• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ZM: latviešu zemnieki pabaros skolas un armiju (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 10:24, 09.07.2024


Pasākumiem 2025.gadam pieprasīts finansējums 69,3 miljonu eiro apmērā.


Skolēniem ir nepieciešami svaigi dārzeņi un augļi.

Lauku atbalsta dienests aicina piena produktu, dārzeņu un augļu ražotājus iesniegt paziņojumus par interesi piedāvāt produktus izglītības iestādēm 2024./2025.mācību gadā programmā "Piens un augļi skolai".

Paziņojumus var iesniegt dienesta Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā un ražotāju iesniegtais piedāvāto produktu saraksts un kontaktinformācija tiks publicēta dienesta un programmas tīmekļvietnēs.

Jāpiebilst, ka no 2024./2025.mācību gada produktu klāsts tiek papildināts ar tomātiem, gurķiem un pastinakiem, tāpat atbalstītie produkti ir pasterizēts dzeramais piens, āboli, bumbieri, kāposti, kolrābji, burkāni, ķirbji, kāļi un lielogu dzērvenes (tikai asorti sastāvā).

Programmas "Piens un augļi skolai" mērķis ir bērnu vidū veicināt veselīgu ēšanas un uztura paradumu veidošanos, kas būtu noturīgi arī visu turpmāko dzīvi. Programma darbojas ar vienotu pieeju - gan piena produktus, gan augļus un dārzeņus bez maksas trīs reizes nedēļā var saņemt gan pirmsskolnieki, gan 1.-9. klašu skolēni.

Zemkopības ministrija (ZM), atbilstoši valdības izvirzītajai galvenajai vidējā termiņa budžeta prioritātei – drošībai, izvirzījusi četrus prioritāros pasākumus. Pasākumiem 2025.gadam pieprasīts finansējums 69,3 miljonu eiro apmērā.

ZM četras prioritātes ir pārtikas apgādes nodrošinājums iedzīvotājiem valsts apdraudējuma gadījumā, valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai, meža ugunsdzēsības kritiskās infrastruktūras nodrošinājums un informācijas tehnoloģiju pilnveidošana kiberdrošības jomā.

Pārtikas nodrošinājuma plānošana ir viens no preventīvajiem drošības pasākumiem, kas sevī ietver koordinētu sadarbību ar pārtikas ražošanas uzņēmumiem, lai pārtikas pieejamības trūkuma gadījumā varētu saražot nepieciešamos pārtikas produktus.

“Agresorvalsts Krievijas agresija Ukrainā visā pasaulē ir aktualizējusi jautājumu par pārtikas nodrošinājumu. Esmu vairākkārt sacījis, ka spējam sevi ar pārtiku nodrošināt, bet mums ir jādomā arī par loģistikas jautājumiem un ražotāju konkurētspēju. Mūsu lauksaimniecības sektoram jāspēj konkurēt ar importu, jo tikai tā mēs nodrošināsim īsākas un stabilākas piegādes ķēdes un palielināsim vietējo produktu īpatsvaru publiskajos iepirkumos. Esmu pārliecināts, ka ikviens mūsu ražotājs jebkurā brīdī būtu lepns un atbildīgs nodrošināt mūsu armiju ar pārtiku”, norāda zemkopības ministrs Armands Krauze.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Ekonomika Rīgas brīvosta uzrunājusi arī Vidusjūras baseina operatorus

Rīgas brīvostas pārvalde regulāras prāmju satiksmes atjaunošanai uzrunājusi arī Vidusjūras baseina prāmju operatorus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Lasiet arī

Kriminālziņas Eksperts: banku krāpnieki socializēšanos izmanto savā labā (+VIDEO)

Iedzīvotāji tiek uzrunāti individuāli, piedāvājot iespējas īsā laikā gūt peļņu ar kriptovalūtu tirdzniecību.

Interesanti fakti Sestdienas vakarā vietām Latvijā iespējams spēcīgs pērkona negaiss

Sestdien ciklons no Polijas virzīsies pāri Baltijas jūrai, tā ietekmē Latvijā iespējamas stipras pērkona lietusgāzes, lielākais negaisa risks būs vakarā, liecina sinoptiķu prognozes.

Kriminālziņas PVD apturējis Britānijas un ASV izcelsmes dzēriena Prime izplatīšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis Lielbritānijas un ASV izcelsmes bezalkoholiskā dzēriena "Prime" izplatīšanu marķējumā konstatētu neatbilstību dēļ, liecina PVD publiskotā informācija.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.