• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Stratēģiskā tilta būvniecību Kundziņsalā Briškens veiks līdz 2026. gadam (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:16, 06.07.2024


Ja nav tranzīta, pamatojums ir militārais transports.


Kundziņsalas savienojuma projektu Māra Kučinska valdība uzsāka 2016. gadā.

Šis dokuments īpaši paredz: "Rīgas valstspilsētas pašvaldībai pieņemt lēmumu par projekta “Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu” īstenošanu 82 667 195,00 euro apmērā, ievērojot valsts budžeta finansējumu 23 000 000,00 euro apmērā un valsts budžeta aizņēmumu 59 667 195,00 euro apmērā".

Kā pamatojumu būvniecībai ministrs saskata:

"Viena no Eiropas Savienības prioritātēm ir militārās mobilitātes tīkla stiprināšana, ieguldot būtiskus līdzekļus militārās mobilitātes ceļu infrastruktūras projektu īstenošanā. Infrastruktūra, kas nodrošina ātru un drošu loģistiku Rīgas ostā ir vitāli nepieciešama arī Latvijas un sabiedroto militārās mobilitātes nodrošināšanai un valsts aizsardzības funkcijas stiprināšanai. Brīvostas pārvalde šobrīd realizē CEF (Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments) līdzfinansētu militārās mobilitātes uzlabošanas projektu “Duālas izmantošanas transporta infrastruktūras kapacitātes palielināšana, veicot auto/dzelzceļa un piestātnes infrastruktūras modernizāciju”, kā ietvaros 2023.gadā pabeigusi dzelzceļa tilta Kundziņsalas dienvidu daļā pārbūvi, autoceļa Kundziņsalā pārbūvi, un šobrīd veic piestātņu pārbūvi un savienojošā ceļa Kundziņsalā izbūvi.

Nākotnē paredzēts Kundziņsalā izbūvēto infrastruktūru savienot ar satiksmes pārvadu no Tvaika ielas uz Kundziņsalu, nodrošinot savienojumu ar Ādažu militāro bāzi un pilsētas centru ar mērķi stiprināt Rīgas ostas komerciālo konkurētspēju, vienlaikus uzlabojot Latvijas un sabiedroto militāro mobilitāti. Līdz ar to, līdz Kundziņsalas satiksmes pārvada izbūvei, dzelzceļa tilts ir vienīgais savienojošais posms militārā transporta satiksmei uz/no Kundziņsalas kravu termināļiem. Vēršam uzmanību, ka neizbūvējot Kundziņsalas satiksmes pārvadu, tiks būtiski iedragāta Latvijas un sabiedroto militārā mobilitāte".

2023.gada 6.jūnijā Brīvostas pārvalde noslēdza būvniecības līgumu ar SIA “APEX BUILDING”. Būvniecības līguma ietvaros būvdarbus bija plānots veikt līdz 2023.gada beigām. Ņemot vērā būvdarbu veicēja ierosināto tiesiskās aizsardzības procesu un klimatiskos apstākļus, kuru dēļ nebija iespējams veikt būvdarbus atbilstoši būvdarbu tehnoloģijai, būvniecības līguma izpildes termiņš tika pagarināts un būvdarbu izpilde tika turpināta no Brīvostas pārvaldes finanšu līdzekļiem.

Šobrīd būvdarbu veicējam ir uzsākta maksātnespējas procedūra, kuras ietvaros 2024.gada 18.aprīlī maksātnespējas procesa administratore izdeva paziņojumu par projekta ietvaros noslēgtā līguma ar SIA “APEX BUILDING” līguma izpildes turpināšanu, tādējādi šobrīd būvniecības līguma realizācija tiek turpināta un plānots, ka 2024.gadā būvniecības darbi tiks pabeigti.

Taču dokumentā minēts plāns darbu vēlākai pabeigšanai - līdz 2026. gadam.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Ekonomika Rīgas brīvosta uzrunājusi arī Vidusjūras baseina operatorus

Rīgas brīvostas pārvalde regulāras prāmju satiksmes atjaunošanai uzrunājusi arī Vidusjūras baseina prāmju operatorus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Lasiet arī

Sabiedrība Krauze-Čebotare noraida Briškena pārmetumus par Latvijas pasta izšķērdību

VAS "Latvijas pasts" valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare noraida pārmetumus par darbinieku balles pārspīlēto dārdzību vai nelietderību.

Sabiedrība NA rosina izteikt neuzticību Briškenam

Opozīcijā esošā Nacionālā apvienība (NA) rosina Saeimu izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (P), to pamatojot ar ministra nespēju uzņemties atbildību par nozares vadību.

Sabiedrība Briškenam pārmet airBaltic informācijas slēpšanu Kariņa lidojumu kontekstā

"Apvienotais saraksts" (AS) pieprasījumā satiksmes ministram Kasparam Briškenam (P) pārmet Latvijas nacionālajai aviokompānijai "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") "informācijas slēpšanu", kas netieši saistīta ar bijušā Ministru prezidenta, pašreizējā ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) speciālajiem avioreisiem.

Sabiedrība CSDD kampaņa izraisa milzu skandālu; direkcija paziņo, ka to mainīs (+VIDEO)

Pēc pārmetumiem par ieslodzīto stigmatizēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) koriģēs savas jaunās kampaņas "Laimē ceļojumu uz cietumu vai ievēro ātrumu" materiālus, liecina iestādes paziņojums tviterī.