• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Eksperts: vidējā iegādātā īpašuma cena ir 124 tūkstoši eiro uz 25 gadu termiņu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:42, 18.06.2024


Jaunās atbalsta iespējas varētu sekmēt mājokļu iegādi ārpus Rīgas, Pierīgas un Jūrmalas.


Ārpus Rīgas var atļauties nevis dzīvokli, bet gan greznāku mājokli.

Latvijas iedzīvotāji aizvien aktīvi izmanto finanšu institūta "Altum" valsts garantiju programmas atbalstu, lai iegādātos jaunu mājvietu. Pēc apkopotās informācijas, šobrīd gandrīz katrs otrais klients jeb 43% izmanto "Altum" atbalstu, lai saņemtu mājokļa kredītu. Stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem par plašākām "Altum" atbalsta iespējām reģionos, tiek prognozēts, ka mājokļu iegāde ārpus Rīgas un Pierīgas varētu kļūt pieejamāka.

Luminor bankas apkopotie dati liecina, ka "Altum" atbalsta programmas visaktīvāk izmanto tieši ģimenes ar bērniem - vairāk nekā 95%, tomēr atbalstu aktīvi izmanto arī jaunie speciālisti un karavīri. Visbiežāk saņemot finansējumu mājoklim tiek izmantota "Altum" garantija 5-10% apmērā no iegādājamā īpašuma cenas, savukārt populārākās izvēlēto mājokļu atrašanās vietas aizvien ir Rīga un Pierīga.

"Lai gan novērojam, ka ar "Altum" atbalstu izsniegto hipotekāro kredītu īpatsvars ir nedaudz samazinājies, iedzīvotāju interese par atbalsta iespējām aizvien ir augsta. Pēc bankas apkopotajiem datiem redzam, ka vidējā iegādātā īpašuma cena ir 124 tūkstoši eiro uz 25 gadu termiņu. Pirmā iemaksa vidēji ir ap 11,6 tūkstošiem eiro, kur noderīgs ir "Altum" atbalsts gan dzīvokļu iegādei, gan mājas būvniecībai. Šī gada ekonomistu prognozes paredz gan iedzīvotāju pirktspējas pieaugumu, gan Euribor likmes kritumu, tāpēc sagaidāms, ka pieprasījums pēc mājokļiem un līdz ar to arī "Altum" atbalsta mājokļu iegādei saglabāsies arī turpmāk," norāda mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Nozīmīgas izmaiņas "Altum" atbalsta programmā ir jaunie noteikumi par plašākām iespējām ģimenēm ar bērniem reģionos. Lai sniegtu plašākas iespējas tiem, kas vēlas pārcelties uz dzīvi ārpus Rīgas, Pierīgas un Jūrmalas, turpmāk daudzbērnu ģimenēm būs pieejams atbalsts līdz pat 50% apmērā no aizdevuma summas. Tāpat, ņemot vērā inflācijas pieaugumu un būvniecības izmaksu palielinājumu, noteikumos neatkarīgi no reģiona palielināts maksimālais darījumu slieksnis no 250 000 eiro līdz 300 000 eiro, kas ļaus iegādāties vai būvēt plašākus un kvalitatīvākus mājokļus.

"Prognozējams, ka jaunās atbalsta iespējas varētu sekmēt mājokļu iegādi ārpus Rīgas, Pierīgas un Jūrmalas, sniedzot iespēju ģimenēm ar bērniem dzīvot reģionos - zaļākā un klusākā vidē. Tāpat šīs izmaiņas varētu veicināt kopējo Altum programmas popularitāti," prognozē Kaspars Sausais.

Vairāk par "Altum" atbalstu

Pirmās iemaksas apmērs mājoklim parasti veido 15-20%. "Altum" garantija jaunajiem speciālistiem un ģimenēm ļauj samazināt pirmās iemaksas apjomu līdz pat 5% no kopējās kredīta summas. Ģimenēm ar bērniem "Altum" atbalsts ir 5-55% apmērā no aizdevuma atkarībā no bērnu skaita ģimenē, īpašuma ataršanās vietas un energoefektivitātes, savukārt jaunajiem speciālistiem ir iespēja saņemt mājokļa programmas atbalstu līdz 20% no kredīta summas. Tāpat daudzbērnu ģimenēm ir iespēja saņemt subsīdiju "Balsts" līdz 12 tūkstošiem eiro.Šādā veidā ir iespējams ātrāk nonākt pie sava īpašuma vai iegādāties ģimenei atbilstošu mājokli, jo nepietiekami uzkrājumi pirmajai iemaksai mājokļa iegādei, kā atzīst iedzīvotāji Latvijā, ir viens no lielākajiem šķēršļiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Ekonomika Rīgas brīvosta uzrunājusi arī Vidusjūras baseina operatorus

Rīgas brīvostas pārvalde regulāras prāmju satiksmes atjaunošanai uzrunājusi arī Vidusjūras baseina prāmju operatorus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Lasiet arī

Kriminālziņas Eksperts: banku krāpnieki socializēšanos izmanto savā labā (+VIDEO)

Iedzīvotāji tiek uzrunāti individuāli, piedāvājot iespējas īsā laikā gūt peļņu ar kriptovalūtu tirdzniecību.

Interesanti fakti Sestdienas vakarā vietām Latvijā iespējams spēcīgs pērkona negaiss

Sestdien ciklons no Polijas virzīsies pāri Baltijas jūrai, tā ietekmē Latvijā iespējamas stipras pērkona lietusgāzes, lielākais negaisa risks būs vakarā, liecina sinoptiķu prognozes.

Kriminālziņas PVD apturējis Britānijas un ASV izcelsmes dzēriena Prime izplatīšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis Lielbritānijas un ASV izcelsmes bezalkoholiskā dzēriena "Prime" izplatīšanu marķējumā konstatētu neatbilstību dēļ, liecina PVD publiskotā informācija.

Pasaule Igaunija plāno remontēt Iklas robežšķērsošanas punktu

Igaunijas Transporta departaments 2026.gadā plāno remontēt daļu robežšķērsošanas punkta Iklā, kas ir lielākais robežšķērsošanas punkts uz Igaunijas robežas ar Latviju.