• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Maksātnespējas process valstī kļūs caurskatāmāks (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 15:19, 24.06.2024


Anonimizētie lēmumi ir pieejami kontroles dienesta tīmekļa vietnē.


Maksātnespēja ir juridisks jēdziens, nevis netīrs vārds.

Maksātnespējas kontroles dienests turpmāk anonimizētā veidā publiskos Maksātnespējas kontroles dienesta un disciplinārlietu komisijas pieņemtos lēmumus, kuros vērtēta maksātnespējas procesa administratoru un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu rīcība.

Lēmumu publiskošanas mērķis ir informēt sabiedrību par aktuālo praksi administratoru un uzraugošo personu uzraudzības un disciplinārpārkāpumu lietās, veicināt kopējas izpratnes un vienotas maksātnespējas nozari regulējošo normatīvo aktu piemērošanas prakses veidošanu, administratora kā valsts amatpersonas rīcības atklātumu un Maksātnespējas kontroles dienesta darbības caurskatāmību.

Maksātnespējas kontroles dienests anonimizētā veidā publiskos:

-uzraudzības kārtībā pieņemtos lēmumus, ar kuriem atzīti normatīvo aktu pārkāpumi maksātnespējas procesa administratoru un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu rīcībā;

-sūdzību izskatīšanas kārtībā pieņemtos lēmumus, ar kuriem sūdzība noraidīta un normatīvo aktu pārkāpumi nav konstatēti vai sūdzība apmierināta un normatīvo aktu pārkāpumi ir atzīti;

-disciplinārlietu komisijas lēmumus.

Publiskoti tiks lēmumi, kas pieņemti, sākot ar 2024.gada 1.maiju. Anonimizēto lēmumu un informāciju par to Maksātnespējas kontroles dienests publiskos mēneša laikā pēc tam, kad attiecīgais lēmums būs kļuvis nepārsūdzams. Publiskotā informācija būs pieejama divus gadus no attiecīgā anonimizētā lēmuma ievietošanas Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļa vietnē.

Anonimizētie lēmumi ir pieejami Maksātnespējas kontroles dienesta tīmekļa vietnē sadaļas "Maksātnespēja" apakšsadaļā "Anonimizētie lēmumi". Publikācijā būs norādīta informācija par lēmuma pieņemšanas datumu, lēmuma statusu (stājies spēkā) un ziņām par tiesvedības rezultātu (informācija par to, vai lēmums atcelts, atcelts daļā, ja lēmums atcelts daļā, tad kādā daļā tas atcelts).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «airBaltic» sāk nodrošināt speciālos reisus uz Liepāju

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no šodienas līdz 5.augustam nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Lasiet arī

Sabiedrība Citskovskis pametīs darbu Valsts kancelejā

Saistībā ar speciālo avioreisu lietu amatā pazeminātais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis pametīs darbu šajā iestādē.

Sports Nosaukti Latvijas delegācijas karognesēji Parīzes olimpisko spēļu atklāšanā

Latvijas delegācijas karognesēji 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā būs 3x3 basketbolists Nauris Miezis un pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa.

Sabiedrība Latvijā plāno liegt uzturēties arī Baltkrievijā reģistrētām automašīnām

Tieslietu ministrija (TM) šobrīd izstrādā un iesniegs Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai likumprojektu, lai liegtu Latvijā uzturēties Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem, tostarp šķērsot ar šādām automašīnām valsts robežu tranzītā. Jau pašlaik līdzīgs regulējums ieviests attiecībā uz Krievijā reģistrētām automašīnām.

Veselība Dermatologi brīdina par pienācīgas ādas kopšanas nepieciešamību vasarā (+VIDEO)

Ideālā mitrināšanas rutīna ietver toniku, serumu, mitrinošo krēmu un, ja nepieciešams, saules aizsargkrēmu.