• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:45, 17.06.2024


Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.


Sociālie uzņēmumi nedarbojas peļņas gūšanai.

Turpinot veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā "Augšup" šogad atbalstītas deviņas perspektīvākās sociālā biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu. Kopējais šogad piešķirto grantu apjoms ir 52 tūkstoši eiro (pērn tika piešķirti 40 tūkstoši eiro).

Grantu programma "Augšup" tiek īstenota jau trešo gadu, un šoreiz tajā tika saņemts 21 pieteikums finansiāla atbalsta saņemšanai dažādu sabiedriski nozīmīgu biznesa ideju realizēšanai.

-Grantu 8000 eiro apmērā saņēmis uzņēmums "Vilbers" Ropažu novadā, - finansējums tiks ieguldīts ražotnes tapšanā, kur tiks izgatavots specializēts apģērbs cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Iecerēts ražot apģērbu, kas piemērots cilvēkiem ratiņkrēslā, cilvēkiem ar roku/kāju protēzēm, artrītu un pēc traumām (lauztiem locekļiem).

-Jelgavas novada pašvaldības grantu 8000 eiro apmērā saņems uzņēmums "Sajūtu māja", lai iegādātos mācību materiālus, tostarp mācību grāmatas un mikroskopu. Licencēta izglītības iestāde kopš 2023.gada piedāvā bērniem alternatīvu izglītības iespēju Jelgavas novadā. Pakalpojums risina standartizētas skolas vides nepiemērotību bērnu emocionālajai, sociālajai un radošajai attīstībai. Mācību process te notiek kustībā, radoši un pietuvināti dzīvei, lai bērns gūtu iemaņas, prasmes saistībā ar dzīvi.

-Projekts "Laimes bļoda senioriem", ko realizēs uzņēmums "BeATUS" Ķekavas novadā, paredz nodrošināt silto graudu terapiju senioriem. Ķekavas novada pašvaldības granta apmērs ir 8000 eiro. Silto graudu terapija palīdzēs senioriem saņemt psihosociālu atbalstu - mazinās izolāciju, trauksmi un vientulības sajūtu, kā arī mazinās stresa radītus traucējumus, veicinās veselību un labklājību. Silto graudu pakalpojums ir radīts Latvijā.

-Mārupes novada pašvaldības grantu 4000 eiro apmērā saņems Aija Druvkalne, lai Mārupes novadā piedāvātu Montesori nodarbības bērniem un jauniešiem. Šis ir iecerēts kā komplekss pakalpojums visai ģimenei - Montesori nodarbības (vērstas uz bērna dabisko attīstību un pašvadītu mācīšanos) un silto graudu nodarbības. Speciālists, sadarbojoties ar vecākiem, tajās palīdz novērst stresa radītos traucējumus bērniem un jauniešiem, kā arī uzlabo fizisko un psihoemocionālo stāvokli.

•-Vēl viens Mārupes novada pašvaldības grants 4000 eiro apmērā piešķirts projektam "Mindfield Sports", kas paredz izveidot sporta ekselences centru (projekta iesniedzējs - Miks Zvejnieks). Balstoties uz dažādu personības testu un sportista individuālajām īpašībām, tajā tiks identificēti un pielietoti attīstības virzieni, lai sportists attīstītu savas prasmes, kā arī sasniegtu sportisko potenciālu.

-Uzņēmums "Place" saņēmis Olaines novada pašvaldības grantu 4000 eiro apmērā "Soft play" bērnu istabas paplašināšanai. Kamēr mammas vingro fitnesa zālē, viņu bērni varēs darboties ar savam vecumam atbilstošām aktivitātēm - projektā iecerēts iegādāties dažādu formu mīkstos klučus, lai mazulis attīsta iztēli un fiziskās spējas rotaļājoties.

-Ropažu novada pašvaldības grants 8000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam "Mazo bērnu skola Knābis", lai attīstītu brīvdabas pirmsskolas pedagoģijas pakalpojumu Ropažu novadā. Iecerēts paplašināt pedagoģijas iestādes kapacitāti, kā arī popularizēt brīvdabas pedagoģijas iespējas. Brīvdabas pedagoģija veicina bērnu attīstību ārtelpu vidē, tai skaitā bērnu ar īpašām vajadzībām veiksmīgāku integrāciju.

-Projekts "Prieks kustēties!" saņēmis Siguldas novada pašvaldības grantu 4000 eiro apmērā (uzņēmums "Sirdsapziņas skola"), lai attīstītu alternatīvu vispārējas izglītības iestādi, daloties ar pieredzi un zināšanām ar citām izglītības iestādēm. Iecerēts bērnos jau no agras bērnības radīt prieku fiziski aktīvi kustēties. Izglītības iestādes telpās un pagalmā bērniem ir pieejama daudzveidīga fizisko aktivitāšu vide, kur atpūtas laikā starp nodarbībām bērns pats izvēlas sev tīkamās nodarbes.

-Siguldas novada pašvaldības grants 4000 eiro apmērā piešķirts uzņēmumam "Evo Group", lai veidotu STEAM darbnīcas izglītības iestādēs. Projektā iecerēts piedāvāt STEAM darbnīcas reģionālajām skolām, lai uzlabotu skolēnu labsajūtu, veicinātu zināšanu attīstību un vienlīdzīgu piekļuvi modernām tehnoloģijām. Veicinot izpratni par STEAM izglītību un tehnoloģijām, tiks nodrošināta iespēju izveidot jaunas pieredzes un attīstīt bērnu pašnovērtējumu.

Ar grantu programmu "Augšup" tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana. Pretendēt uz finansiālu atbalstu programmā var gan jau strādājoši uzņēmumi, gan arī vēl neīstenotu sociālās uzņēmējdarbības ideju autori.

Iepriekšējos gados programmā piedalījās Pierīgas pašvaldības, šogad programma ir paplašinājusies un tai pievienojies arī Jelgavas novads. Grantu programma "Augšup" norisinās jau trešo reizi. Pērn programmas ietvaros atbalstu savas sociālās uzņēmējdarbības idejas īstenošanai saņēma seši uzņēmēji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «airBaltic» sāk nodrošināt speciālos reisus uz Liepāju

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no šodienas līdz 5.augustam nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Lasiet arī

Sabiedrība Rinkēvičs: patiesības mirklis par valdības rīcībspēju gaidāms rudenī

"Patiesības mirklis" par Evikas Siliņas (JV) vadītās valdības rīcībspēju gaidāms pēc vasaras pārtraukuma, pirmdien intervijā TV3 izteicās Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sabiedrība Vidusskolēni izkrituši galvenokārt matemātikas eksāmenā

Optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā 15% minimālo kopvērtējuma slieksni nav sasnieguši ap 2700 vidusskolēnu, liecina Valsts izglītības satura centra (VISC) pirmie provizoriskie rezultāti.

Sabiedrība Demogrāfs Ilmārs Mežs atrisina zemā mūža ilguma mīklu Latvijā (+VIDEO)

1938. gadā īsāks mūžs bija Francijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā un Spānijā.

Sabiedrība VIDES SOS pusgada laikā ziņots par 15% biežāk nekā pērn (+VIDEO)

Visbiežāk tiek saņemti ziņojumi par vides piegružošanu ar atkritumiem.