trīs scenāriji, kā virzīties uz priekšu

Jautājumā par tehnoloģiju uzņēmumu SIA "Tet" un SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) nākotni valdībai ir trīs scenāriji, kā varētu virzīties uz priekšu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Ekonomika Kalvīša uzņēmums iegādājies vēl daļu «Latvijas gāze» akciju no «Gazprom»

AS "Latvijas gāze" valdes locekļu speciālā mērķa kompānija SIA "Energy Investment" un Lietuvas kompānija "Haupas" iegādājušās Krievijas uzņēmumam "Gazprom" iepriekš piederošās "Latvijas gāzes" akcijas no Omānas uzņēmuma "Qudrah International SPC", aģentūru LETA informēja "Latvijas gāzes" pārstāvji.

Ekonomika Ventspils stratosfēras zonde spēj sasniegt 30 kilometru augstumu (+VIDEO)

Lai derīgā krava netiktu sabojāta, tā ir aprīkota ar speciālu drošības izpletni.

Lasiet arī