• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:27, 11.07.2024


Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.


Igaunijas uzņēmēji piedalīsies Vidzemes Uzņēmēju dienās.

Valmieras novada pašvaldība izsludina otro uzsaukumu projektu konkursam "Uzņēmējdarbības atbalsts remigrantiem Valmieras novadā". Aicinām potenciālos atbalsta saņēmējus aizpildīt pieteikumu līdz 31.jūlijam.

Konkursa finansējumu nodrošina Valmieras novada pašvaldība un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vidzemes plānošanas reģionam piešķirtie finanšu līdzekļi.

Konkursam iesniegtos pieteikumus vērtēs konkursa "Uzņēmējdarbības atbalsts remigrantiem Valmieras novadā" vērtēšanas komisija, ko veido pašvaldības pārstāvji, nepieciešamības gadījumā pieaicinot speciālistus vai neatkarīgus ekspertus, kuri darbojas saskaņā ar apstiprināto nolikumu.

Konkurss tiek īstenots, piešķirot finansējumu biznesa uzsākšanai remigrantu uzņēmumiem. Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā - Valmieras novadā - projekta īstenošanas vietā. Pastāvīgai dzīvei ārzemēs jābūt vismaz diviem gadiem. Atgriešanās vai pārcelšanās brīdim ir jābūt ne vairāk kā divus gadus pirms darbavietas izveidošanas vai uzņēmuma izveidošanas. Atgriešanās faktu, dzīvesvietu un projekta īstenošanas vietu persona pašapliecina.

Viena projekta maksimālais atbalsta apjoms ir EUR 12000,00 (divpadsmit tūkstoši euro). Finansējums tiek piešķirts granta veidā.

Pretendentam, kurš atbilst konkursa nolikumā ietvertajām prasībām, projekta atbalsta intensitāte tiek noteikta 50% no attiecināmajām izmaksām. Konkursa ietvaros piešķirtie naudas līdzekļi tiek izsniegti kā avanss pamatlīdzekļu iegādei pēc līguma parakstīšanas par atbalsta piešķiršanu. Piešķirtais pašvaldības finansējums tiek piešķirts kā de minimis atbalsts saskaņā ar Eiropas Komisijas Regulam atbalstam lauksaimniecības nozarē.

Nepārsniedzot konkursa ietvaros pieejamā atbalsta apjomu, atbalsts tiek sniegts tiem projektiem, kuri atbilst visiem atlases kritērijiem, konkursa mērķim, uzdevumam un kuri ir saņēmuši augstāko novērtējumu kvalitatīvajā vērtējumā.

Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas iedzīvotāju remigrāciju un piesaistīt Valmieras novadam cilvēkus, kuri vēlas atgriezties vai nesen atgriezušies no ārzemēm uz dzīvi Valmieras novadā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Rīgas brīvosta uzrunājusi arī Vidusjūras baseina operatorus

Rīgas brīvostas pārvalde regulāras prāmju satiksmes atjaunošanai uzrunājusi arī Vidusjūras baseina prāmju operatorus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Ekonomika KEM prognozēja enerģijas patēriņa pamata scenāriju 2030. gadam (+VIDEO)

Latvijai sasniegt SEG emisiju mērķus būs izaicinājums.

Lasiet arī

Interesanti fakti Iedzīvotājus aicina izveidot jaunu biezpiena sieriņu

Piena pārstrādes koncerns "Food Union" aicina iedzīvotājus izveidot jaunu biezpiena sieriņa "Kārums" garšu kampaņā "Svinam KRĀ!".

Ekonomika Latvijas jaunuzņēmumos darbinieki nopelna vidēji 2500 EUR mēnesī (+VIDEO)

Jaunā atbalsta programma sniegs iespēu piesaistīt augsti kvalificētus darbiniekus.

Ekonomika Ukrainas uzņēmēji stāstīs Latvijai, kā viņi palīdz armijai (+VIDEO)

Jaunuzņēmumu loma kara apstākļos izrādījās ļoti būtiska.

Ekonomika Latvijas bizness saņems vairāk nekā 400 000 eiro, lai eksportēt uz Norvēģiju

2023. gadā Latvijas un Norvēģijas Divpusējās sadarbības fonda aktivitātēs piedalījušies 60 uzņēmēji.