• Lija,
  • Olīvija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā populārākais ieguldījumu veids ir pensiju trešais līmenis

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:18, 15.09.2024


Latvijā iedzīvotāji priekšroku ieguldījumos dod pensiju trešajam līmenim, Lietuvā populārākā ir dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu, bet Igaunijā daudz vairāk ir "īsto" investoru, kuri izvēlas naudu ieguldīt akcijās un fondos, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veikto aptauju.



Galvenais ieguldīšanas mērķis Latvijā un Igaunijā ir vienāds - uzkrāt naudu vecumdienām, savukārt Lietuvas iedzīvotāji lielākoties iegulda, lai "nodarbinātu" brīvo naudu, secināts aptaujā.

Naudu dažādos instrumentos iegulda 61% iedzīvotāju Lietuvā, 55% - Latvijā un 51% - Igaunijā. Lai gan vidēji mēnesī ieguldītās summas visās trīs Baltijas valstīs kopumā ir līdzīgas, aptaujā secināts, ka Latvijā vairāk cilvēku iegulda mazākas summas - līdz 50 eiro, savukārt Lietuvā un Igaunijā ir vairāk to, kuri mēnesī ieguldījumiem atvēl virs 100 eiro.

Pēc aptaujas datiem, akcijās iegulda katrs ceturtais iedzīvotājs Igaunijā, 13% iedzīvotāju Lietuvā un vien 8% - Latvijā. Ieguldījumu fondus un ETF izvēlas 20% respondentu Igaunijā, 14% - Lietuvā un 9% - Latvijā.

Lietuvā populārāki nekā citur ir ieguldījumi savstarpējo aizdevumu platformās jeb "crowdfunding", kā arī ieguldījumi mākslas darbos, savukārt Latvijā un Igaunijā biežāk iegulda kriptovalūtā.

Nosakot ieguldīšanas mērķi, iedzīvotāji Latvijā un Igaunijā biežāk domā par nodrošinājumu vecumdienām - attiecīgi 51% un 59%. Tad seko vēlme likt "strādāt" brīvajai naudai un iespēja šādi pasargāt uzkrājumus no inflācijas. Lietuvā, savukārt, biežāk minētais mērķis ir "nodarbināt brīvo naudu", kam seko vēlme uzkrāt pensijai un pasargāt naudu no inflācijas.

Igaunijā arī biežāk izplatīta vēlme dzīvot uz pasīvajiem ienākumiem no ieguldījumiem, ko nosauc 25% aptaujāto. Attiecīgi Lietuvā un Latvijā šāds mērķis ir 17% un 11% investoru.

Ieguldītāji Lietuvā un Igaunijā biežāk (attiecīgi 16% un 14%) norāda, ka iegulda naudu, lai izveidotu kapitālu viņu bērnu patstāvīgās dzīves uzsākšanai, Latvijā šāds mērķis ir tikai 9% respondentu. Un apmēram katrs septītais investors Baltijā iegulda, nenosakot konkrētu mērķi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Lietuva lūgusi Latvijai papildu informāciju

Lietuva analizēs piedāvājumu pirkt airBaltic akcijas.

Ekonomika Pārkrauto naftas produktu apjoms Ventspils ostā pieaudzis par 66,5% (+VIDEO)

Puse no visām kravām, kā arī lielākais pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bija lejamkravu grupā.

Ekonomika Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā jūnija beigās pieaudzis līdz 5%

Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis šogad jūnija beigās bija 5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

Ekonomika Premjere aicina diskutēt par valsts kapitālsabiedrību iespējamo kotēšanu biržā

Diskusijai sabiedrībā par valsts uzņēmumu iespējamo kotēšanu biržā ir jābūt, šādu pozīciju šodien žurnālistiem pauda Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Ekonomika Kā latviešiem ieguldīt zeltā un ko svarīgi zināt (+VIDEO)

Pēdējo gadu griezumā, metala cena ir sasniegusi rekordaugstu līmeni.

Ekonomika Ekonomiste: Latvijas valdības investīcijas šogad strauji augs (+VIDEO)

Kopumā šogad prognozē IKP izaugsmi 2,2% apmērā.

Sabiedrība Valainis: esam gatavi izvirzīt konkrētus uzdevumus investīciju piesaistei

Ministru kabineta Konkurētspējas un izaugsmes tematiskās komitejas š.g. 26.februāra sēdē ekonomikas ministrs Viktors Valainis iepazīstināja ar Ekonomikas ministrijas piedāvāto rīcību investīciju piesaistei un finanšu pieejamībai tautsaimniecībā (Informatīvais ziņojums par rīcības plānu investīciju un finanšu pieejamību).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji iegulda līdzekļus zelta stieņos

2024.gada beigās īpaši daudzi izvēlējās pārdot ieguldījumus, fiksējot peļņu. Atpirktā zelta apjoms pērn palielinājās par 25%, kas kļuva par augstāko atpirkšanas darījumu līmeni pēdējo 15 gadu laikā.