• Ramona,
  • Ritma
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā no Krievijas importēja vairāk graudaugu produktu nekā pirms gada

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:03, 09.07.2024


Latvijā šogad pirmajā pusgadā no Krievijas importēja 214 800 tonnu graudaugu produktu, kas ir par 2,7% vairāk nekā 2023.gada pirmajā pusgadā, kad importēja 209 129 tonnas, aģentūra LETA noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).


Foto: LETA

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā no Krievijas importēto graudaugu vērtība veidoja 35,59 miljonus eiro, kas ir par 29,9% mazāk nekā 2023.gada pirmajā pusgadā.

Tostarp kukurūza pirmajā pusgadā no Krievijas importēta 191 828 tonnu apmērā, rudzi - 9717 tonnu apmērā, kvieši un kviešu un rudzu maisījums - 8744 tonnu apmērā, mieži - 4400 tonnu apmērā un tritikāle - 111 tonnu apmērā.

Salīdzinot ar 2023.gada pirmo pusgadu, rudzu imports palielinājies par 79,5%, kamēr kukurūzas imports samazinājies par 5,4%, bet tritikāles imports sarucis par 87,3%. Kviešu un kviešu un rudzu maisījums, kā arī mieži 2023.gada pirmajā pusgadā netika importēti.

VID skaidro, ka no šā gada 8.marta ir aizliegts ievest Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas augļus, dārzeņus, graudaugus un lopbarības produktus, tiem piemērojot noteiktas muitas procedūras. Ar ievešanu Latvijā Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma izpratnē saprot lauksaimniecības un lopbarības produktu laišanu brīvā apgrozībā, izņemot laišanu brīvā apgrozībā nolūkā piegādāt produktus saņēmējam citā dalībvalstī ar atbrīvojamu no pievienotās vērtības nodokļa, ievešanu pārstrādei, izņemot ievešanu pārstrādei ar mērķi produktus iznīcināt, kā arī ievešanu galapatēriņam.

Tādējādi kopējā pārskatā par graudaugu produktu importu pēc 8.marta ir iekļauti dati par graudaugu produktiem, kas importēti, noformējot muitas procedūru - laišana brīvā apgrozībā ar procedūras kodu 42. Tas nozīmē, ka preces ir laistas brīvā apgrozībā, piemērojot pievienotās vērtības nodokļa 0% likmi, un uz tām attiecas piegāde saņēmējam citā dalībvalstī.

VID apkopotā informācija liecina, ka no Krievijas caur Latviju tranzītā pirmajā pusgadā pārvadātas 994 726 tonnas graudaugu produktu, kas ir par 39,3% vairāk nekā 2023.gada pirmajā pusgadā, kad caur Latviju tranzītā pārvadāja 714 097 tonnas graudaugu.

Tostarp 598 705 tonnas no šogad pārvadātajiem graudaugu produktiem bija kvieši un kviešu un rudzu maisījums, 199 141 tonna - kukurūza, 183 691 tonna - mieži, 8261 tonna - rudzi, 2614 tonnas - auzas, 1928 tonnas - tritikāle un 386 tonnas - rīsi.

Salīdzinot ar 2023.gada pirmo pusgadu, kviešu un kviešu un rudzu maisījuma tranzīts palielinājies par 19,6%, rīsu - par 4,4%, rudzu - 52 reizes, bet auzu - 3,5 reizes. Tritikāle tranzītā šogad pirmajā pusgadā pārvadāta par 29,7% mazāk nekā 2023.gada pirmajā pusgadā, bet kukurūza - par 4,8% mazāk. Mieži 2023.gada pirmajā pusgadā caur Latviju tranzītā netika vesti.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šteinbuka: šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus

Šobrīd nav pamata Latvijā celt nodokļus, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētāja Inna Šteinbuka.

Ekonomika Briškens mainīs Dzelzceļa savstarpējās izmantojamības noteikumus (+VIDEO)

Kravu pārvadājumu rādītāji Latvijā pastāvīgi samazinās.

Ekonomika Pozitīvs signāls nozarei: Rīgā atgriežas vācu tūristi

Viesu skaits Rīgā maijā pieaudzis par 15%, un pirmo reizi kopš 2019.gada pirmajā vietā pēc viesu skaita atgriezusies Vācija.

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima: lauku reģioni paliek tukši un neapdzīvoti (+VIDEO)

Lauksaimniecības produktu eksporta aizliegums no Austrumiem paredzēts Latvijas zemkopības atdzīvināšanai.

Ekonomika Saeima izskatīs Krievijas lauksaimniecības produktu importa aizliegšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijā iesniegti Zemkopības ministrijas (ZM) sadarbībā ar vairākām ministrijām tapušie grozījumi Lauksaimniecības un lauku attīstības likumā Krievijas un Baltkrievijas lauksaimniecības produktu importa aizliegšanai.

Ekonomika Meža nozares produkcijas imports septiņos mēnešos sarucis par 32,8%

Latvija meža nozares produkciju šogad septiņos mēnešos ieveda 620,769 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 32,8% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Zemkopības ministrijas publiskotā informācija.

Sabiedrība Ar Baltkrievijā reģistrētu transportlīdzekli turpmāk nevarēs iebraukt Latvijā

No šodienas plkst.00.01 personām ar Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem - vieglajām pasažieru automašīnām - liegts iebraukt Eiropas Savienībā (ES) caur Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Krievijas robežšķērsošanas vietām, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).