• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas uzņēmumi ražošanas digitalizācijai saņēma 31 miljonu eiro (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 08:20, 16.09.2024


Ievērojami uzlabota darba drošība, aizstājot un samazinot manuālo darbu.


Digitalizācijas atbalsta programmā, kur uzņēmums saņēmis ALTUM kapitālatlaidi, realizētais projekts tādējādi ir nākamais solis lielajā digitālās transformācijas un automatizācijas plānā.

Attīstības finanšu institūcija ALTUM Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzfinansētajā uzņēmumu digitalizācijas programmā līdz šim apstiprinājusi projektus par kopējo summu 31 miljons eiro, līdz šim atbalstot 51 projektu. Uzņēmumi programmas finansējumu izmanto gan automatizētu ražošanas iekārtu iegādei, gan procesu digitalizācijai.

Atveseļošanas fonda finansējums digitalizācijai joprojām ir pieejams, tāpēc ALTUM un Eiropas Digitālās inovācijas centrs aicina interesentus noskatīties vebināru par programmas priekšrocībām, kas notiks 25.septembrī.

"Atbalsta programma uzņēmumu digitalizācijai piedāvā pievilcīgu finansējuma risinājumu - ar kapitāla atlaidi dzēst ALTUM aizdevuma pamatsummu līdz pat 35% no projekta izmaksām. Šī ir lieliska iespēja uzņēmumiem digitalizēt procesus un modernizēt risinājumus, un tādējādi būt soli priekš konkurentiem," saka programmas vadītāja, ALTUM Kurzemes reģiona vadītāja Ilze Zandberga.

Programmas aizdevumu fiksētā procentu likme ir sākot no 2,5%. No apstiprinātajiem projektiem, 13 aizdevuma apjoms ir robežās no 100 līdz 200 tūkstošiem eiro, 19 projektiem - no 200 līdz 500 tūkstošiem eiro, 12 projektiem - no 500 tūkstošiem līdz vienam miljonam eiro, bet septiņiem projektiem aizdevuma summa pārsniedz vienu miljonu eiro.

"Daudzi Latvijas uzņēmumi arvien biežāk saskaras ar grūtībām atrast darbiniekus, un to ir iespējams risināt gan ar automatizācijas, gan digitalizācijas procesu ieviešanu un sakārtošanu. Mēs redzam lieliskus piemērus, kā vislabāk realizēt projektus, tāpēc aicinām komersantus izmantot iespēju un pieteikties atbalstam, lai palielinātu darba efektivitāti, eksportu un varētu veiksmīgi attīstīties," uzsver I.Zandberga.

Līdz šim aktīvākais reģions digitalizācijas projektu īstenošanā ir Rīga, kur bāzējas 51% no atbalstu saņēmušajiem uzņēmumiem. Otrs aktīvākais reģions ir Vidzeme ar 22%. Digitalizācijas programma vispieprasītākā ir uzņēmumu vidū, kuru apgrozījums pārsniedz 30 miljonus eiro, jo no tiem saņemti 11 pieteikumi.

Programmas iespējas izmanto dažādu nozaru uzņēmumi, un to vidū gaļas produktu ražotājs Forevers un kokrūpniecības jomā strādājošais LV Timber." "LV Timber" no Smiltenes realizējis projektu par kopējo summu 403 tūkstoši eiro, no kuriem 298,8 tūkstoši bija ALTUM aizdevums. "LV Timber" no saražotā 60% eksportē. Uzņēmuma mērķis bija attīstīt ražotnes efektivitāti un konkurētspēju, ieviešot dažāda veida digitālus risinājumus, lai kļūtu par vienu no trīs lielākajiem pirts un saunas dēļu ražotājiem Baltijas valstīs. Projekta ietvaros būtiski automatizēts un digitalizēts dēļu škērszāģēšanas process, tādējādi panākot efektīvāku ražošanu un samazinot materiālu zudumus, kā arī nodrošinot augstvērtīgāku rezultātu. Tāpat ievērojami uzlabota darba drošība, aizstājot un samazinot manuālo darbu. Paredzams, ka "LV Timber" varēs kāpināt savu ražošanas tempu, izpildot pasūtījumus īsākā laikā. Ieguldot digitālās transformācijas īstenošanā, uzņēmums palielinājis savu ilgtspēju, konkurētspēju un eksportspēju.

Kā otru veiksmīgu piemēru var minēt gaļas kombinātu "Forevers", kas realizējis projektu par 2,2 miljoniem eiro, kur ALTUM aizdevuma summa kapitāla atlaides apjomā ir 566 tūkstoši eiro. Projekta ietvaros veiktas četras informācijas tehnoloģiju un komunikāciju procesu uzlabošanas investīcijas un deviņi ar ražošanas procesa digitalizāciju un produktivitāti saistīti ieguldījumi. Rezultātā būtiski uzlabots esošais tīkls, serveri un videonovērošanas infrastruktūra, kā arī izveidota automatizēta un digitāla alkohola pārbaudes un caurlaides sistēma. Savukārt ražošanas procesu digitālās transformācijas ietvaros īstenotas piecu no septiņu ražošanas procesu modernizācija, tostarp izejvielu sadalē, apstrādē, smalcināšanā, formēšanā, dozēšanā un iepakošanā, tādējādi nodrošinot produktivitātes pieaugumu trīs produktu grupās.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nodokļu eksperts pozitīvi vērtē VID virzību (+VIDEO)

Resora attieksme mainījusies no “sodītājiem” uz konsultantiem.

Ekonomika Lauksaimnieki kļuvuši atkarīgi no Krievijas mēslošanas produktu importa

Daudzas Eiropas Savienības (ES) valstis un lauksaimnieki ir kļuvuši atkarīgi no lēto Krievijas mēslošanas produktu importa, kurus ražo no lētās Krievijas gāzes, uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (JV).

Ekonomika airBaltic: Pirmā ceturkšņa zaudējumi - 29 miljoni

airBaltic pirmajā ceturksnī apkalpojusi vairāk nekā miljonu pasažieru, un par 10 miljoniem samazinājušies zaudējumi.

Ekonomika airBaltic šogad strādāja ar gandrīz 30 miljonu eiro zaudējumiem

Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" koncerns šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 29,348 miljonu eiro zaudējumiem, kas ir par 27,8% mazāk nekā 2024.gada pirmajā ceturksnī, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Lasiet arī